Nechuti mi ranajkovat

Príspevok v téme: Nechuti mi ranajkovat
ivis

prosim dajte nejake rady..:)
Mam 22 rokov, pracujem denne 9 hodin na nohach..Moj problem je, ze rano nemam vobec chut na jedlo, teda uz roky neranajkujem..Viem , ze to nie je dobre a zdrave, ale jednoducho do seba rano nemozem nic dostat..Nemam chut vobec rano na sladke / jogurty, musli/ , a vobec na nic...VElmi by som chcela rano nieco jest, lebo v podtstate jedavam len obed, cize raz do dna, co je hrozne nezdrave..SOm preto casto unavena, neviem sa koncentrovat, a nemozem ani pribrat co by som velmi chcela...Poradte nejake triky ako si rano ,,urobit chut,, na poriadne ranajky, alebo co jedavate vy, mozno sa inspirujem:) dakujem

Lulu2011

orol - kazdy sme iny typ, niekto skovranok, niekto sova...ked som nejak nastavena od narodenia zbytocne to budem na silu menit, niekomu napr. poskodi ryba na veceru, niekomu urobi dobre, treba pocuvat vlastne telo, ked som chora mam zvysenu chut na jablka, co inak nemam, tak si doprajem kolko potrebujem, ked som psychicky vycerpana siahnem po cokolade, ked mam malo sil mam chut na tofu, maso...myslim si, ze ni eje nevyhnutne rano nieco silou mocou jest, napr. pocas studia som zistila, ze som lepsi vykon podavala na lacno, zaludok nebol zahlteny spracovavanim potravy

orol

Lulu, ako to myslíš, že každého žalúdok začína inokedy pracovať ?? Skús to prosím Ťa odbornejšie rozviesť, vďaka.

pan d.

Mne tiez rano nechuti. Musim si kupit daco velmi velmi fajne, aby som to dopoludnia zjedol, ale potom to zjem. Napr. nejaky puding alebo parenicu.

Lulu2011

ja som od mala neranajkovala, proste kazdeho zaludok zacina inokedy pracovat, bolo pre mna utrpenie rano nieco zjest, takze sa to doma vyriesilo tak, ze som rano pila len caj, alebo kakao, dodnes mam chut na jedlo az tak okolo obeda

orol

- raňajkovať v strese ( zhon, rýchlosť, nekľud atď (slina je vtedy jedovatá ) je nebezpečné
-čo tak SKORŠIE VSTÁVANIE?( mať rezervu času, kľud, pohodu pri raňajkách )
-resp. zmena zamestnania? ( ja viem... )

ivis

Dadula56, lenze ja mam stresujuce situacie kazdy den:D:D alebo ani nie su stresujuce a ja si ich stresuucimi robim..jem v podstate len obed...jedno jedlo za den a som dost chuda...chcela by som si vytvorit nejaky program, aby som zjedla ranajky, obed, nieco male poobede a veceru...ale to nehrozi, lebo to som v praci a tam cas nemam...

Dadula56

ivis, ja som mala rovnaky problem, nemohla som nic do seba dostat, este casto aj teraz, ked mam napr. pred sebou nieco stresujucejsie nez obvykle mam problem. Ja som zacinala tak, ze som zjedla co som mohla, teda povedzme len dve odhryznutia z rozka alebo dva hlty vlociek. Postupne som mohla viac, teraz zvladnem 1ks peciva alebo malu porciu vlociek, ale stale mi to nejako extra nechuti...ale na druhej strane mam uz telo navyknute tak, ze ak by som nejedla bolo by mi zle. Myslim, ze by si sa mohla sustredit na to, aby si vstala s predstihom a spravila si cas na jedlo, aby si nebola v strese. Priprav si nieco co ti za normalnych okolnosti chuti a snaz sa zjest aspon kusocek, casom to pojde. A desiatu by si tiez nemala vynechavat, hlavne ak ranajky nemavas. Ide len o to, aby si si na to vyslovene spravila cas.

ivis

dakujem za rady..presne aj ja mam pocit, ze zaludok sa mi prebudza pomalsie...ked som hore uz taku hodinku , dokazem sa normalne najest....lenze to uz som v praci a uz sa neda...:) a mam pocit ze RNG ma pravdu..u mna je to jednoznacne stres..ked mam napriklad volno, kludne sa naranajkujem skoro hned po prebudeni..ale akonahle mam ist do prace, nemam chut na nic...

ivis

dakujem za rady..presne aj ja mam pocit, ze zaludok sa mi prebudza pomalsie...ked som hore uz taku hodinku , dokazem sa normalne najest....lenze to uz som v praci a uz sa neda...:) a mam pocit ze RNG ma pravdu..u mna je to jednoznacne stres..ked mam napriklad volno, kludne sa naranajkujem skoro hned po prebudeni..ale akonahle mam ist do prace, nemam chut na nic...