Psychiater - kvalita liečby?

Príspevok v téme: Psychiater - kvalita liečby?
matthias777

potreboval by som ujasnit jednu vec

navstevujem psychiatra, u ktoreho nic neplatím, sedenie s ním trvá od 5 - 15 min., a pred tým sedenie v preplnenej cakárni aj 3 hodiny,... bol som zopár krát aj u súkr. psychiatra, ktorý si účtoval 25 a druhý 50 euro na jedno sedenie(1 hodina)

myslíte ze v prvom prípade tohto typu lekára ide o povrchnú, odfláknutu liecbu ked vybaví za den aj 20 pacientov, mozno ba aj viac

akého preferujete vy ?

Iveta Michael

majulík538

to čo si opisovala sa presne to isté stalo aj môjmu kamarátovi..minulý rok celkom bez akéhokoľvek varovania,vyskočil z okna svojho paneláku:(

...no vďaka Bohu,prežil! Ale tiež tuším mal také problémy že mu jeho doktor nie a nie pomôcť až nakoniec,konal skratovo no teraz mu už je chvalabohu lepšie,on žije sám a sú ľudia ktorí potrebujú byť trochu pod kontrolou,aj v súkromí..

Iveta Michael

Obávam sa že má pravdu Mimulus! (08:03)

Keď už zaplatiť tak skôr psychológa,ten aspoň má ten stanovený čas v ktorom sa ti venuje,a možno aj v mnohom pomôže..

psychiatri majú dnes strašne mnoho pacientov a počula som priamo od jedného,že dnešní študenti medicíny už veľmi nemajú záujem študovať túto špecializáciu,takže bude to ešte horšie hm..:(

majulik538

matthias777

nikdy som k súkromnému psychiatrovi nechodila, takže to nemôžem objektívne porovnať. ale moja domnienka je, že ten súkromný okrem predpisu liekov má priestor aj na nejakú formu terapie, preto si u neho dlhšie a preto sa u neho aj toľko platí. ak máš pocit, že návštevy u súkromného ti viac pomáhajú, možno je dobré začať s nejakou terapiou pravidelne, trebárs aj u neho. myslím si, že nezáleží na tom s čím bojuješ, je dôležité, nebyť s tým sám.a rozprávať o tom s odborníkom, prípadne niekým, kto sa z toho dostal, je určite iné, ako s kamarátmi. samozrejme podpora okolia a prijatie sú tiež veľmi dôležité.

matthias777

majulík

nad psychologom som sa nikdy nezamýslal, ja som vzdy automaticky bral, ze psychiater ako Mudr. je vzdy viac ako psycholog, ale to je mozno omyl

ja nemám problém ani s jedným ani s druhým psychiatrom, obidvaja mi predpisujú lieky, pravidelne chodím len k tomu zadarmo, ,,, moj problem je ťažká závislosť na sedativach

ja mám len krátku skúsenosť s psychiatrami, a nevyznám sa v tom este, proste mi vrtalo v hlave ze jeden odbaví 30 pacientov za den, druhý troch po 50 euro, to je vsetko, mal som v tom zmätok

majulik538

neviem, či je dobre hodnotiť liečbu tvojho psychiatra ako odfláknutú.možno je fajn rozlíšiť, funkciu psychiatra a psychológa resp. terapeuta.pre mňa osobne je psychiater tým, ku komu chodím dať si predpisovať lieky, bez ktorých momentálne neviem fungovať, neviem, či aj ty berieš nejaké.pochopiteľne mu hovorím, ako sa celkovo cítim, ako zvládam každodenné činnosti a s čím mám problémy, aby aj on vedel posúdiť, aký je účinok liekov.ale na druhej strane si myslím, že nemá priestor na to, čo by som skutočne potrebovala a z tvojho príspevku mám pocit, že ty to máš tak isto.preto chodím raz za týždeň na sedenie k Petre(terapeutka) a tam ten priestor je.skúšal si chodiť k psychológovi? viem, že to v niektorých prípadoch hradí poisťovňa, ale podrobnosti neviem, nakoľko ja to mám trochu komplikované
ale ak ti psychiater nevyhovuje odporúčam okamžite zmeniť, môjmu druhému sa "podarilo" dostať ma k pokusu o samovraždu...tak neváhaj

amanda23

Mathias , ak ti ozaj moc zle, treba tie lieky skusit, ked nezaberaju jedny, tak skusit druhe, tie lieky by mali zaberat 2-4 tyzdne, kym sa ulavi, niekomu aj 6 tyzdnov, ak nie, treba skusit ine, pripadne zmenit doktora, ak stale trva na tych istych liekoch a nemieni menit liecbu, aj ked je pacientovi rovnako zle, zazila som..Ale poznam ludi z okolia, ktorym lieky pomohli a vratili ich naspat do zivota,normalne chodia do roboty, aj ked sa uplne nevyliecili a sem tam pridu zle dni, z najhorsieho sa dostali. Ono je to tak, zalezi od zavaznosti prejavov choroby, ak je niekomu ozaj velmi zle, tak zle , ze preziva muky a sedi doma v krci, nebude cakat roky kym to same prejde a taki neotalaju a vyhladaju hned lekara, lebo nechcu uz takto zit ani den. Ako hovorim, zalezi do zavaznosti, niekto s lahsou depresiou bez liekov zije cely zivot.

Dede2222

Mattias v každom prípade sa nikým nenechaj ovplyvniť. Vždy záleží aj od pacienta aj od lekára, je to oboch stranách. Ale moja rada je, aby si si vybral lekára, ktorý sadne tebe. Nepočúvať iných. Ak sa ti zdá, že to fláka, tak vyhľadaj iného. Netreba váhať.

Dede2222

som rada, že som ťa pobavila..:)) je ťažké pobaviť tak negatívne zakonzervovaného človeka ako si ty..:)) vieš, niekto si svoje alergie a rôzne problémy snaží liečiť..na rozdiel od teba..ale však to ty dobre vieš..takže have a nice day..:)