Chudnutie

Príspevok v téme: Chudnutie
Laila

Ahojte,
mám jeden veľký-neveľký problém. Častý u žien a slečien. :-) Mám 13 rokov, puberta-teenagerstvo a k tomu sú spájané isté problémy. Jeden z nich je výzor. A ten na mne ma hnusí ;P ... spomínala som mám 13 rokov 164cm a 55 kg!!! Mám veľký žalúdok- zdedený,ale aj dobrý tuk na stehnách a rukách..chcela by som nejako schudnúť. Do leta byť pekná. Fit a štíhla. Prosím, odpovede typu " Máš len 13!" si nechajte to mi nepomôže. Ani utešovanie a pod. Nechcem drastické diéty ani lieky. Poraďte mi čo z jedálnička vynechať a aké cviky sú účinné. Chcem schudnúť ako som vravela na : brucho, stehná a posilniť ruky.
Za odpoveď vám vopred ďakujem , každú radu si cením :-)
Diki
Laila

Katka889

Ahoj Laila. Si ešte mladá, si vo vývoji, potrebuješ dobre papať. Samozrejme, ak chceš nejake rady, tak tie najzakladnejsie su: vynechať sladkosti, nepapať neskoro večer, piť vodu, mineralku, žiadne sladene napojde ako cola, občas možno nejaky džus :) a neprejedať sa, všetko s mierou, normalne porcie. Skus jesť 5 krat denne, teda raňajky, desiatu v škole - najlepšie nejake ovocie, obed ak sa stravuješ v skolskej jedalni si uplne kludne mozes dat, potom olovrant a nejaku zdravu večeru :) Sportuj - skus behat alebo ked bude teplejsie, bicykel, korcule :) Ak sa budes nudit vecer pri telke skus nejake cviky na brucho, brusaky, drepy alebo zenske kliky...alebo si najdi na youtube je tam vela videi ako precvicit jednotlive partie :) Hlavne vsetko s mierou, netreba zachadzat do extremov :) Drzim prsty