Mam pocit že sa zbláznim

Príspevok v téme: Mam pocit že sa zbláznim
Patrix1103

Zdravím ludia.. potreboval by som radu. Strašne sa citim byť znepokojeny už dlhu dobu. Mavam stavy typu strach ist niekam medzi ludi, obavy z toho že sa mi niečo zle stane alebo prihodi a často krat to usti až by som povedal do paniky. Psychiatrom mi bola stanovena diagnoza tzv neuroza. Bral som AD približne 3 roky ale nie pravidelne. Čiže keď mi bolo lepšie som na to kašlal. M=am 23 rokov som študent na VŠ , nie som alkoholik, neberiem drogy.... Dá sa nejako toto prekonať bez pomoci psychiatrov a ich liekov ? ďakujem krásne za reakcie a pochopenia..

amanda23

Nikuska, podla toho, co si popisala by som to tipovala na panicku poruchu spojenu s uzkostou, niekedy sa k tomu zvykne pribalit aj depresia..No neviem, je to uz dlha doba a vidis, ze sa to stupnuje. Myslim, ze ti to same od seba neprejde, ak ti to uz znacne stazuje zivot, asi bude treba vyhladat odbornu pomoc, na lahsie stavy psycholog, na tazsie uz psychiater.
Taketo stavy ma vela ludi, vzdy to spusti nejaky stres dlhodoby a zrazu sa to zo dna na den prevali a treba s tym cosi robit...

Nikuska 6

čaute konečne som sa odhodlala sem napísať,keďže ma tento môj problém trápi už dlho a potrebujem radu nejakého skúsenejšieho človeka tak som bola už donútená sem napísať.Už tri mesiace mam dajme tomu to môžem popísať ako úzkosť.No ja mam dojem že je to omnoho niečo horšie :( Začalo to tím že som nemala prácu dlhšie obdobie a strašne ma to zožieralo.Z ničoho nič som pociťovala návaly strachu čo bude atd.No ide hlavne o to že som začala hľadať na internete čo by to mohlo byť a nejak sa my to začalo stupňovať.Teraz už nejde ani o normálny strach ide o to že ma z ničoho nič prepadá panika že mam nejakú psychickú chorobu že ma zavrú niekde do špitálu a že sa s toho už nedostanem.Potom zase mám z ničoho nič strach že stratím nad sebou kontrolu a niekomu ublížim :( Ide o to že ma tieto myšlienky napadajú každý deň a ja už neviem čo s nimi.Stále čítam na internete čo by to mohlo byt a to ešte zhoršuje nemôžem s tím prestať :( Ide aj o to že teraz mam už aj prácu a všetko je ako má byt ale tie myšlienky neprestavajú.Pred tím ma takéto myšlienky nenapadli ani vo sne :( bola som uplne normálne dievča.Ide o to že teraz som v zahraničí a nemôžem vyhľadať ani odbornú pomoc :( Poradte niekto mate niekto podobný problém ???

Iveta Michael

Ani sa ti nečudujem,že neznášaš psychofarmaká...ani ja nie!

Je to poväčšine svinstvo...najhoršie na celej veci je fakt,že človek nevie ktorému psychiatrovi môže veriť...a ktorému už ani za mak!:(

Čo sa týka teba,nuž neviem Patrix či vôbec takéto ,,ataky,, zvládneš bez nejakej liečby...a psychoterapia by bola vítaná...

Dôležité je aby si našiel lekára ktorého budeš poznať,príp.mu budeš môcť dôverovať..sú aj takí ale málo,to je fakt...ja nie som spokojná ani z mojim,ale neviem si nájsť druhého,resp.tých čo veľmi chcem majú tak plno že ma už odmietli:( tak hľadám ďalej..lenže ja mám celkom inú diagnózu ako ty a tuším som sa tu nikde zatiaľ s ňou nestretla,sranda no..

Patrix1103

DAgon: a čo sa stalo že si bol donuteny ist k psychiatrovi ? lebo ja som tam siel sam bez toho aby niekto o tom vedel. a to bola chyba :/ dufam že nebudem až tak zler na tom že tam skončim :/

Dagon

Patrix1103: clovjeku, klobuk dole!!! Toto a, samozrejme, i rozne podobne videa nadherne demonstruju to, co si ja sam o psychiatrii myslim od doby, co som okolo roku 2002 bol k jednemu z nich "dotlaceny". Dla mojho nazoru ide o absolutne pravdive vypovede, nic nie je ani priklasene, ani dehonestujuce... skratka PRESNE TAKTO SA MA CELA VEC OKOLO PSYCHO-LIEKOV!!! Najprv mi to jemne zavanalo scientologmi (svojho casu robili vehementnu anti-propagandu v BA prave ohladom celej psychiatrie a psycho-liekov). Vo vysledku som vsak presvedceny, ze presne takto to u cvokarov funguje. Ved napokon, mam s tym bohate skusenosti... to mnozstvo roznych antidepresiv, ktore mi ordinovali, by podaktorych mozno uz aj odrovnalo. Su to v podstate mimoriadne "vychcani" smradi, ktori zarabaju na nestasti nas... beznych "smrtelnikov". Katastrofa. Zacinam realne uvazovat, ze prejdem na liecbu bylinkami, aj keby to malo byt X-krat tazsie. Len skoda, ze u mna cvokari vypestovali zavislost na benzakoch. Bez toho by sa to dalo zvladnut lahsie, safra.
Kazdopadne, este raz dikes za velmi poucne videjko!!!

Patrix1103

www.youtube.com ludia skuste si pozrieť tento link ci vam to nezmeni nazor :)veď predsa naše prirodzene chovanie si nemieme zamienať s chorobou , veď toto je chore už len tento fakt :))

jojoXXX

Neuroza to nieje len tak ak si musel navštivit az psychiatra
Pod neurozu patria depresie a uzkostne poruchy...Ty máš podla coho tu pises socialnu fobiu a viac neviem posudit...Ak budes pokracovat takto asi toho svrabu nezbaviš