Nechutenstvo

Príspevok v téme: Nechutenstvo
Benyke

Mám 9ročnú dcérku a mám s nou problémy s jedením.Veľmi málo je a nemá na nič chuť,je strašne chudučká a vôbec ani nepriberá.Boli sme už na viacerých vyšetreniach a všetky výsledky má v norme takže teraz nás už posielajú k psychológovi. Má tu niekto ešte takýto problém?Už som všetko vyskúšala čo sa dalo ale nič nezaberá,prosím poraďte!Dakujem

drotanka

Mám 1,5 ročného syna. Je stále kojený, pretože sú dni, kedy nič okrem Sabinačika nechce zjesť,preto ho neodstavujem. Nechutenstvo pretrváva od 9 mesiaca,kedy mu začali ísť zubky. Mám pocit, že teraz mu pôjdu očné zuby. Stále to pripisujem iba tým zúbkom. Ale priznám sa, že veľmi ťažko prežívam, ked mi odmieta varené jedlo. Niekedy zje iba kremik, suchy chlieb. Berie Pikovit na podporu chuti do jedla, nepomáha. Krvný obraz ma dobrý. Má 10,5 kg. Nič nechce jesť, iba na cicke by bol prisatý celý deň. Keď mi môžte odporučiť nejaké rady alebo vyšetrenia budem rada.

Benyke

Chodíme pravidelne aj na gastroenterologiu pretože dcérka mala laktozovú intoleranciu,teraz jej predpísala Nutridrink ale dcéra to nechce ani ochutnať a nasilu do nej nemôžem natlačiť.Krvný obraz mala v poriadku,boli sme aj na ultrazvuku tam jej tiež nezistili nič.Ona od narodenia nejedla dobre ale stále je to horšie.Ináč nie je chorlavá,je živá ako ostatné deti,hyperaktívnou by som ju nenazvala.Možno je trochu aj rozmaznaná,priznávam si to ale neviem či to s tým súvisí.Aj stolicu jej vyšetrili ani tam jej nenašli žiadne parazity.Vyskúšala som už všeliaké vitamíny ale žiadna zmena nenastala,podľa jejdnej lekárky to vyrastie a čo ked nie?

Magy

to by chcelo viac informacii. co jedava/la v skolke, skole, druzine, u babky, kamosov... ci potajme niekde inde netlaci do seba sladkosti a potom nema chut na normalne jedlo...
napada ma aj rozmaznanost - ale to si vy ako rodicia nepriznate - resp. zazil som strasne malo takych, co si priznali, ze ich decko je rozmaznany fracek a oni su na vine.
to ze je chuda moze byt aj hyperaktivitou - netusim aka je vasa dcera, ci beha od rana do vecera kym neodpadne do postele, alebo je naopak kludna...
na vine moze byt aj nejaka paraziticka crevna infekcia...
nepisete CO vsetko ste vyskusali a ake konkretne vysetrenia su uz absolvovane.
celkovo ste to napisali prilis nejednoznacne a strucne, mozeme sa len dohadovat a tipovat.