Partner - hanblivost, nespolocenskost

Príspevok v téme: Partner - hanblivost, nespolocenskost
sombrerica

ahojte. Chcem sa opýtať, či ma niekto skúsenosť s týmto, nejaké názory. Mám už dlho priateľa, ľúbime se, plánujeme byť spolu atď atď... Akurát tu je taká vec, že je trošku hanblivý. Nepozná veľa ľudí z mojej rodiny (krstná, babka....) len niekoľko, len proste nie je veľmi zhovorčivý pri nich, to ani pri mojich rodičoch. Mne to nevadí, viem aký je pri mne a inde, máme super vzťah, len nejak pri rodinných príbuzných je taký zdržanlivejší. Neviem, možno je to aj preto, že u nich v rodine nemajú až také vzťahy, ako sú u nás.
Napríklad ani tancovanie nemá rád (čo asi viac mužov), tak keď bude náhodou nejaká oslava/svadba v rodine, určite nepozve do tanca krstnú, mamku, a už vidím tie otázky rodičov, prečo nepozval, akoby nechápali, že nie každý vie tancovať, už som im aj veľa krát vysvetľovala, že je hanblivý.
U nich v rodine sú vlastne asi trošku iné zvyky, ako u nás, sú to ale také drobnosti iba.
Viem, že nie každý sme rovnaká povaha, niekto introvert, extrovert, niekto rozpráva viac, niekto menej.
Ja len, či to nejak riešite, beriete to tak, ako to je a reči iných si nevšímate, len chcem nejaké skúsenosti možno. Ďakujem

Magy

sombrerica... zrejme to chvilu potrva, kym sa nad ludsku obmedzenost povznesies.
"kto zas bude čo očakávať, aby náhodou niekto krivo nepozeral, nemal reči..."
ich ocakavania NIE su vasa chyba, ani nedostatok. vy ste spolu stastni a nikomu neublizujete. niet co riesit.

sombrerica

slnecnica ten príklad na odpoveď je dobrý, ale oni sa to neopýtajú jeho, ale mňa. No tvoja odpoveď ma potešila, nie žeby som si myslela, že tak sa správa len môj priateľ :D, ale padlo to dobre. Priateľa ľúbim ako sa len dá, tiež sa snažím nevšímať si nejaké reči, ale niekedy to človeka naštve, že ako im môžu také veci vadiť, také blbosti povrchné, keď inač je všetko v poriadku.

Mimulus no presne. Aj on sa zabaví medzi priateľmi, ľudmi ktorých pozná, hlavne skôr asi v jeho veku, ako takto s niekym z mojej rodiny, koho stretne raz za rok.
Keď ho poprosím, či by niečo nemohol urobiť tak a tak, lebo u nás to je zvykom, že by to bolo slušné/vhodné, tak to spraví, ale ja nerada toto robím. Preto už mám "stres", keď sa má udiať niečo, kde bude aj širšia rodina, že kto zas bude čo očakávať, aby náhodou niekto krivo nepozeral, nemal reči...

Mimulus

Väčšinou ma ľudia považujú za extroverta no to len preto, lebo som v spoločnosti v ktorej byť chcem. Zábava - tanec vždy to bolo nejak spojené, no nevidím absolútne nič čo by to malo spájať!!! Tanec je podľa mňa len natriasanie sa aj keď profesionálny je fakt umenie:) Aj ja patrím k tým ľuďom čo sú považovaní za odľudov alebo nespoločenských ale mám jednoducho takú teóriu. Ak človek niekde byť nechce tak by sa mu nemalo dohovárať a nútiť ho tam ísť. Ja osobne sa zabavím iba s tými, s ktorými chcem a podľa toho čo považujem za zábavu - no tanec to určite nie je, svadby, krstiny a ani podobné podujatia! Výlety, oslavy alebo hry to je podľa mňa zábava a s ľuďmi ktorých považujem za naozajstných kamarátov alebo priateľov, ktorí o mne aspoň niečo vedia: Netvrdím, že rodinu nemám rád ale čo si poviem s človekom ktorého vidím raz za čas... Otázky budú vždy a budú mu to aj vyčítať ale podstatné je to, aby ste ho nenútili.

slnecnica

Ja sa tiež nerada rozprávam s rodinnými príslušníkmi môjho priateľa a takisto aj nerada tancujem, na svadbách sa zvyčajne zdržiavam pri stole, čo najďalej od parketu.
Reči iných si rozhodne nevšímam a nevšíma si ich ani môj priateľ a vôbec to nerieši.

sombrerica

ha ha, no diky :D
Mňa už len otravujú otázky mierené na to: Prečo tak málo rozpráva? Prečo ju nepozval do tanca? atď... Aj keď také otázky nie sú časté, no akoby nevedeli prijať, že sú ľudia rôznych pováh, zvykov.