Invalidný - rozhodnutie

Príspevok v téme: Invalidný - rozhodnutie
invalid210

Dobrý deň, prišlo mi rozhodnutie a v ňom dosť šokujúce údaje pre mňa. Dôchodok mi bol priznaný čiastočný, na 45%. Chcem sa spýtať, ako je možné, že v rozhnodnutí mi prišlo, že budem dostávať vyše 500 eur?? Omyl alebo čo?? Neviem si to vysvetliť, ked ludiami vraveli, že dostanem možno 80 eur. Je to omyl soc. poisťovne??

Maoam

Lulita, tebe nepomoze, ked ta budem tutulikat-mutulikat. Len ta potvrdim v tom, aby si uz nic neurobila, ostala v sebalutosti a aby jedinym vykonom, co este za tento zivot mas urobit, bolo obehat lekarov a dotiahnut ziadost o ID do konca.
Lenze ty mas 29 rokov a pred sebou zrejme este 2/3 svojho zivota a ak este chces prezit lepsie roky, tak ta vo vyssie uvedenom nepodporim, ale ti poviem veci do oci take, ake su.

Ja viem, ze momentalne a najbliszie mozno 2-3 roky by bol ID pre teba idealnym riesenim. Ale len za podmienky, ze sa zacnes liecit a nieco pre zlepsenie svojho stavu a nasledne celej zivotnej situacie aj urobis.
Podla mna sa velmi lutujes a nebojujes.
A preto si v riti.
Riesenim je jedine zdvihnut zadok a zacat bojovat a nieco pre seba a svoju rodinu urobit.
Musis sa zacat liecit, opät brat AD a hlavne - musis chodit na terapeuticke sedenia, rok,dva mozno tri aj viac. Ked sa das do laty psychicky a pochopis, ze sa musis naucit bojovat a nie sa lutovat, moze sa tvoj zivot ubrat casom lepsim smerom.
TAkto sa mozes rovno pochovat za ziva. Mas male decko, ktore potrebuje silnu mamu a nie depresivny vrak.

Lulita

Maoam - ale tak ber, ze som mala aj lepsie obdobie v tých 7 rokoch, mna trapi skor pp, to je u mna dost zle, tie depresie sa pridali az poslednu dobu, diagnozu mam pp s uzkostami a vtedy mi nasli len stredne tazku depresiu, co som si myslela, ze ani nic take nemam

Lulita

Maoam - hej zlepsilo by sa to, uz by som sa nebala, ze nebudem mat co dat malemu jest, alebo prideme o byt a ostatne asi nie, hej vysadila som AD a uz som sa k nim nevratila

Lulita

Maoam - hej povedz to nesebavedomemu cloveku ako je moj muz a mne co som v depresii az po uši :D mimochodom moj muz si mysli, ze mi nic nie je, ze sa mi len nechce, ze mam zobrat hocijaku robotu a "bude dobre" ja momentalne by som aj nejaku brala, kebyze vladzem

Maoam

Lulita, blba praca, nizky prijem, to su bezne zivotne situacie a problemy, ktore su riesitelne. Dajme tomu, ze sa ti to podari a ty ten ID dostanes. Zlepsi sa to, ze budes mat vlastny nejaky prijem, ale vsetko ostatne ostane take, ake je aj teraz a ty tie depky budes mat nadalej, chapes co myslim? To by chcelo zmenit toho viac, lebo tvoj zivotny styl ta tak ubija.

Maoam

Lulita ale to by u vas mal depresiu a uzkosti potom skoro kazdy clovek. Ty nebojujes, to je tvoj hlavny problem si myslim. A tu temu o tom, ze mate malo prachov, sme uz mali. Vzdy sa da prestahovat, ist pracovat inam...ale vy nechcete odist, nechcete sa vzdat domaceho prostredia atd.
To je najlahsie sa potom hodit do pasivnej formy a lutujte ma, ale ked nie si ochotna nic zmenit, tak co? Chapes, prepac ze to pisem takto otvorene, ale to ti povie aj kazdy psycholog. JEdiny clovek, ktory moze nieco zmenit, si ty sama - a ked ide o vas ako rodinu, tak vy spolu s muzom. Nikto to za vas neurobi.

Lulita

tak ber, ze mal stastie, asi to tak malo byt...ale si myslim, ze radsej byt zdravy a bez ID, nikdy nevies ako sa ten druhy citi, tak ma aspon nejaku radost :D