Robim hlupost ale...

Príspevok v téme: Robim hlupost ale...
Zentiva

ale je to ako v nejakom sialenom stave ked idete hlava nehlava a neuvazujete nad nasledkami.
Mam 23r, bakalara a hned po statniciach som si nasla pracu. Praca v oblasti perspektivnom, dynamickom a s velmi zaujimavymi moznostami karierneho postupu. Nedaleko nasho mesta,kolektiv fajn, stravovanie.. a pre absolventa so zaujimavym platom. ja si velmi dobre uvedomujem co to znamena, mat v tejto dobe stabilnu pracu, fajn plat a to ako takmer neskuseny absolvent! Co by ini za to dali. Zarabam viac nez mama.
ale ja to tam uz nevydrzim. neviem vysvetlit preco, proste ma to ubija. cela ta problematika ide mimo mna, nevidim v tom zmysel, proste nic. doma si stale vravim ze som tam pre peniaze, ze to musim vydrzat ale ked som tam, tak proste to nejde, ako v klietke, dusim sa, niekedy na zachode placem, trasie ma, strasne pomaly ide cas, alebo strasne stresy (neustale problemy za velke peniaze) a desi ma predstava stravit tam dalsie tyzdne. zmluva bola na dobu urcitu s tym, ze ak budu spokojni ponuknu mi stabilne miesto na neurcito. coskoro ta doba uplynie a dali mi take naznaky ze maju zaujem. a ja coraz viac premyslam co im na to odpoviem. ked poviem ano je to akoby sa klietka zavrela a zamkla. doma by vsak boli velmi radi. bolo by to take ,,spravne,,. uvedomujem si ake hovadiny pisem a ze by ste si to vymenili so mnou kludne. len to proste nechce aj moje vnutro pochopit. normalne sa ma zmocnuje triaska. ja vidim v praci zmysel zivota, ja musim pracovat, byt aktivna, aj dusevne, byt prinosom, vidiet vysledky, robit nieco potrebne alebo kreativne, robit ludom trebars radost, alebo nieco co je nutne. peniaze su dolezite iste, ale mne ked ostanu nazvys aj tak neviem co s nimi. nemam moc zalub. riesenie je jednoduche - odid z tade...ale kam. s mojou skolou a praxou som odsudena len na dalsie kancelarie... roky a roky. preto kazdemu odporucam, mat perspektivu nie je vsetko. treba mat aj pokoj a pokoru v sebe.

bella12

zentiva, zamysli sa poriadne, prečo to v tej práci nevieš vydržať, čo Ti na nej tak vadí, určite na to prídeš. Určite máš aj predstavu ideálnej práce, ktorá by Ťa bavila. Daj si to všetko dokopy a pouvažuj. Ak súčasná práca nie je ono, je potrebné sa poobhliadať po inej. Ale kým ju nájdeš a získaš - Ty sama musíš vedieť, či dovtedy ešte vydržíš v starej práci, alebo Ti to nestojí za to, a odídeš, aj keby si mala zostať nezamestnaná.