Interrupcia

Príspevok v téme: Interrupcia
levandulova1

Tak a pisem sem znova. Tentokrat budem musiet urobit najtazsie rozhodnutie v zivote a to je, nehat si vziat babo, ktore cakam. Jedno uz mam 17mesacnu dcerku, toto druhe tehotenstvo bolo neplanovane, necakane, no ja to beriem ako zazrak zivota, nieco nadherne, no moja matka to berie asi ako pritaz :( .. Od kedy zistila ze som znova tehotna, nic ine nepocuvam, len ze moja babka mala pravdu ked vravela ze mam brat antikoncepciu... Tak som povedala matke ze si to malicke neham teda vziat.. Ostala kludna, usmieva sa a vidiet ze je spokojna.. No ja sa trapim, predsa len ten cloviecik uz nejaku tu dobu vo mne je, a uz som si veru poplakala a riadne, pretoze sa ho nechcem vzdat, no nechcem ani pocuvat vecne vycitky zo strany matky.. Bojim sa, ze ked sa to malicke narodi, tak ho moja matka nebude mat rada, pri prvom tehotenstve sa tesila, malu zboznuje, no tot druhe tehotenstvo mi vycita a bojim sa aby nerobila rozdiel medzi mojou prvorodenou a druhym babom.. Zijem s matkou, pretoze "musim"... S priatelom mi to neklape, stale sa len hadame a co sa tyka spolocneho byvania, tak teraz to nejde.. Prosim co mam urobit? Ja sa z toho zblaznim :( Mam toho teraz tolko, ze sa cudujem ze sa este dokazem usmiat... Malu caka operacia ociek, o priatelovi som zistila ze ma klame a ohovara, cakam druhe babetko ktore je v mojej rodine neziaduce, mam dlhy ktore nevladzem splacat... Nebavi ma to uz :(

levandulova1

Ja sa na nikoho nehnevam, kazdy ma vlastny nazor, no ja fakt neviem co mam robit, od rana len chodim po byte a placem, nedokazem sa s tym zmierit, matka nic ine nehovori, len to kolko to stoji, do ktoreho tyzdna sa to robi a mna to totalne nici, keby sa da tak idem hned prec a dietatko si neham, ved je moje! Ale nemam kam ist.. Absolutne nikam :( a to je najhorsie... Bojim sa, ze keby sa to malinke narodi tak by ho moja matka nenavidela, alebo robila rozdiel medzi mojou prvorodenou a tym drobcekom co vo mne rastie.. a to by som nikdy nezvladla, ja som na moju dcerku nesmierne naviazana a ked ma na nu niekto co i len krive slovo, alebo niekto na nu spatne pozrie, som velmi agresivna, neskutocne ju lubim a vzdy sa jej zastanem nech sa deje cokolvek.. Mam 22 rokov o chvilu 23 a priatel ma 25.. M 25 pises adrianke ze nech nesudi nikoho koho nepozna.. Tak preco ty sudis mna aj ked ma nepoznas a pises ze som nezodpovedna? Ani nevies ako ma to trapi, ako mi to nici zivot uz teraz ked len nad tym uvazujem... Totalne ma to dostava do kolien.. No co sa tyk adopcie, to by som nespravila, ked si ten malicky vzacny zivotik neham, tak sa o nho aj postaram.. Este vsetko musim prekonzultovat so svojou gynekologickou...
Pekny den vsetkym

Jessi_1111

Dobré ráno.

Určite nechoďte na interrupciu, malé bábätko je predsa nevinné a ak sa bojíte reakcie matky, skúste jej to povedať, dohovoriť a ak to nepôjde, bude rozčúlená a nahnevaná, tak sa zbalte a choďte bývať k nejakej kamarátke dočasne, keď už nebudete môcť ísť na interrupciu. Alebo do nejakého domu, centra, existuje veľa rôznych miest. Len si malé bábätko nenechajte vziať, veď za nič nemôže!
Dajte vedieť.

Dovidenia.

ceruzka

"Veď to ak ide žena na potrat, to dieťa aj tak ani nevie čo sa deje, nerozmýšľa, jednoducho neviem čo riešite. Z jeho pohľadu o nič neprichádza. "

o nic neprislo? naozaj ?mylite sa, stratilo velmi vela.. kazde nenarodene dieta bolo ukratene o zivot(a mnoho dalsich veci s tym spojenych) pretoze jeho matka sa !slobodne rozhodla!

ludia si musia uvedomit ze Panom Zivota a Smrti je len jedna osoba,no velakrat sa na to "zabuda" .

Leela333

Hm, úplne sa stotožňujem s názorom M 25 z 19:36. Ale zároveň som za to, že každý má právo na svoj pohľad na túto tému a aj na slobodné rozhodnutie. Mohli by ste to rešpektovať aj vy, ktorí tu na ňu útočíte.

Síce ma zaráža to vaše strašné pohoršenie. Veď to ak ide žena na potrat, to dieťa aj tak ani nevie čo sa deje, nerozmýšľa, jednoducho neviem čo riešite. Z jeho pohľadu o nič neprichádza.

Ale ako hovorím, každý máme právo na názor. Rešpektujte sa navzájom.

wowo1, nie je rozdiel vo veľkosti, ale vo vyvinutosti plodu. A takisto, spraviť potrat v neskoršom mesiaci by dosť ohrozoval aj matku.

Jefitto

Presne o tomto hovorím... všetci len slobodná voľba slobodná voľba... slobodná voľba je či ráno budem piť mlieko, alebo čaj pre kristové rany a nie či dovolím človeku sa narodiť, alebo nie.

Ak už aj mám neviem aké ekonomické problémy, čo bráni tomu, aby sa to dieťa nechalo, donosilo a dalo do nejakeho hniezda zachrany, či jak sa to dnes vola? Podľa dnešnych zakonov už aj tak musí ísť minimálne dva roky do profesionalnej rodiny, to je plnohodnotná náhrada materskej aj otcovskej starostlivosi... ja neviem, je taký veľký problém porodiť a odovzdať? Čo chceš pomedzi to fajčiť, piť, drogovať?

aadriaanka

Flegma, ty si do nej asi zamilovaná keď si ju tak chrániš.

Wowo1 súhlasím, neskôr si to môže vyčítať, hoci ja by som nikdy svoje dieťa nedala niekomu cudziemu. Vždy sa dá nájsť spôsob ako sa o dieťa postarať ak matka chce.

wowo1

tu je tusim debata veriacich kontra neveriacich ,,to je jedno.Ide o zivot a prave ako ateistka som za zivot.Ta tvoja matka,,,to je dobra ,,,....egoistka slusne povedane.Teba si vybrala donosit podla coho?mala prave naladu?....zavolaj na linku dovery ,alebo sa porad s gynekologom ze by si to chcela dat na utajenu adopciu ak nemozes sa starat ,alebo sa chod spytat do porodnice v okresnom meste ako postupovat.matka ti nema co kafrat do zivota.Ona jedneho dna zomre ,ale ty zo svojim rozhodnutim budes zit sama a dlho....len ty,,ked ona zomre,,len tvoje svedomie..a sorry nevidim rozdiel medzi 3. mesiacom ked je interupcia legalna a 9 mesiacom ked uz je interupcia vrazdou za ktoru ides sediet na 12 rokov..akoze vo velkosti je rozdiel??fakt?..ateistka

flegma

add - za prve nie som ziadna tvoja mila a za druhe tvoj "nazor", ako to ty nazyvas, bol utocny na diskutujucu a tym porusil pravidla... dufam, ze uz je to dost jasne...
koniec

wowo1

nechod
nechod
strasne to v zivote olutujes ked budes mat viac rokov..do konca zivota budes revat ked sa zahlbis do seba,,,nikdy v zivote si to neodpustis uvidis,,vsetky ktore boli mi v 40- ke povedali ze to lutuju ... zvladnes to...ved uvids...daj ho na adopciu...strasne vela ludi tuzi po dietati davaju strasne prachy na umele oplodnenie a nedari sa im tak ,,urobis radost a zachranis zivot..bud sa uz teraz dohodni o utajenom porode s gynekologom ,alebo zistuj o hniezadach zachrany...ved zivot je tak vzacny.,,urobs stastie druhym ludom a zachranis malemu zivot..a to som ateistka