Haluxy

honey24

Ahojte.. Tiez mam haluxy. Priatel ma nahovara na operaciu lebo ja nemam na to odvahu. Ale uz mi zacinaju prekazat pri chodzi a bolia.Ale ked citam vase prispevky tak neviem-neviem.Skusala som aj bandaz na noc, je to blbost. Nevie niekto poradit dobreho lekara? Aby som to nemala este horsie po operacii.

michleja

Ahoj. Ja som uz 4 tyzdne po operacii Haluxu. Z nohy mi trcia 3 droty. Prve 2 tyzdne boli najhorsie. Teraz sa to zlepsuje.Doma sa snazim opatrne naslapovat na patu, obcas sa mi vsak stane ze sa pozabudnem a stupim silnejsie, potom nastane neprijemna bolest.Obavy mam ale z odstranovania tych drotov.

sisas

Operovali ma pred 5-timi mesiacmi v septembri 2008. Bola som iba v lokálnej anestéze. Odrezali mi z kosti, dali 3 drôtiky. Po šiestich týždňoch mi ich vybrali. Vyzeralo to všetko o.k. Potom nasledovala rehabilitácia. Jazva je krásna, ale nepríjemne bolí. Palec sa nechce hýbať. Všetko mám stuhnuté. Každý deň cvičím a masírujem si to. Na poslednej kontrole doktor povedal, že to bude asi znovu operovať. Dnes,t.j. 2.3.2009 som si znovu vybavovala rehabilitáciu. Najskôr chcem vyskúšať všetko čo sa dá, aby som predišla operácii, ktorá ma asi neminie. Obúvanie je utrpenie. Ľavú nohu si operovať nedám.

kriss

ahoj. mam tiez haluxy, dedicne. staremu otcovi ich operovali ked mal nejakych 50 rokov. no a neviete si predstavit ako to vyzeralo za dalsich 10. palec sa dostal do povodnej polohy a bol na tom este horsie ako pred operaciou. Palec ma teraz neuveritelne zahnuty a tlaci mu aj na ostatne prsty. Nepekny pohlad. Mam 22 a operacii neverim... na lavej nohe sa mi behom mesiaca zhorsil stav. Z klbu mi trci hrcka cca 1,5 cm. Som objednana ortopedovi, uvidim co povie. Operaciu budem brat len v tom najkrajnejsom pripade...

p4inky

ahojte!som treti den po operacii haluxy....vobec ma to nebolelo a ani neboli...aj lekari boli prekvapeni....co bolo hrozne to po uspavani...bolo mi na vracanie z toho....ale budem mat pekny prst:)...ja si myslim ze zalezi na lekarovi...ja som s mojim maximalne spokojna....

daturka

pred rokom ma operoval v piestanox samotny pan primar a neman sancu obut ani siroku obuv to co mi spravili s tou nohou no dakujem pekne

mjanik

katarina-vyhľadaj akupunktúru,aj stredne dobrý akupunkturista musí vedieť tvoj stav zlepšiť,prípadne úplne odstrániť-toto Ti neradí puberťák....

katarina

Ahojte, ja som po operácii haluxu už tri mesiace. Operácia bola v pohode, pichli mi epidurálku a tak som nič necítila. No bolesti, ktoré som mala po prebratí, neprajem nikomu. A to, myslím si, že znesiem dosť. Keby som sa mala ešte raz rozhodnúť, už by som si to určite operovať nedala. Zatiaľ chodím obutá len v trekových sandáloch, veľký palec mám stále opuchnutý a bolí. O topánkach na podpätkoch môžem zatiaľ iba snívať, čo je pri mojej výške a mojom povolaní dosť veľký problém. Zatiaľ neobujem ani tenisky ani žiadnu obuv, ktorá by sa dotýkala asi 5 cm jazvy. Na záver len toľko, pokiaľ sa haluxy urobia z plochých nôh - ako mne - odporúčam prevenciu: poctivo nosiť ortopedické vložky a cvičiť cviky ktoré poradí ortopéd.

efi

Ahoj, s abduktormi na noc som začala pred 2 týždňami so zmiešanými pocitmi, nechcem to zakríknuť, ale účinok je už viditeľný, výrastok sa zmenšil. Môžem to len odporúčať, jedinou nevýhodou je, že v noci to niekedy dosť bolí - ale dúfam, že za ten výsledný efekt to stojí. Ak môžem poradiť, určite to skúste.

krpatucka

ahojte, chcem sa spytat, ci ste vsetci nadobudli haluxy az pocas zivota, alebo ich mate dedicne? ci je medzi tym nejaky rozdiel, napr. pri operacii a rekonvalescencii. ja ich mam totiz dedicne. aktivne som trenovala kazdy den, len obcas ma boleli. ale teraz mi vybocene kosti este napuchli (teda asi okostica). tak rozmyslam aj ja nad operaciou. ale neviem kde...a hlavne kedy. nechcem totiz cele leto stravit s nohami v sadre.

Najčítanejšie články