Život bez penazi a stresov

Príspevok v téme: Život bez penazi a stresov
andrejkaaaaa

Ahojte vsetci,
chcela by som sa spytat, ci by sa podla vas dalo zit bez penazi niekde v nejakej chatrci/bunkry/karavane/stane/prirode a zivit sa iba z toho, co ponuka priroda..teda viem, ze sa to da, ale cchela by som vediet aj nazory inych ludi..proste zitie bez stresov, penazi a hlavne v prirode, travit cely svoj cas iba s niekym, na kom vam zalezi..nerozmyslate niekdedy nad tym?lebo ja cim dalej, tym viac...

Lulita

shy - aj ja som poposielala a nic, dnes som kupila 3 valentinske losy a nic! este na tých 22 000 eur by osm mala poslat, lebo uz fakt neviem, odkial tie eura zobrat

Lulita

a veruze nad tým niekedy rozmyslam, ako by mi bolo bez retazi typu hypotek ana 30 rokov, ktoru mam, stale dvihajuceho sa najmu, sekov, dni, ked skrabem na rozky a kazdym dnom ma budi strach, vtedy si predstavujem ako sa za posledne odpracem na velmi vzdialeny ostrov a zijem so svojou rodinou na bielom piesku, pri azurovom oceane v krutej divocine, ale stastni :p

lost

prave som zjedol slepaci vyvar priamo od babky.
uprimne, neexistuje ziadne ine miesto, kde by som si taku polievku mohol kupit :)
vsetko z vlasatnej produkcie (od vody zo studne, cez sliepku samotnu az po slize....)
a skutocna cena takej polievky z vlastnej produkcie je zlomkova z tej sackovej, co je synonymum k slovu HUMUS..

cize o com to je ? prave si idem zasadit nejake tie redkovky, brokolicu, a po novom aj chiu a cervenu kapustu, a este jeden kvetinac bude volny, takze mozno najdem nieco ine este :)

maximalne v pohode si viem predstavit takto zit dlhodobo..

i ked pisem o dom+zahrada, nie karavan + les a podobne, to je asi este trochu narocnejsie :)

plus nase zakony by to mozno klasifikovali ako pytliactvo, ak by som si ulovil rybu a podobne..

lost

normalne mam chut urobit take nieco, lenze treba najst vhodne klimaticke prostredie.

nie som si isty ci je u nas najvhodnejsie, no mame relativne lacnu podu (niekde v tramtarii ale predsa, ved to staci), jedine co sa mi tu nepaci, ze sme politicky nebezpecne nestabilna krajina, to moze byt problem (vyvlastnenie a podobne, alebo zakaz vlastnej hydiny, to z dielne Bruszelu nie je nerealne..)

lost

da..

tiez by som to chcel tak urobit, lebo ked si vezmem, ze musim makat na niekoho ineho, aby som si kupil zradlo od niekoho ineho, tak preco neobist tieto dva kroky a nevyrobit si vlastne zradlo ?

seriozne, staci zahrada, hydina a som za vodou, co viac potrebujem ?