Skusenosti s liečbou štitnej žlazy, nielen euthyroxom

redbul

ahoj,

jednoznacne by som skusil prirodnu liecbu, byliniek je dost, po konzultacii a vysetrenim spravnym lekarom nasadit liecbu. moznosti je vela, len vacsina hlada na zlych miestach. hm.

kludne sa skus ozvat, pomozem co sa bude dat :)

Stevo
stevokole@gmail.com
+421908 476 438

Irén 1

Ahojte,
evellina - zrejme by to prírodnou cestou u teba išlo, ale predsa si daj urobiť laborku . Ja sa liečim už 8 rok a možno preto u mna nejde to vysádzanie hormonu, telo je zvyknuté a už som písala,že je to absťák ako keď ten čo je závislí na drogách / môj názor / a možna ešte horšie, ale neprestala som to skúšať, len škoda,že sa na SK nenajde Dr. ktorý by s pacientom spolupracoval a bol takejto prírodnej liečbe naklonení.
Potom daj vedieť aka bola laborka a ako zabral cedrový olej..

jajaja295

Ahoj Iren
neozyvala som sa, nakolko som nemala vysledky krvi z poslednej kontroly....tie som sa dozvedela az dnes a mam ich v poriadku..stale beriem euthyrox 25, v sobotu vobec, + selen a tiez ryby olej s jodom...fyzicky sa citim ok

evellina

ahoj Iren1....dakujem za typ, skusim si ten cedrovy olej zakupit a vyskusam, to by bolo super, keby sa ta SZ upravila.Skusim hned na nete popozerat co stoji a objednam si ho.Opuchy uz nemam, a vlasy padaju ale ovela menej, ked umyvam, vypadne mozno 50 vlasov a kazdy den ked cesem tak mozno max 20 denne, takze sa tesim :)
ale pri najblizsej navsreve na slovensku si necham spravit vysetrenie ako samoplatca....a ty sa uz ako dlho liecis na SZ?

Irén 1

evellina - ja som stále v znížennej činnosti a okrem chladu v nohách by to bolo OK,ja stále hľadám niečo ako by som sa zbavila syntetického hormonu, ale bohužiaľ sa mi nedarí. Skúšala som aj aroniu džus, ale po ňom mi bolo špatne / vracala som / Zaujímavé, že lepšie mi robilo víno z aronie - neboli potiaže a súkromne som si dala urobiť laborku a boli aj hodnoty lepšie ako len s euthyroxom. Tiež som brala rybí olej s jodom , ale laborka vyletela prudko hore a tak som ho po 3-tej fľaške prestala brať, hoci ti poviem,že vtedy som sa cítila veľmi dobre, no a keď som ho prestala brať tak začali problémy s nohami, ale hodnoty boli dobre. Odvtedy mám s nohami potiaže, tak som asi rozkolísala hormony - narušila som metabolizmus.

Ten cedrový olej som ti doporučila preto,lebo s tým mala dobrú skúsenosť jedna známa, mala ísť na operáciu - mala hyper. no ona začala brať tento olej / je drahý / a keď prišla na kontrolu k endokr. tak Dr. bola z toho paf, že ako je to možné.
Ja teraz beriem to víno z aronie a bodliakový olej / pestrec mariansky / nakolko chodím do jedného obchodu so zdravou výživou a sú tam 2 milé a fundované predavačky, jednej predavačky mamka brala lieky na zvýšenú činnosť š.ž. a ona začala brať víno z aronie a bodliakový olej a postupne jej endokrinolog vysadil lieky aj na tlak a srdce a je bez liekov a ona na tieto dva produkty nedá dopustiť a preto som začala aj s touto prírodnou liečbou, potrebuje to dlhší čas, ale vidím, že krk mám užší aj prehltanie je OK - kontrolu mám v jari, ale odbehnem si urobiť laborku ako samoplatca.
Je zaujímavé čo píšeš,že v DE liečia tak závažnu diagnozu obvodny lekár- to by chcelo endokrinologa - veď obvodny okrem laborky nerobí sono .
Máš pravdu,že ani ja by som nebrala lieky s takými nežiadúcimi účinkami.
Teraz už nemáš opuchy ? Ani vlasy nepadajú ?

evellina

Iren 1....ahooj...takze Carbimazol neberiem, ani som ho nezacala brat, lebo som si precitala tie neziaduce ucinky a zlakla som sa.Citim sa ovela ovela lepsie, mam lepsiu plet, neni taka sucha, nevypadavaju tak vlasy, nie som unavena, citim sa uplne normalne.Jasne ze na vysetrenie chcem ist a pri najblizsej navsteve na Sk si to dam urobit.Urcite som este stale v zvysenej, pretoze sa citim taka rychla, plna energie a schudla som asi 4 kg.Ale citim sa lepsie, tak preto nebeham k lekarovi.Tu v DE to funguje tak, ze nejdes k ziadnemu endokrinologovi.na liecbu ta nastavuje tvoj obvodny lekar.A ten samozrejme nema take skusennosti ako endokrinolog.Ja som bola 3 roky v znizenej a ani raz za to obdobie ma neposlal na endokrinologiu.
Do zvysenej som sa dostala asi tak, ze lekar mi hned od zaciatku stale hovoril, ze znizene funkcia nie je na stalo, ze funkcia SZ sa zvykne obnovit priblizne po dvoch rokoch.Ze tie dva roky su potrebne na oddych SZ, ked prebieha zapal a zhruba po dvoch rokoch sa moze funkcia obnovit.
Takze asi to bolo tak aj u mna, len moj lekar to presne po dvoch rokoch u mna zanedbal.Hoci som bola za nim dva krat, raz v novembri a raz v decembri, ze nieco so mnou neni v poriadku, pretoze mi opuchaju, ruky, nohy, pery...tak aj tak mi nespravil krvne vysetrenia na SZ a nadalej mi predpisal recept na L-thyroxin 75 a ked ti uz SZ funguje a ty beries nadalej hormon, tak sa dostanes zo znizenej do zvysenej.Samozrejme ja som nevedela ze som v zvysenej a brala som nadalej hormon.Jedine co som si vsimla, tak to bolo to, ze mi prestali padat vlasy a nebola som unavena, ale opuchali mi ruky, nohy, pery a nevedela som co sa deje, pretoze ja som sa citila lepsie, ale opuchy boli u mna stale 24 hodin v kuse,cez den a aj v noci.Ja som bola asi 5 mesiacov bez kontroly.A za tuto dobu som sa dostala zo znizenej do zvysenej...
Olej co som pila, mam este v chladnicke..heheheh ale nemyslim si, ze olej ma dostal do zvysenej, pretoze ja som ho uz par mesiacov nepila.Tak neviem ci by to mohol sposobit olej aj po takej dlhej dobe.Ja som jednoducho videla, ked som znizovala hormon, ze olej mi nestaci, bola som unavena a nevladala som vstat z postele a co ma prekvapilo bolo to, ze o kolko ja som znizila hormon, tak lekar mi to na krvnych testoch nasiel, ked som znizila o 25 mg tak krvne testy ukazali ze mi tolko treba pridat. Preto som z olejom skoncila, lebo som nemala az taky pocit, ze mi to pomaha.
Ale zo znizenej do zvysenej som sa urcite dostala koli L-thyroxinu, pretoze mne to vlastne zistili na Sk, ze som v znizenej a tiez mi povedali, ze musim okamzite prestat uzivat l-thyroxin, lebo som predavkovana.
Docitala som sa ze ARONIA je dobra na SZ je to jedno ci znizena ci zvysena, jednoducho upravuje cinnost, ja som pila dzus z Aronie, ale strasne farbi zuby tak teraz ho nepijem , ale este vyskusam caj z aronie, to mi tiez tu jedna poradila.
Ty si zase pisala ze cedrovy olej. To som este nikdy nepocula. Skusim hned na nete pozriet co to je.Samozrejme, ze by som bola rada, keby som tu SZ upokojila prirodnymi prostriedkami :)
A Tebe sa ako dari???...Ty si v znizenej?.....

Irén 1

Evellina, zdravím.
Často na teba myslím, že ako sa boríš zo zvýšenou činnosťou.Či si začala brať Carbimazol - ten sa dlho brať nemôže a to by si skončila na operačnom stole. Inač v tvojom prípade by pomohol cedrový olej.
Som zvedavá či berieš nejaké prírodné prostriedky- olej už neberieš ?
Niekedy si myslím,že keď si brala ten olej a aj L- thyroxín a neznížila si dávkovanie synt. hormonu, tak nastalo u teba ndprodukcia tyroxínu a teraz možno sa to skľudnilo, nakoľko by si sa musela cítiť zle, ale ty sa cítiš lepšie ako keď si bola v hypo.Ak budeš na SK daj si spraviť laborku hoc ako samoplatca / ja si to už takto robím / ceny sú celkom dobré. Ty máš endokrinologa v Nemecku ?

evellina

ahojte...tak ja som tu uz fakt dlho nebola a tak ako Iren 1 tu pisala, ze som bola dva roky v znizenej a potom som sa vlastne dostala do zysenej.Teraz Brala som dva roky L-thyroxin a citila som sa strasne zle.Vypadavanie vlasov, unavena, nechut do zivota, depresie a stale mi bola zima.Tak som sa dostale zo znizenej do zvysenej funkcie a zrazu vsetko bolo lepsie.Nebola som unavena, mam kopec energie, neni mi zima a s vlasmi je to tiez lepsie.Moj lekar mi samozrejme predpisal na zvysenu cinnost Carbimazol, ale ja som ho nezacala brat a ani nezacnem.Ma otrasne neziaduce ucinky a moze sa brat len rok.Ale na slovenskom letaciku od Carbimazolu, nenajdte skoro ziadne neziaduce ucinky. Ja som v DE a precitala som si nemecky letacik a je tam rozpad bielych krviniek, kostnej drene, silne vypadavanie vlasov....takze pretoto som s liecbou nezacala, necitim sa zle, jednoducho pocuvam svoje telo.Bude to ujz pomaly rok co by som mala brat carbimazol a nezacala som.Ale chcem ist k inemu lekarovi na kontrolu, alebo si necham krvne vysetrenie spravit na Sk a uvidim, ale ja si myslim, ze kdekolvek budem, kazdy jeden lekar bude odporucat chemicky liek.A to ja nechcem pri takychto neziad. ucinkoch :)

Irén 1

jajaja295,
Tak ako dopadla kontrola š.ž. ? Bola si už a či ešte len pôjdeš a užívaš stále ryb. olej s jodom.
Ja výsledky mám ok. len bohužiaľ sa dobre necítim ani s prírodnými produktmi a len čo znížim hormon, tak je to na umretie...prirovnávam to k tomu ako keby som náhle vysadila drogy a možno aj horšie.
Ináč nejak odišli z tohto fora tí čo sa borili so š.ž. Bola by som rada keby sa vrátili a dali vedieť ako sa im darí a konkretne ty čo sa zo š.ž. úspešne popasovali a sú bez hormonov - dodalo by to silu ďalej bojovať inak sa človek vzdá- rezignuje.
Budem rada ak sa niekto ozve.

Irén 1

zrkadlova,
dala som si robiť test na jod a vyšlo mi,že som v hornej hranici a keby som ešte dodala tak ho mám nadbytok .
Ešte tu na fore písala jedna - myslím evellina,že brala ten tekvicový a hodne fliaš a teraz má opačný problém a to,že zo zníženej š.ž. prešla do zvýšenej činnosti š.ž. Takže ďakujem,ale to potom zostanem pri zníženej činnosti š.ž. ale pokúsim si nejak odvíriť telo,ale hlavne príčina bude v tenkom čreve nakolko sa mi zrejme zle vstrebávajú vitamíny a aj tie z potravy,inač si to neviem vysvetliť.