Vysoký pulz a vyšetrenie srdca

Príspevok v téme: Vysoký pulz a vyšetrenie srdca
dobrovolny

K lekárovi som prišiel s tým, že mám pomerne veľkú únavu a vysoký pulz. U doktora mi bol meraní tlak... 98/70 tep 104... boli mi urobené krvné testy... krvný obraz bol v poriadku a aj vyšetrenie na štítnu žlazu dopadlo dobre... išiel som ešte k internistovi, bolo mi robené EKG, ktoré bolo v poriadku... chcel som sa spýtať, je toto vyšetrenie u interného podľa vás dostačujúce?? nemal by som pre istotu podstúpiť ECHO alebo Holter EKG?, alebo ako sa to volá...

Meretseger

Pohyb znižuje pulz, takže to je dobrá cesta. Tiež mávam vysoký tep, priemerne okolo 106/min., ale mám to z liekov, bohužiaľ. Ty niečo neužívaš, čo by prípadne mohlo zvyšovať pulz?

dobrovolny

TinaM- Zatiaľ v poriadku. Krv úplne, borelioza nič, ani mononukleoza, nič z tohto čo by mohlo tiež spôsobovať únavu. Moč bol v poriadku, štítna žlaza tiež, krvný obraz tak isto... vlastne už nemám ísť na žiadne vyšetrenie... A dávnejšie športoval dosť, aj posilka, bicykel, ale nejako som to nechal potom tak... ale chystám sa asi znova začať s tým, a uvidíme ako sa budem cítiť, možno vydržím toho o dosť viac... po čase

TinaM

a teda zatial ti povedali, ze je vsetko v poriadku? Od kedy mas takyto problem? Sportujes? Alebo v minulosti si sportoval?

dobrovolny

TinaM- Ten pulz mám takto dosť často... v rozmedzi medzi 90-100 ale skorej to ťahá vyššie. Ja sa zadýcham aj keď idem po schodoch niekedy a pri tom žiaden alkohol, nefajčím, a zase až tak doma nevysedávam pri pc. Tak preto mi je to také zvláštne. A stres u lekára, ani moc nie nejako...

TinaM

toto ale podla mna nie je tachykardia, na to je pulz prilis pomaly, nie? K otazke ohladom kvality EKG u internistu-myslim, ze by to malo byt v poriadku, ved internisti robia aj predoperacne vysetrenia. Keby sa tam nieco ukazalo, iste by ta poslali spat ku kardiologovi. Takyto pulz mas stale?Nemohol si byt trosku vystresovany u lekara?

house

Skuste zvysit prijem horcika a draslika dostat v lekarni moze to byt aj zo stresu, potom skuste Sedativ PC.Tachykardia byva spojena vacsinou s hypertenziou vo vasom pripade to vyzera, ze srdiecko nieco pohana (nedostatok spominanych latok,stres).