Vzťah na dialku - ako dalej ?

Príspevok v téme: Vzťah na dialku - ako dalej ?
kolettka286

Ahojte.. mam priatela, teraz preslo prave 4 a pol roka, co sme spolu . uz takmer dva roky pracuje v zahranici-v Rakusku :( Mam 22 rokov.. on 25.. jeho rozhodnutie-ist pracovat do zahranicia, ma totalne zaskocilo a dodnes s tym nie som zmierena.. kvoli tomu mame neustale konflikty.. prvy pol rok bol hrozne tazky, nemal ani internet.. nic.. domov prichadza tak 4-5 krat rocne.. max na tyzden, ci 4-5 dni .. 3-4 krat rocne sa snazim ist za nim aj ja aspon na tyzden-dva, ale je to tazke, pretoze tiez pracujem a popritom aj studujem externe.. koncim buduci rok Mgr. .. dohodli sme sa, ze po skonceni skoly pojdem za nim .. ale strasne to uz skripe medzi nami-kvoli tej dialke ! proste kto uz bol alebo je v takom vztahu, vie o com hovorim.. chybaju dotyky, komunikacia, nikdy tu nie je kedy ho potrebujem, dlhe vikendy bez neho-aj ked mam kamosov.. ale. priatel je priatel ! v nedelu sme sa pohadali.. povedala som mu , ze je koniec.. odvtedy ma nekontaktuje vobec .. ja ho tiez nie .. obaja sme tvrdohlaví ... na sviatky mal prist domov.. ale este to nebolo iste.. ani neviem, ci vobec dojde. . . a myslim, keby aj dosiel, aj tak by sme sa len hadali .. myslela som si, ze ta dialka nas spoji .. ale stal sa pravy opak .. brutalne nas to rozdelilo ! nikomu neprajem vztah na dialku .. rozmyslala som uz aj nad tym ze dam v praci vypoved, a pojdem za nim ! a najdem si pracu aspon sezonne.. jun-september.. potom skola.. potom zas.. aj tak tu dostavam len minimalnu .. a tam za 4 mesiace by som si zarobila viac ako tu cely rok ! .. a mohli by sme byt spolu .. ci ja uz neviem co by sa dalo robit :(( cele je to take komplikovane.. nepredstavovala som si zivot ako 22 rocna takto :( .. buduci rok je este strasne daleko ! a caka nas aj leto ! z dovolenky zase nic , pretoze nebude mat tolko volna.. a tiez si ho nemozem privlastnit ! viem, ked dojde domov, ma aj kamosov aj rodinu ! nemoze sediet len pri mne :( a aj to ma ubija !!!! .. ani neviem, aku radu chcem od vas .. ked je niekto v takej situacii, nech mi poradi, ako to zvlada.. lebo ja uz neviem, co by bolo naj ..

Veronika_27

Ahojte :)
pridávam sa k ľudkom vo vzťahu na diaľku :) nie som ich zástancom, ale mám pocit, že dotyčný je fakt chlap, ktorý sa vie o mňa postarať :) keď sme spolu, obskakuje ma jedna radosť, vôbec na to nie som zvyknutá a cítim sa čudne :) samozrejme, že mi to robí radosť, ale o to nejde... stretávame sa raz za dva-tri týždne, ked sme boli kvôli štúdiu v jednom meste, bolo to aj 2x do týždňa, ked sme sa spoznali a oťukávali sa :) no potom sa on vrátil domov, ja som ostala... no a už ani komunikácia nie je taká rozsiahla ako kedysi, málo volá, málo píše... som zmätená, lebo ked sme spolu, správa sa ku mne naozaj pozorne, no ked spolu nie sme, mám pocit, že stratil záujem... on tvrdí, že to nie je pravda, ale mňa to dosť ubíja, že sme spolu v takom mizivom kontakte :) rešpektujem, že je to chlap, ktorý je nezávislý a tiež rešpektujem čas ktorý venuje kamarátom a nie je ho málo... no ja mám pocit, že ked spolu nie sme, mám ho proste málo :) už len pre ten slabý kontakt :/ o svojich pocitoch som mu povedala, ale stále nemám ten spokojný pocit na duši, a rozmýšľam, či to takto vydrží

karamelllka

je mi jasne, ze to pre teba bude tazke, tiez mam 4a pol rocny vztah, vekovo sme cca rovnako, a viem si predstavit ze to bude tazke...ale on ti v podstate nema preco chybat, vobec ste spolu neboli, nevolali ste si, nepisali ste si poriadne, ty si sa len na neho upla lebo bol tvoj prvy a verila si, ze to bude naveky, a ta realita teraz boli, a ty chces vratit nieco, to tu uz 4 roky nie je...ja si nemyslim, z toho co si tu pisala, ze si nejaka komplikovana povaha ako to on pise, alebo ze si ho nejako dusila...myslim, ze tvoje kontaktovanie ho bolo uplne v norme, akurat mu to zrejme prislo ako obtazovanie, kedze je retardovany a chce mat frajerku raz do mesiaca...to, ze je z teba teraz kopka nervov vyplyva len z toho, ze on ta uplne psychicky tyral...kamaratka mala podobny vztah...ked ona chcela, on ju odtlacal, ked ona povedala ze dost, zrazu ju chcel a prosil a sluboval..a bola z toho este dva roky po rozchode v keli...no teraz je znova stastne zadana so super chalanom a vsetko je ako ma byt...co si pisala, ze si nevies predstavit aby sa ta dotykal iny chlap...ved ani nemusi, nemusis to silit, teraz sa ta predsa nedotyka ziaden, len 3 krat do roka, ked milostivy pride za tebou..kludne bud sama aj 3 roky ked to tak budes citit, byt nasilu s niekym, to nie je to prave...a ked pride ten spravny chlap, budes chciet aby sa ta dotykal a budes mat ine pocity ako teraz...viem si predstavit, ze to bude pre teba tazke, ale pozri sa na to realne, pre teba sa v praxi nic nezmeni, az na par vikendov do roka, co si bola s nim...a ked budes mat niekedy dalsi vztah, nenechaj so sebou takto zametat a vyuzivat sa, davaj a staraj sa, to ano, ale len ked budes aj dostavat lasku a starostlivost naspat...drzim ti palce nech sa mas dobre

kolettka286

Maoam: ty si fakt spravna zena :)) podla mna .. a dakujem ti za vsetky rady.. este dobre ze som nesla za ziadnym terapeutom :D .. mam to tu zadarmo od vas :))

Iba Katka: vsak ja viem, ze si len srandovala :)))))

kolettka286

karamellllka: heh, tak dakujem ti za povzbudive slova :) a asi by som potrebovala to prefackanie... a poriadne.. ja viem, trapne je teraz hladat chybu v sebe.. ale zas... nemozem vsetku vinu hadzat len na neho .. boli sme v tom dvaja .. a mali sme sa rozist uz po pol roku, ked sme videli, ze to nebude ono .. ani nechapem, naco sme to tahali az doteraz :( .. snazim sa.. uzavriet to.. ale viem, ze on sa mi este ozve .. som si ista.. a bude to boliet .. .
ale uz mam naplanovany vikend :) aj buducu stredu , aby som nesedela doma :))

Iba Katka

Koletka, ja som len srandovala, lebo nedávno Maoam radila jednej babe sa rozísť v tiež dosť mizernom vzťahu a ju aj iné baby čo to radili napadli, že sú to frustrované ženské, ktoré len rozbíjajú manželstvá a vzťahy. A neviem, či to dokonca nebola diskusia, kde babu chlap podvádzal a ona sa ho nakoniec zastávala. Tak som tu trošku na odľahčenie podpichla :)

Maoam

Iba Katka - hej, zo zaciatku este viaceri tomu davali sancu, ale po tom, co predviedol tie posledne dni, co boli spolu - ako sorry, ale skoda mladej baby, fakt...

zasluzi si daco lepsie, ale najprv musi sama na sebe zamakat, teda uvedomit si svoju hodnotu a 'nechat ho ist', aj ked je to tazke, co kazdy chape, kto bol fakt zamilovany a dlho

Maoam

Iba Katka: :D, vies co, radsej tu budem zasa za 'rozbijacku manzelstiev a vztahov', ako babe kazit zivot, ked jej mozno par slovami pomoct 'na nohy'

lebo na toto sa uz neda divat, chapes..ja som ani necitala od vcera dve cele strany prispevkov, lebo mi stacila polka prveho, ktory pisala co mi zle prislo z toho celeho

je to mlada baba, chapem, ze je zamilovana, ale viac sa trapi ako nie a tak - aspon ju trocha podporit, ked uz sa nic ine neda

je to pako, co uz

Kolettka: vsak po 'ziskani titulu' mieris od rodiny a zo SVK prec, nie? ale tak mat titul - preco nie :D, kazdopadne ti zelam vela stastia a vnutorneho pokoja, pre cokolvek sa po skole rozhodnes