Facebook vztahy

Príspevok v téme: Facebook vztahy
mramor

caute, aky mate nazor na to ked si da niekto ze je vo vztahu a s kym, s priatelkou som par mesiacov a poslala mi tam tu ziadost, nikdy som si to tam nechcel davat, ani fotky, fb mam cisto len na kontakt s par ludmi, kvoli praci a skole, ako jej mam setrne povedat ze si to tam nechcem uverejnovat ?

Mimulus

winki - ten druhý odstavec si krásne napísala :) Ale je možné aby ľudstvu takto degenerovali hodnoty? Je to podľa mňa smutné. Alebo som už príliš starý :D

winki

Mimulus bohužiaľ dnes ak neakceptuješ spoločnosťou bežné veci ako FB, telka, uspávanie detí pri dvd rozprávkach a kopa iných tak si jednoducho divný.

winki

Nikdy som nepovedala, že FB je dobrý. Na jednu stranu áno, ale povedzme si pravdu ak chceme byť v kontakte s ľudmi v zahrnaičí tak existuje skype.
Takisto je to aj o chápaní toho daného človeka, ja by som osobne nemala s tým problém, keby niekto moju žiadosť odmietol z dôvodu ako si uviedol ty, ale bohužiaľ nektorí považujú FB a priateľstvo na ňom za niečo postvôtné, niečo ako priateľstvo potvrdené krvovu :D :D :D
Ja osobne síce mám FB ale už dávno som tam prestala riešiť svoje súkromné veci a fotky a komenty. Sem tam si to kuknem v rámci nudy a pokiaľ sa s niekým neviem spojiť, alebo potrebujem riešiť veci ohľadom školy.
Mne osobne chvíľku tiež trvalo, kým som pochopila prečo môj priateľ mi na nástenku nepíše zaľúbené básničky a vyznania a nekomentuje každú moju činnosť a fotky. Pochopila som a dala som mu za pravdu, veľa mojích kamošiek by to neprehrýzlo, keby im ich priateľ nedá like na fotku hneď by boli scény a rozvody.

Leela333

Je to fakt na hlavu. Zaujímalo by ma, ako si preklepnú uchádzača, ktorý má zverejnené informácie len pre priateľov. Čo sa mu nabúrajú do facebooku?

A mramor, ak je priateľka rozumná a neuráža sa pre každú maličkosť, tak to pochopí. Nie je na tom nič zlé, len jej to vysvetli tak ako tu.

winki

A na margo FB a zamestnávateľov, nedávno som počula, že vraj väčšie zahraničné firmy si každého záujemca o prácu preverujú cez FB. Teda ak dotyčný nemá FB účet, tak je pre nich nezaujimavý nakoľko je nespoločenský a nemá záujem o spoločenské dianie a prehľad. Je to na hlavu, ale čo už.

Mimulus

winki no veď ja to chápem ale zdá sa mi to povrchné. Keby si to aspoň tá osoba dala vysvetliť ale ľudia tak slepo nasledujú fb, že ma to niekedy až irituje. Myslíš, že keď som ho zrušil tak si niekto na mňa spomenul??? A ešte jedna otázka - vieš o tom, že fb je nebezpečný? Osobné údaje človeka sú tam ako na dlani a je úplne jedno či ich zdieľaš alebo nie! Aj preto som tam nechcel mať najbližších ľudí, ktorých mám veľmi rád. NIKDY TO NEPOCHOPÍM!

winki

mimulus ja nechápem čo ty na tom nechapeš :D

Pre dotyčnú by bolo odsť zraňujúce zistenie, že ju tam nechce mať a pritom by si tam mal iné baby (hneď by si domýšľala neveru a veci podobné).

Na druhej strane ja mám zase na FB len dobrých priateľov, teda ľudí, ktorých dobre poznám aj v osobnom živote a mimo internetu. Nikdy si tam nepridám človeka, ktorého stretnem prvýkrát a on si ma hneď požiada o priateľstvo.

Mimulus

winki - ,,Oveľa horšie by bolo, keby tam chodíš deň, noc a chatuješ a komentuješ a len ju si tam odmietneš dať.,,

Túto vetu som nepochopil. A vieš prečo? Pretože som kvôli nej stratil priateľa. Len preto, že fb považujem za povrchnú inštitúciu a nechcel som tam mať skutočných priateľov tak sa jeden z nich na mňa urazil a odvtedy je koniec. A bolí to doteraz. Nikdy som to tomu človeku už nemohol vysvetliť ale nemal som ani dôvod! Podľa mňa je povrchné súdiť ľudí podľa toho či majú niekoho pridaného na fb alebo nie!