Časte chodenie na WC v tehotenstve

Príspevok v téme: Časte chodenie na WC v tehotenstve
ywonna

Som v 12. tyzdni a posledny tyzden som zacala chodit velmi casto na zachod. Da sa mi cikat, idem na zachod, trochu sa vycikam a o chvilu sa mi da znova a zase len trocha cikam. Viem, ze v tehotenstve je to bezne, len neviem, ci je to len tehotenstvom, alebo ci nie som prechaldnuta. Toho sa velmi bojim. Som dost zimomrava, takze sa obliekam poriadne, ked uz je teraz chladnejsie. A nikdy predtym som nemala problemy so zapalom mocovych ciest. Len som sa trochu vystrasila, ked som citala, ake problemy so zapalmi maju tehotne zeny a co to moze sposobit. Ziadne bolesti nemam, ani pri cikani a pijem, myslim si, dost tekutin.

Ako ste to mali vy v tehotenstve?

sofiadurovic

tiež mám ten problém asi od 13 týždňa mi stále treba na wc cikať a aj keď sa vycikám mám pocit že mi treba ale viac ma trápi to že mám aj taký divný pocit podráždenia zo spodu ako keď máte zápal alebo predčasniatka jemné kontrakcie tak neviem či máte niektorá tiež taký problém a je to normálne alebo mám ísť radšej k lekárke ďakujem za každú radu.

-pani-

Ja som takéto problémy s močením mala hneď od začiatku tehotenstva,napokon mi zistili,že sa mi voda zadržiava v tele. Od 5.mesiaca som bola v nemocnici a tam som sa len nalievala vodou,aj keď som skoro nič nepila,no i tak som sa naliala vodou zo 68 kg na 125!Z pôdodnice som odchádzala po dvoch týždňoch ako 70 kilová. Voda išla zo mňa močením.Už by som takúto tehotnosť nechcela zažiť.

MonikaLM

Ja som tiez v 10.tyzdni, doteraz som nemala ziaden problem, ale od piatku vecera citim stale akoby tlak na mechur. Aj ked sa vymocim, tak ho citim stale, aj ked sa mi uz neda mocit.
Myslite, ze je to nejaky zapal?

Blondula

ja som chodievala aj cikavat a grcat zaroven asi 4 mesiace :DDD potom to ostalo len pri cikani :D cim väcsie brusko,tym castejsie.v noci som chodila kazdu hodinu.a vzdy ked som uz bola hore,hned som sla aj do spajzky,bola hned vedla weecka a po ceste som nesmela minut bez povsimnutia ani chladnicku :DDD ... bolo to fakt na nervy :P

tehotna22

ahojte, ja som v 10. týždni a tiež mám s týmto problém, Chodím na wecko skoro každú hodinu, a v noci tiež niekedy aj dva krát. Aj keď pijem dosť málo, pred tehotenstvom som nemala problém vypiť 2l tekutín, no teraz do seba dostanem ledva 1l. Vôbec mi nechutí piť, pijem nasilu :(

2bodka

ywonna, ja som tiez v 12tom a mam rovnaky problem a hlavne ma to rozculuje v noci :) pred tym som nikdy v noci na wc nesla, vydrzala som spat aj 12 hodin bez wecka a teraz idem obcas za noc aj dva krat :D
Takze klud, asi je to fakt bezne :)))
Musime len vydrzat :D