Spravil som chybu a teraz neviem čo ďalej

Príspevok v téme: Spravil som chybu a teraz neviem čo ďalej
DanDan

Prosím o radu. Dopredu ďakujem všetkým, ktorý si to prečítajú a poradia. Som 10 rokov ženatý. Manželku neskutočne milujem. Náš vzťah a aj naše manželstvo je bez sexu, pretože moja manželka vyrastala v katolíckej rodine a jej otec bol fanatik a navyše úchyl, ktorý zneužíval ju aj jej staršieho brata a to jej spôsobilo takú traumu, že napriek návštevám psychológa, psychiatra a sexuológa sme nikdy nemali pohlavný styk. Napriek tomu neľutujem jedinú chvíľu strávenú s ňou a neskutočne ju milujem. Bohužial, na jednej firemnej akcii som sa dosť pripil a podviedol som manželku s jednou kolegyňou. Viac ako 10 rokov som nespal so ženou a táto kolegyňa sa ma pokúšala zviesť viac ako rok a bohužial sa jej to aj podarilo ... Teraz neviem ako ďalej.
Máme nádherné fungujúce manželstvo a naozaj ju milujem viac ako kohokolvek iného. Najhoršie je, že tá kolegyňa si po tej spoločnej noci začala robiť veľké nádeje a snaží sa ma získať ešte viac ako predtým, hoci som sa jej pokúšal už viackrát vysvetliť, že to bola chyba. Mám to manželke povedať? Alebo bude lepšie mlčať? Nechcem jej ublížiť ...

Mesačný princ

Bez intimity nemôže fungovať vzťah. A aj tvoja manželka to musí vedieť. urobil si, čo si musel. Je obdivuhodné, že si tak dlho vydržal. popravde ak sa niečo nezmení, tak to spravíš opäť, lebo ponuka sexu je dosť lákavá. Manželke nič nehovor a súhlasím s príspevkom nižšie. No tej kolegyne sa zbav hocijakým spôsobom. No nie je nič horšie, ako keď odmietneš ženu, ktorá v niečo dúfa.

Môže sa ti pomstiť, a zákernejšie, cez tvoju manželku.

Tak dávaj pozor.
Nechcel by som byť na tvojom mieste

Ester826

Nehovor jej to nikdy! ak si nechces pokazit vztah. Ak jej to povies, ty si umyjes ruky a prenesies svoj problem na nu. Ju to polozi a uz sa nikdy nebude na teba divat ako predtym a nikdy ti uz nebude verit. A budes mat po vztahu. Ak sa to preztadi, popri to. Ja by som to nechcela vediet.
Ak sa chces rozviest, kludne jej to povedz.

milovaná12

aj pre to, ale hlavne pre to že som mu klamala...lebo som ho nechcela stratiť, lebo on jediný ma miloval...bála som sa..nechcela som aby mi minulosť a moja hlúposť a naivita pokazila vzťah a budúcnosť s ním....a nakoniec som aj tak ostala sama...a tak velmi to bolí...stále plačem, nejem, nesmejem sa....nedokážem to..on bol moja nádej na lepšiu budúcnosť, moje svetlo ktoré mi ukázalo smer...on sám mi povedal že má pocit že prišiel do mojho života len pre to aby mi ukázal cestu a nie aby v ňom ostal...milujeme sa ale nemôzeme byť spolu...a moje klamstvo to ešte pokazilo....ja som mu nechcela klamať ja som sa len bála že ho stratím..

milovaná12

aj pre to, ale hlavne pre to že som mu klamala...lebo som ho nechcela stratiť, lebo on jediný ma miloval...bála som sa..nechcela som aby mi minulosť a moja hlúposť a naivita pokazila vzťah a budúcnosť s ním....a nakoniec som aj tak ostala sama...a tak velmi to bolí...stále plačem, nejem, nesmejem sa....nedokážem to..on bol moja nádej na lepšiu budúcnosť, moje svetlo ktoré mi ukázalo smer...on sám mi povedal že má pocit že prišiel do mojho života len pre to aby mi ukázal cestu a nie aby v ňom ostal...milujeme sa ale nemôzeme byť spolu...a moje klamstvo to ešte pokazilo....ja som mu nechcela klamať ja som sa len bála že ho stratím..

konkrétnejšie

Tak potom je to len v tvojej hlave. Upokoj sa, zmier sa s minulosťou, veď už je preč a skús sa s ním normálne porozprávať. On ťa nechce, lebo si mala viac frajerov?

milovaná12

doma som to mala velmi ťažké, chýbala mi láska, pochopenie...tak som utekala z domu a tú lásku čo mi chýbala som hľadala inde...práve pre to že mi láska tak velmi chýbala som bola naivná a každému som verila že ma ľúbi..mala som 6 partnerov...ja viem, veľa...a pritom som chcela byť len šťastná...

milovaná12

dobrý večer, mala som partnera s ktorým som sa poznala 3 roky ale chodili sme spolu pol roka....boli by sme spolu šťastní ale stále to bolo len o mojej minulosti. Ja ho naozaj milujem, dala by som za neho život, s nikym som nikdy nezažila to čo s ním, k nikomu som necítila to čo k nemu, on mi dal všetko čo mi videl na očia h, nosil mi kvety, staral sa o mňa keď mi bolo najhoršie, keď som bola v nemocnici on jediný tam za mnou chodil..strašne si vážim jeho a všetko čo pre mňa robil.. Nebola som zvyknutá na takú pozornosť, na toľkú lásku, lebo sa mi jek nikdy nedostalo ani čo sa týka rodiny ani vzťahov, začala som mať strach, že ho stratím, tak veľmi ho milujem...keď som bola bez neho bolo mi na nič..plakala som za ním...bála som sa že ho stratím....ale klamala som mu..lebo som mala zlú minulosť, nechcela som aby mi to aká som bola pokazilo moju budúcnosť s ním...velmi ma to mrzelo, ničilo ma to zvnútra ale nedávala som to najavo...včera som mu povedala celú pravdu a rozišli sme sa..teraz by som dala všetko na svete za to aby som mohla byť s ním...ale už sa to nedá vrátiť...ublížila som jemu aj sebe a tak velmi ma to mrzí a bolí...milujem ho ale to už nič nezmení lebo si myslí že som mu klamala aj v tom...a pritom som mu klamala lebo som mu nechcela ublížiť a lebo ho milujem viac ako čokolvek na svete...on tu nie je a ja sa cítim prázdna, zničená, zlomená...