Obavam sa, ze to nie je ono ...

Príspevok v téme: Obavam sa, ze to nie je ono ...
Zanetttta

Tak, ani neviem ako začať, nechcem sa ani veľmi rozpísať, lebo tá podstata sa potom medzi riadkami stratí. Ide o to, že po 7 rokoch zisťujem, že som s niekým, kto mi prestáva vyhovovať. Áno, láska je, láska bola, naozaj silná, úprimná, inak by sme pár rokov na diaľku nezvládli. A možno to boli zbytočné roky, lebo človek všetko zistí, až keď partneri začnú spolu žiť. A tak sa aj stalo. Škola bola jedna kapitola, ktorú sme zvládli aj od seba, teraz začína zodpovednejší život a tomu môjmu tá zodpovednosť asi chýba. Nájsť si prácu je preňho asi tabu. Je jedna vec, nemôcť si nájsť, lebo je situácia na trhu práce taká, aká je. A na druhej strane - nechcieť si nájsť. V podstate nehľadá si prácu, nebol ani na web.stránke profesia.sk. Ak mu treba potvrdenie na úrad práce, tak milými slovami "pošleš mi niečo?" "Hocičo". Minule som našla tri reálne ponuky, v rámci jeho odboru, vraj mám poslať na hocijakú, jemu to je jedno. A keď som sa ho opýtala, či by žiadnu nešiel reálne robiť, povedal že ani nie. Takto to už bude v júni takmer rok. A ja čakám, čakám. Ja som na hľadaní práce intenzívne pracovala, pošťastilo sa mi až o 4 mesiace po skončení školy. Plat nič extra, ale viem, že mi to zatiaľ stačí, na živobytie, nie som na nikom finančne závislá. Vždy lepšie, ako nerobiť nič. Poslednú dobu chodím domov z práce o 6-7 (odchádzam o 7ráno). Začal mi vykrikovať, že sa oňho nestarám, že mu nevarím, neupratujem! Pritom upratujem každý víkend kompletne, cez týždeň veľmi zriedkavo,keď si ľahnem tak aj o 7 som schopná zaspať. Ale to je jedno, že som unavená, starám sa o poriadok tak aby bolo čisto a ako je to v mojich možnostiach. Cez týždeň nechá /niekedy/ špinavý riad - umyjem za ním, len aby bolo čisto, ale nie som schopná večer o 7 urobiť luxusný poriadok ako cez víkend. Varenie - chcela som mu nosiť jedlo z práce, varia nám tam úžasne, domáce jedlo za pár drobných, tak že to nechce! Pritom všetky moje kolegyne to tak riešia. A nerobio by mi problém navariť, však tiež mám niekedy chuť na "svoje", je to normálne. No... tam, kde bývame (ešte nie byt, bohužiaľ), je len jedna platnička na chodbe, žiadna pracovná doska, či voda na blízku. Jediné čo tu varím sú cestoviny, omelety, obyčajné rýchlovky. Ja sa snažím, aby sme sa už dostali na byt, ale s jeho prístupom, no ťažko. A na záver, nie je na mne finančne závislý, lebo ho financujú rodičia a jemu to tak zrejme stačí..... Tak sa pýtam, má toto vôbec perspektívu? Celé dni iba preleží za NTB, aspoň čo si voláme, nič efektívne nerobí. A ja sa mám oňho starať tak výsostne, ako si on praje? Ja som bola prísne vychovaná a viem, že toto by moji rodičia netolerovali. A ja som bohužiaľ, nastavená asi rovnako. Zrejme nedokážem byť obetavá a starať sa aj o lenivca, hoci ho mám, priznám sa, veľmi rada, ľúbim ho. Som sklamaná, no snažím sa byť silná a rozhodnúť sa čo ďalej, aby to bolo pre oboch dobré ... (?)

nirv

ved presne i to som mu hovorila, keby on bol živiteľ rodiny tak nemám problém mu vyvárať denne aj dvojaké jedlá, luxusne upratovať a pod,.. keby som bola doma.
Zato naopak, on je doma, ja pracujem a on nepohne ani prstom. Tak je to nefér a ako vravím, mala som ťažké detstvo, prísne vychovaná, toto ja nedokážem strpieť, čo on robí. Ešte si trúfol vynadať mi, že ráno zapálim svetlo a jeho zobudím (keď idem do práce)

Zanetttta

nirv

vsak to som mu povedala. Ze pokial ja chodim do roboty, on by mohol aspon upratat, nemusi tak poriadne, ale aspon pozametat a umyt za sebou riad, prip. vyniest smeti. A to by mi stacilo. Nechcem zase aby robil "sluzku". Ale on ani to, niekedy sa premohol,to je pravda, ale predchadzala tomu tato vymena nazorov. No vacsinu dni co domov pridem, lezi na posteli a pozeram, riad neumyty, nevyvetrane - smrad. Idem sa zblaznit a hovorim si,... toto nechcem do konca zivota :(

nirv

Nechápem baby, ktoré sa furt držia predstavy že o chlapa sa treba starať. Ak by si bola doma bez práce a on ťa živí, ok.

nirv

Ked je doma bez roboty, je povinný aspoň upratať, navariť, nakúpiť, oprat. Najbližšie ked prides z práce, vynadaj mu ty, že nie je upratane a nemáš navarene. Byť tebou, neostavam s ním. Je to lenivec. Jedna z najhorších verzií muža.

olivienka

no nič moc teda... ak je takýto nezodpovedný za mlada, aký bude o 20 rokov? ak si aj nájde prácu, nič extra od neho nečakaj...

Blondula

nema to perspektivu !! nech ide pekne domov k mamicke a ta sa o neho stara a nie ty ! este aby hubu otvaral,ze nema zranicu a ty si cely den v robote !! :D :D ja by som este nakazala jemu,ze nech si po sebe uprace,nieco teple uvari a nie ze ty priletis domov,teraz vsetko dat do poriadku,este aj veceru mu robit a urcite v posteli aj gulky mu skrabkat !! ... jaaaaj,ten by letel jak Oxana na metle !!!!

Zanetttta

nie nie, nie v mojom byt, bývame na ubytovni. On si svoje výdavky platí sam - vlastne, platia mu to rodičia. Na mne finančne nepriživuje. Také bežné nákupy neberiem do úvahy, keď si z toho niečo dá. To je normálne, aj on niekedy nakúpi potraviny. Ide len o to, že nerobí nič, nechce pracovať, zarábať sám. Asi mu to tak vyhovuje. Len bohužiaľ, mne nie ....

winki

Takže on býva v tvojom byte? ten byt platíš ty? stravu platíš ty? Všetky výdavky platíš ty? A on sa len vyvaluje a ešte od teba očákava služby ako od mamičky?????
Ak áno tak ho velmi rýchlo kopni do zadku a vymeni zámky.