Nechce mi žrať korytnačka...

Príspevok v téme: Nechce mi žrať korytnačka...
Sabii

Mám jeden problém s vodnou korytnačkou... Už dlhšiu dobu mi nechce žrať, kúpili sme jej aj tých sušených červíkov, aj granulky a aj kuracie srdcia... Neviem čo s ňou je, nevyzerá choro, alebo že by jej niečo bolo... Všetko v pohode až na to že nechce žrať. Má cca 5 mesiacov. Sestra mi hovorí že s ňou mám isť k veterinárovi, ale ja si myslím že je to dočasné a potom to prejde. Ale preistotu píšem na toto fórum aby ste mi poradili. Takže za každú vašu odpoveď vám budem vďačná... :)

D...a

Korytnacky su exoticke zvierata, treba o nich vediet trochu viac, nez o psovi, ci macke. Take veci si treba nastudovat! Ked mas problem, aspon zavolaj veterinarovi! Niekedy sa zda, ze je to len malickost a korytacka uhynie. Netreba to podcenovat a radsej sa poradit veterinara.

nika98

Odmalicka sme korytnacku krmili iba granulami, susenymi krevetami a niekedy zubrienkami. Teraz nam vsak vobec nechce jest mäso. Neviete ako by sme ju mohli navyknut na pestrejsiu stravu?

rhea

nechapem, ale co presne myslis..korytnacka ma 3 roky, ci ako? lebo si to napisala, ze 3 roky nezerie len teraz piska ci??..

rhea

ahoj monika, moja na tom bola tak isto, ked mi nachladla v jazierku pri necakanej studenej noci... len som pocula, ze nieco piska a to bola korytnacka, normalne som sa zlakla... vyriesil to ale veterinar, pichal jej antibiotika, to doma nevyliecis... mala zapalene priedusky... troska jej aj bublinkoval nos...soplik mala.. nastastie veterinar pomohol..

monika20533

ahojte, chcem sa opýtat. Moja korytnačka nežerie. Robí to odkedy ju máme 3 roky ale teraz k tomu vydáva akési "stonavé-piskavé"zvuky. Má priemer asi 10 cm takže nieje už malá.
Poradí mi niekto?

Arachne

toto sa stalo aj nam. moze to byt chorobou, alebo ma mozno iba studenu vodu. kontroluj ci jej nemakne pancier. ak nebude stale zrat, vezmi ju k veterinarovi.

Nelline

Moje korytnačky nezimovali nikdy v pravom slova zmysle (nechávala som im ohrevnú žiarovku), skôr len nechceli žrať. Ono aj keď vodné korytnačky nedáme zimovať, tak sa obvykle dostanú do akéhosi útlmu.