Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mozem dat vypoved v skusobnej lehote a v ten den aj odist?

beskyd

z platneho znenia ZP
§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

rozaa

V skúšobnej dobe možno ukončiť pracovný pomer z akéhokoľvek dôvodu alebo aj bez uvedenia dôvodu. Podmienkou je že to urobíš písomne a že by si to mala doručiť zamestnávateľovi aspoň tri dni vopred.
Písomnú podmienku by si mala dodržať, tú druhú 3-dňovú, ak ju nemôžeš z nejakého dôvodu splniť, môžeš skrátiť.

ewelin28

no myslím, že môžeš...nakoľko moja mama bola v skúšobnej dobe...šla v istú sobotu do práce a na konci smeny jej povedali, že už nemusí chodiť, že má výpoveď...ak to môže urobiť zamestnávateľ, môže aj zamestnanec :)