Aknenormin a rady

Príspevok v téme: Aknenormin a rady
eliiis

Ahojte, keďže mám dlhodobo ťažšiu formu akné, zapálené uhry, červené fľaky na tvári, ktoré nemiznú a stále sa tvoria nové a všetky lieky mi doteraz zaberali len krátkodobo- duac gel, zineryt, moja kožná lekárka mi navrhla liečbu aknenorminom spolu s antikoncepciou. Ale po prečítaní vedľajších účinkov ma to vôbec neláka, no na druhej strane, sa musím posunúť niekam ďalej, pretože ma to veľmi trápi a pleť vyzerá hrozne. Na antikoncepciu tiež nemám veľmi najlepší názor, keďže zaťažuje pečeň a takto by to bolo ešte dvojnásobne. mali ste tiež podobný problém a pomohlo vám niečo iné alebo ste sa dali na túto liečbu? ak áno, tak mi prosím napíšte vaše dojmy a skúsenosti a aké vedľajšie účinky sa u vás prejavili a či sa oplatí do toho ísť? a ak nie, čo iné šetrnejšie vám pomohlo? Ďakujem, veľmi mi pri rozhodovaní, či do toho ísť alebo nie pomôžete! Viem, že tu už podobná téma je, ale mne by pomohli aktuálne informácie, pretože vždy sa vyrába niečo novšie.:)

eliiis

Ďakujem Vám za vaše rady. viem,že je to veľmi silný liek, skúsim nájsť ešte nejaké iné riešenie, ale ak mi nič nepomôže, pôjdem do toho, tak mi držte palce a tým, ktorí sa s akné trápia tak ako ja, prajem veľa šťastia, my to zvládneme!:)

Lauroo

Agnes, jediny, kto si nieco potrebuje nastudovat si ty. A ak tomu stale nerozummies a nemozes uverit, tak ti ten izotretinoin mozgove bunky zlikvidoval uplne :D striga jedna...

ebi77

Isotretinoin, teda táto účinná látka, ktorá je obsiahnutá aj v aknenormine sa používa na liečbu rakoviny kože, a mne lekárka povedala tiež, že to je chemoterapeutikum. Je to chemoterapeutikum a dáva sa na liečbu akné v malých dávkach.

Agnes999

Aknenormin nie je ziadne chemoterapeutikum a nepouziva sa na liecnu ziadnej rakoviny! Je to liek pouzivany cisto len na liecbu akne a nicoho ineho! Ale mam pocit, ze tebe to tie mozgove bunky mozno fakt poskodilo! Najskor si nieco o tom prestuduj a potom pis!

malachitka

eliiis ja antikoncepciu neberiem,pretože u mňa by bola zbytočná,nakoľko pirateľa nemám. Inak tvár sa mi pomaličky oproti minulému týždňu dáva dokopy.. :)

Lauroo

Ja som ho bral ked som mal asi 14-15, vtedy som este ani poriadne nevedel,o com to je..Teraz, ked som si postupom casu o tom co-to precital a uveodmil si urcite skutocnosti, uz by som to v ziadnom pripade nebral. Jednak je to obrovska zataz na pecen a s tou antikocpeciou to musi byt uplne zabijak /to bez silymarinu ani neuvazuj o tejto kombinacii/...
Aknenormin,Roaccutane, proste izotretionoin sa okrem ineho pouziva aj ako CHEMOTERAPEUTIKUM napr. pri rakovine mozgu....Cize si uvedom, ze Ty kvoli akne ides teraz uzivat peroralnu chemoterapiu.Viem, ze to mozno znie prehnane, ale v konecnom dosledku to tak je, nech si kazdy vravi co chce!...Z toho mozno jednoducho vyvodit fakt, ze izotretinoin okrem "chorych", zabija v mozgu aj bunky zdrave...
Ja som mal jediny jeden vedlajsi ucinok a to v podobe suchych pier... No i napriek tomu, keby sa mi akne vratilo znova, teraz, uz by som o Roaccutane ani neuvazoval... Je to na Tvojom zvazeni, viem,co je to akne, viem, ze niekedy je liecbe znicit pecen, ako si nicit psychiku cely zivot...Ale este lepsie je preskumat, ci sme skusili naozaj vsetky alternativy a hlavne, ci sme cisti z vnutra.. ;) Good luck!

Vaness_a

Tak pokiaľ ti nezaberajú žiadne lokálne prípravky, tak si myslím, že aknenormin(roaccutane)je v tomto prípade úplne vhodný. Ja som ho brala od októbra min. r. po dobu 6 mesiacov a veľmi mi pomohol. Akné sa mi netvorí, max. sa mi urobí jedna alebo dve vyrážky, ale to iba cez ,,moje dni\\\" :), takže musím si zaklopkať, že sa to drží takto. Dúfam, že aj bude. Vedľajších účinkov sa vôbec nemusíš báť, mne sa vyskytli asi len suchosť pier, takže ,,vajíčko\\\" z oriflame-u som mala vždy v poruke:) Dokonca som aktívne cvičila a nič mi nebolo; Mimochodom, mám 18 r., takže som to brala v 17. a dokonca BEZ HAK. Takže ak máš dobrého a chápavého doktora a samozrejme nemáš priateľa, tak ti ju nepredpíše. Ale väčšinou(skoro vždy) ju predpisujú, takže som mala šťastie :)Nevravím, že mám pleť 100%-ne čistú, ale vyrážky žiadne. Ostali mi drobné jazvičky, ktoré ostať nemuseli, keby som brala Aknenormin skôr. Ale inak som veľmi spokojná, takže len do toho :) Prajem ti, nech sa aj ty zbavíš tých hnusných ,,strašiakov\\\" na tvári:) Pekný večer

alialailaial

ahooj, ja mám 26 akné má už 12 rokov, druhý mesiac beriem roaccutan, čo je to isté ako aknenormin, a aktikoncepsiu som mala tiež predpísanú, ale som ju nezačala brať, usídila som že to je už príliš veľa chémie do tela :D nemám momentálne frajera, takže vydržím neotehotnieť za ten čas :D, tak že antikoncepciu by som aj tak zbytočne brala. Ozaj druhý mesiac čo beriem roa, ale nejaké extra zlepšenie nevidím, ale údajne to začne účinkovať po zopár mesiacoch, niekto to musí brať aj 6 - 12 mesiacov, niekomu zaberie už za 4 mesiace, sú jedinci, ktorým to dávajú aj roky ako udržiavaciu dávku, no tak neviem ktorý som ja prípad