strata pigmentu

Príspevok v téme: strata pigmentu
koso

ahojte chcem sa spytat zistili pred dvoma mesiacmi ze mam hypotyreozu uz sa liecim a je mi ok lenze som si asi pred mesiacom nasla biely flak pod okom povedala som to mojej doktorke a ta mi povedala ze to ma suvys s nefunkcnou stitnou zlazou(strata pigmentu) vraj mi nevie povedat ci sa to bude sirit alebo sa to zastavy nema niekto podobny problem??? a ak ano prosim povedzte ako si snim mam poradit nech sa mi to nesiri

Dadinkaa

tiež mám tuto chorobu a nieje to krátko....mám 12 a vitiligo som dostala pred 4 rokmi.......hambim sa pohybovat medzi ludmi ......na rukach je to njahorsie sice si na mna uz ludia zvykli je mi stale hrozne....noo ale ja som skor chcela trochu pomost-

ak maju baby menzes je welka prawdepodobnost ze sa to pomalu strati..ja uz len cakat m aden ked to uz tak nebude vidiet...na štítnu zlazu je dobry liek EUTHYROX..alebo sa skuste koznej lekarky opytat ci by vam neodporucala take no ja som to volala ožarovanie....že sa postavite pred taku lampu asi2m vysoku v spod.pradle a najprv pred nou stojite 1m o dva dni zase2m o dalsie 2 dni 3 m a aj zo zadu no a opakuje sa to takto10 krat dost to pomohlo

krenk

Asi ta sklamem,ale ja mam take flaky na tvari uz cele roky,a nicim sa to neda zastavit.Na celom svete zatial nenasli liek na tuto zakernu chorobu,ktora sa vola vitiligo.A ani sa nevie,na akom principe vznika.Viem len jedno,ze mi dost strpcuje zivot,aj ked sa na nu neumiera/nastastie/.Nemozem chodit ani na slnko,stale musim pouzivat opalovacie kremy s ochrannym faktorom 40.
Ale mozno sa to u teba nerozsiri.Vela zdravia.