Ako dalej po 40

Príspevok v téme: Ako dalej po 40
nestastnymuz

Chcem sa opytat zien, co mam robit? Som 20 rokov zenaty a poslednych par rokov mam taky problem, ze manzelka strasne zvaznela. Ja som bol vzdy srandista a taky spontanny. Nikdy som nebral nic smrtelne vazne, lebo vsak ked nejde o zivot, ide o h...o. Strasne mi to vadi, ze jej nemozem dat iba tak pusu na ulici, lebo podla nej sa to nehodi na nas vek - maximalne mi dovoli drzat ju za ruku, ale ani okolo pliec ju nemozem verejne chytit. Nemozem urobit nejaky for z toho isteho dovodu, lebo sa rozhneva, ze saskujem. Kedysi bola aj ona spontanna a preto som sa do nej zamiloval. Sexualny zivot mame pravidelny, len prejavuje sa to aj tam - uz ziadne experimenty, iba klasika misionar - vsak mame po 40-tke. Prestava ma to bavit. Ja sa nechcem pripravovat na starobu, ja chcem zit pre dnesny neopakovatelny den, ci svieti slnko, ci prsi, ci snezi, ci mam 20 alebo 60. Nie je to preto, ze by som sa chcel nasilu robit mladym, len mam jednoducho taku povahu a tak to citim. Mame uz dospele deti a ja sa bojim, ze ak to takto pojde dalej, tak budem musiet od nej, i ked velmi nerad, odist a najst si zabavnejsiu partnerku. Nie je to tym, ze by bola unavena - v domacnosti jej pomahame a davame si vela veci robit ako sluzby. Chodime na vselijake akcie, vylety, i niekolkodnove, aby odisla zo sterotypu, no vsade sa podla nej musime sppravat distingovane podla nasho veku. Mne je z toho niekedy uz do placu. Co by ste mi poradili? Mam sa jej prisposobit, o ked asi do konca zivota budem trpiet alebo mam fakt zacat uvazovat o rozvode a hladani si zeny, ktora mi bude povahovo blizka?

alibi

No asi sa spravas ako saso... co nie je zle, ale treba najst rozumnu mieru. ak sasujes stale asi je z toho uz unavena. Nechce zit v 40tke s deckom co sa nevie zmestit do koze. Ja ju chapem. Urcite by jej tvoje sasoviny nevadili keby to bolo obcasne spestrenie, nie neustaly vztah s deckom. Kompromis je nutny.

lentilka6

Tak tvoje starosti by som chcela mať. Nevymeníš ich? Čo ty si len za človeka, keď kvôli úplným hlúpostiam sa chceš rozvádzať. Mal by si mať skutočné problémy a šaškovať by ťa prestalo baviť.

.weird

uprimne, mne v celom tomto tvojom vyleve chyba snaha chapat (ju). cisty opisny styl! rozpisujes sa, aky si ty zabavny, spontanny bla bla a o nej pises aka je zatrpknuta a vazna (a dajme tomu, ze je). ale nikde ani naznak toho, ze by si rozmyslal *preco* sa zmenila!

ono sa to casom muselo nejako vyvazit = dve deti nemozu mat zrely vztah, niekto musi byt aj zodpovedny a kedze ty si komplet decko, tak ona je komplet za dospelacku. to, ze nie si stastny mi je luto, ale stavila by som sa, ze ona v tej polohe nasrdenej matky tiez neskace od nadsenia :/

ale len ukazovat prstom na druheho je take...velmi kratkozrake.

mozno ju trapia veci o ktorych ani netusis - lebo ked sa nonstop spravas ako saso, tak sa ti len tazko dokaze zdoverit a brat ta ako spolahliveho partnera...

Emily opat

hm tak ak sa zdalo detinske tvoje spravanie aj detom... skus napisat co to bolo, alebo nejaky priklad, kedy tvoje spravanie vyvolalo nevolu tvojej manzelky a deti, lepsie to potom pochopime.

Dadula56

Tak to mozno bude tak, ze jej to jedneho dna zacalo byt neprijemne, zrejme to vnima ako strapnovanie sa v spolocnosti. A teraz je uz preventivne zasadne proti vsetkemu, co by mohlo k onym pre nu strapnujucim momentom viest, je na to uz alergicka a nechce sa tomu vustavovat ani v sukromi. Dost aj zalezi, o co vlastne ide. Co presne vnimas ty ako sponatnnost a ona uz ako nevhodne. Je dost mozne, ze by to aj ine zeny vnimali ako nevhodne. A mozno nie. Je tu prilis malo informacii na to, aby sa dalo radit, co s tym. Z toho co pises je ale jasne, ze sa uz nezhodnete a zrejme to uz nejde vratit spat, pretoze ani jeden z vas ustupit nemieni.

nestastnymuz

No pokusam sa s nou o tom hovorit skoro kazdy den - najma po milovani, no ona je presvedcena, ze sme prekrocili urcitu vekovu hranicu a musime sa k tomu primerane spravat, aby sme nevyzerali smiesne... Ze to co malo byt akoze zabavne sme robili do 40 a teraz uz musime zvazniet. Ono aj nase deti v puberte sa za mna hanbili, ked som spontanne nieco vyviedol a uz vtedy ju to dost startovalo, aby som sa spraval ako otec, nie ako pubertak :( Len ja tu vaznost v sebe nemam a dost tym trpim, ked ma neustale usmernuje co ako sa smie, ma a nema, vysvetluje mi etiketu a pod. Normalne ma tym nici a prestava ma bavit zit, pricom sa jej to predtym pacilo, lebo som ju dokazala za 2 sekundy rozosmiat tak, ze sa niekedy z toho aj popisala :(((

blecha

nájdi nejaké filmy s touto tematikou a pustite si. a po filme sa jej môžeš spýtať, či na to celé hovorí a že ty to vidíš tiež takto. Možno sa spamätá.
A nehladaj milenku, to je strašná urážka pre človeka, ktorého miluješ.

Dadula56

V prvom rade sa o tom porozpravajte. Nezda sa mi, ze by tam mohol byt len ten dovod, ze sa mate spravat distigvovane, len preto, ze sa to vraj na 40 + rokov patri.

blecha

a rozprávali ste sa o tom?

ja by som sa jej neprispôsobovala, ale by som sa ju snažila priviesť opäť do pôvodného stavu, keď ste si život spoločne užívali, nie len ho žili. Treba ju presvedčiť o tom, že život fakt nie je len o pravidlách, a to v hociakom veku. Život je tým krajší, čím ľudia robia viac spontánych krásnych vecí. Čo je na tom zle, ak ju pobozkáte na ulici, čo je na tom zlé, ak ju z lásky capnete po zadku aj pred ostatnými ľuďmi? Veď je to len dôkaz lásky, nič sa tým nepokazí, je to skôr zpríjemnenie všedných dní.

Držím palce, aby bola ako za starých čias.