Ako začat doverovat

Príspevok v téme: Ako začat doverovat
vreckovka

mam priatela nikolko mesiacov. po dlhej pauze od chlapov som konecne stretla jedneho uzasneho...fakt je skvely, zijeme spolu, starame sa jeden o druheho a mam pocit, ze to je konecne ten, na ktoreho som cakala. Zalubila som sa rychlo a stale je to silnejsie.
Mam mu vsak problem doverovat. Viem, ze ma lubi. DOkazuje mi to dennodenne a este mi to aj casto opakuje. Viem, ze by ma nepodviedol, vazi si ma a dlho mu trvalo kym si zacal vazny vztah s niekym, takze viem, ze si to premyslel aj rozumom.
Predtym som mala vztah, kedy mi partner klamal a nejako som sa vtedy zatala. Preto som dlho ani nikoho nemala. Teraz som psychicky uplne na dne (zopar tyzdnov) a vybijam si to na priatelovi. Neustale ziarlim na jeho kamosky (ma ich dost a jeho najlepsia kamoska je zena). Vadi mi, ak sa s nimi stretava, resp. ak chce aby ona prespala u nas. Racionalne viem, ze by s nou ani s inou nic nemal, ale stale ma nieco vo vnutri zoziera. Na zaciatku vztahu som to neriesila. Teraz mam blbe obdobie a som strasna stihacka, citliva na kazdu blbost ohladom inych zien, kamaratov a neviem coho vsetkeho...ako to mam zmenit? mal by ma niekto prefackat asi...nechcem to robit, ale neviem tomu zabranit...

lost

inacaj priatel/kamos dokaze odrbat/oklamat :P :D
takze pozor na to
naivita !!! :D

nie len ten vo vztahu dokaze oklamat, ale aj obycajny clovek :)

preto sa na nikoho neviazem :D teda okrem isteho zatial blizsie nespecifikovaneho pripadu, aleee.. praveze nechapem teoriu, ze sa da kamosom doverovat viac, ako tomu vo cloveku vztahu.. o com potom ten vztah je ?

uz len ta haluz, ze na stanovacku ako prveho (teda u mna ako prvu) pozvem ,teda pozval by som, priatelku/frajerku/zenu, akokolvek to (ci ju?:D) nazveme.. az potom zvysok.. lebo pochopitelne chcem byt s nou, predovsetkym, ci ?

ak by to bolo take, ze ma kamos pozve niekam, tak sa rozhodnem(e) tiez spolu? ci to tak nefunguje ? :D

prilis vela alternativ, aby som sa rozpisal, estemmam nejake ine veci, ale pointa je, dohoda - dohoda - dohoda :) teda kecat-komunikacia :D

a ked uz tak, stany su lacne, mozem si kupit 2x1meter pre seba a nemsim sa tlacis c cudzou spotenou osobou v nednom 2x2m...

riesenie je tooolko, az mam svalovicu na mozgu !!!

vreckovka

uf, takúto diskusiu som nechcela rozpútať....asi si pomyslíte, že som šialená, ale už som si to vďaka blondule rozmyslela a našla riešenie.
ja som so svojim vzťahom spokojná, máme podobné koníčky, ale cchem mu nechať voľnosť, tak ako ja chcem voľnosť. To, že máme niektoré koníčky iné a on trávi dva týždne dovolenky tak ako ja nemožem už niekoľko rokov, prečo by som mu to mala brať? Keď budem mocť, budem na dovolenky chodiť s ním, zatiaľ si spravíme dovolenku inú spolu a aj každý podľa svojho gusta. V tomto nevidím najmenší problém. Zaľúbila som sa do neho kvůli tomu aký je človek, ako sa ku sebe správame a neriešila som ako budeme tráviť dovolenky. Predtým trávil veľmi veľa času s kamarátm, teraz ich riadne obmedzil a chýbajú mu.
Asi sa snažím byť príliš tolerantná, ale stojí mi to za to. On je tiež tolerantný. A možno máme podľa vacsiny ludi divny a nie normalny vzťah, ale kašlem na vačšinu.
Bola som zmatená..blondula mi pomohla začať uvažovať a to som potrebovala..Predtým som mu doverovala, moj stav trvá pár týždnov a prisla som na to preco. a vyriesila som to....

olivienka

akože, ako tu tak posledných pár týždňov čítam tie témy, podľa mňa už viacerým ľuďom prepína zo sexu :D a to na oboch stranách, aj tým, čo svojim partnerom nedôverujú, lebo si s niekým píšu/ s niekým sa stretávajú/ pozerajú si niečie fotky/ whatever, a aj tým, čo si tie fotky prezerajú a stretávajú sa s niekým atď. (čiže podozrievavým prepína z podozrievavosti, ale tá podozrievavosť je bohužiaľ často oprávnená, to znamená, že tí podozriví sú prepnutí tiež :D).
ak to vztiahnem na seba, neviem si predstaviť situáciu, kedy by som sa s hocikým hneď vyspala alebo čo, len preto, že som s ním v stane :D bezohľadu na to, či by som v danom momente bola alebo nebola zadaná.
kamarátov mužského rodu mám plno a kvôli vzťahu by som sa ich nevzdala. ak by vadili môjmu priateľovi, brala by som to ako urážku, že ma považuje za schopnú ho podviesť. a tiež by som to brala tak, že ak mu také podozrenia vôbec napadli, je to princíp "podľa seba súdim teba" :)
možno sa oplatí trochu ostražitosti, ak partner nadväzuje nové známosti, ale je hlúposť robiť humbuk kvôli kamarátkam, ktoré má už x rokov a nikdy spolu nič nemali.

Mimulus

Dadula56 - Toto je nadlho... Mňa je veľmi ťažké pochopiť a dokáže to len málokto, pretože píšem vo viacerých prípadoch medzi riadkami. Ale napísala si to dobre. Každý vzťah je o priateľstve a láske. Ale ak máš skutočného priateľa a berieš ho ako priateľa tak bude pri tebe aj vtedy ak ten vzťah a láska ako tomu ty hovoríš skončí.

opýtam sa ťa to takto - máš skutočného priateľa?

A koľko máš za sebou nevydarených vzťahov?

Dadula56

Mimulus, pre mna je vztah viac, lebo sa mi vyvinul z priatelstva. Nikdy som nesla zo vztahu do vztahu len tak s niekym, kto ma fyzicky pritahoval. Pre mna laska bez priatelstva neexistuje, neviem si to ani predstavit, co by som s takym clovekom robila, ked viem, ze by som sa lepsie zabavila a rozumela si s niekym inym. Taky partnersky vztah je pre mna uplne bezpredmetny, neexistujuci a zalozeny len na sexe. Zbytocny. Zrejme mame uplne inu definiciu lasky a vztahu. Pre mna je to uplne o inom ako pre teba, ako sudim z tvojho opisu.

Blondula

nemas zaco dakovat ;-) je to tak,ti dvaja somari sli het a tym padom moj najlepsi priatel je tu stale "pri mne" ked sa potrebujem porozpravat,postazovat,popripade prebrat temu "muzi" :P

Najčítanejšie články