Keď je žena škaredá...

Príspevok v téme: Keď je žena škaredá...
škaredá57

Ahojte ženy,

túto otázku chcem smerovať hlavne na vás. Možno to mnohé z vás neriešia a možno niektoré áno, ale chcem sa opýtať, ako sa vyrovnávate s "krásnou" konkurenciou? Ja som obyčajná a priemerná, postava je myslím ok - štíhla a proporčne pekná, ale to, s čím som nikdy nebola a nebudem spokojná je moja tvár - nudná, zabudnuteľná, nezaujímavá, možno škaredá. Hrozne sa preto trápim, už odmalička. Doma sa pekne namaľujem, upravím, ale akonáhle prídem do školy či práce, tak vidím, že ostatné ženy sú miliónkrát krajšie ako ja a to aj nenamaľované. Okrem toho máme v práci také svetlá, v ktorých vyzerám tak 100krát horšie a vždy je mi potom na vracanie, keď sa kuknem sa seba a na nejakú peknú kolegyňu. Vlastne mi to pokazí celý deň - vidím niekoho naozaj pekného a upadám do depresie. Nikdy nebudem krajšia ako oni a to am ničí a hovorím si, ako mam žiť? Takto? Všetko sa točí len okolo vzhľadu. Mám priateľa, ale nemám žiadne sebavedomie, keď je ku mne iný chlap milý, beriem to ako znamenie toho, že ma ľutuje... neviem, fakt neviem, ako sa mám prinútiť nemyslieť každý boží deň na krásu, keď je to jediné, načo ľudia pozerajú, aj keď to nikdy nikdy neprizná.

nirv

Baby, robíte chybu v tom že merate svoju hodnotu podľa toho, či "máte" frajera, akeho, či ste okolim považovane za peknú. To sú všetko somariny. To čo sa akože všeobecne považuje za pekne a in, sa napríklad mne vôbec nepáči. Tak sa nenechajte utlacat názorom niekoho iného na to, čo je pekné. A to, či ste pekné alebo nie, nie je vyjadrením vašej ľudskej hodnoty. Tá je oveľa náročnejšia, ako sa ráno namaľovať a obliecť a vyzerať super.

Fleur-de-lis

Po prvé, ide tu hlavne o sebavedomie, nie o krásu. Ty chceš založiť svoje sebavedomie na kráse. Veľa žien s tým má problém. Samozrejme, že je to nesprávne.
Krása je aj tak relatívna. Ty sa sústredíš na tvár. A iná žena, ktorá sa tebe zdá krásna, môže mať neskutočné komplexy z veľkého zadku, menších pŕs, riedkych vlasov či nižšej postavy... Veľa žien sa sústredí na to čo "nemá".
A ďalej, ak má aj žena peknú tvár no tvári sa kyslo a je neprívetivá tak každého normálneho po chvíli omrzí...
Ja keď sa ráno pozriem do zrkadla, tiež nie som nadšená, no tak sa na seba usmejem a hneď som krásna :) ;)
Aj môj priateľ ma má za najkrašiu, no tiež mi povie, že keď mám zlú náladu, tak zo mňa krása zrovna nevyžaruje.
My aj vyžarujeme to čo cítime...
Ak sa ty podceňuješ, môže ťa tak vnímať aj okolie. Ak by si na sebe nič nezmenila, len sebavedomie, hneď by si vysielala iný signál.

A sú ženy krásne bez sebavedomia, a sú nie dokonalé ženy s vysokým sebavedomím. Dosť záleží na detstve..

A ako sa s tým vyrovnať. Jedna vec je pracovať na sebaprijatí, a druhá, v spoločnosti sa na to MUSÍŠ prestať sústrediť. Ide o cvik mysle. Keď zbadáš také ženy a prídu ti také myšlienky, potrebuješ zamestnať myseľ niečím iným. Záleží od teba čo si vyberieš, či si budeš v hlave spievať veselú pieseň, alebo si budeš opakovať niečo iné. Každopádne sa musíš naučiť ovládať svoju myseľ a nedovoliť jej blúdiť kade tade. Budeš to musieť robiť niekoľkokrát do dňa, a každým razom sa to bude zlepšovať. Je to cvik, ako všetko ostatné. Nepôjde to hneď, ale dá sa to naučiť.

Nijak ti totiž nepomáha umárať sa nad krásou. Potrebuješ sa toho vzdať. Neľutuj sa, proste si "prikáž" myslieť na iné veci.

Mám s tým osobnú skúsenosť, naozaj sa to zlepšuje, človek sa v tom musí cvičiť. Mať myseľ pod kontrolou, byť jej pánom, nie nechať ju ovládať teba. Lebo čo je v hlave ovplyvní to čo cítiš a v neposlednom rade aj tvoje zdravie.

Dadula56

Napisem ti take to klise: Krasa ide zvnutra. Cim dlhsie tomu neveris, tym dlhsie sa budes trapit.
Dalsia vec: byt krasna (teraz myslim iba to fyzicke, schranku) je dane od narodenia. Naco sa sustredit na nieco, co nemozes mat?Cim nechcem povedat, ze si skareda, len tolko, ze by si sa mala sustredit na realne uspechy, ktore dosiahnes sama svojou snahou, inteligenciou, vzdelanim. To ti ovela viac zdvihne sebavedomie, nez huste vlasy, modre oci atd. (pripadne ine aspekty, ktore by si chcela).

Mimulus

Žiadna žena nie je škaredá!

Na druhej strane dnes už spoločnosti nezáleží na hodnotách, nezáleží či máš osobnosť alebo rozum ale podstatný je vzhľad a peniaze. Ak nemáš do vienka prisúdený uniformný vzhľad, ktorým vládne dnešná spoločnosť a ktorý sa stal akousi hodnotou číslo jeden tak to budeš mať v živote ťažšie. Dá sa všetko ale ak ti uniformovaní zničia sebavedomie tak už nezmôžeš nič tak pracuj hlavne na ňom.

Sejla

škaredá, keby si aj neviem ako vyzerala, nie je to zdravé, aby si sa takto vnímala, na sebe vidíš to škaredé a na druhých ženách to pekné, je to všetko len o tom, kde sústredíš svoju pozornosť. Všimni si lepšie ženy, ktoré sú vyrovnané same so sebou, vyžarujú spokojnosť, ktorá ich robí príťažlivými.. hoci by si mohli na tvári, či tele, veľmi ľahko nájsť obrovské vady, vôbec nemajú modelkovské črty, kludne by sa mohli zakomplexovať, lenže asi majú trochu iné hodnoty, než povrchná krása... koniec koncov to, čo je podstatné je, čo máš hlave, akú máš osobnosť..

miss smutna

no, mohli by sme si o tom pisat romany, vidim, ze mi rozumies. presne take pocity mam casto. nadnes ale zelam dobru noc a drzme sa vsetky, nech sme uz ake sme, ci takove alebo makove :) sme zeny s vrodenymi tuzbami po laske a nehe, a po krase tiez, takze nas to niekedy zaboli, ked je nieco z toho nesplnene ci nedokonale.
vyhajajme sa na to do ruzova, aby sme rano nemali kruhy pod ocami a to ziadnej na krase neprida. dobru noc XXX

mango.tree

miss smutna, tak tak, suhlasim. tiez som kolkokrat mala slzy na krajicku, ked same pariky zalubene si chodili predo mnou, baba kolkokrat taka uplne obycajna, niekedy aj nepekna (tak to je subjektivne - pre toho jej bola iste krajsia ako ja), vtedy som si vzdy, ze naco ti je cela krasa, ked ta obdivuju len z dialky, ale nikto ma laskyplne neobjime alebo tak (neznasam dotyky chlapov, ale to je zas o inom). no, kazdy ma svoje trapenia.

skareda (daj si inu prezyvku, to je ake blbe takto pisat), no ty mas uz aspon toho svojho, ja fakt netusim kedy budem stastne zalubena

miss smutna

skareda, vidis, ani pekna zena nemusela mat automaticky cely predosly zivot pretkany nehou a laskou. to naozaj nie je zaruka ani stastia, ani pekneho vztahu, ani sebavedomia. to vsetko pride nezavisle na krase. bud stastna ze to vsetko mas, a ak ti to zdvihne sebavedomie tak pamataj, ze je mnoho zien, ktore ti to zavidia ;))

miss smutna

vidis, mna to zaboli, lebo zvycajne k tomu dodaju, a ty nikoho nemas? si stale sama? ako je to mozne?
stretavam muzov, s ktorymi si dobre podebatime, popravde poviem, su to muzi, ktori nie su krasavci, co mi absolutne nevadi, lebo ja na vyzor nepozeram. ale zrejme oni sa drzia stranou, lebo si myslia, ze na mna nemaju alebo co. kamaratka mi povedala, ze posobim ako sebavedoma zena, ktora nikoho nepotrebuje a nechce. to je to, o com som pisala predtym. posobim tak, lebo po tom, co som si prezila, sa akosi automaticky vnutorne branim a staviam si mur, ktory muzi vycitia.
nic ine mi nezostava, len cakat na toho princa, ktory sa nenecha odradit, a prebije sa cezen :) a je mi jedno, ako bude vyzerat.
mango.tree a co si budem namyslat, mozno nemam ziadnu hlbku, hodnotu a preto ma nik poriadny nechce :)