Depresia - nezáujem o život

Príspevok v téme: Depresia - nezáujem o život
Shinody33

Čaute,

už dlhší čas trpím podľa všetkého depresiou. Bol som párkrát u psychiatra a predpísal mi lieky. Zo začiatku sa to čiastočne zlepšilo, ale posledné mesiace to ide so mnou riadne dole kopcom.
Opäť prestávam jesť, ťažko sa mi spí, stačí mi maličkosť a už sa mi v hlave spustí príval negatívnych myšlienok, ktoré nejde zastaviť.
Neviem, či to môžem nazvať pokusom o samovraždu, ale jedného dňa som to proste už nevydržal a zožral všetky lieky, ktoré som mal, už som to chcel ukončiť. Uchýlil som sa k sebapoškodzovaniu, avšak nikdy som si nerezal zápästie, mal som strach, ale aj tak to hnusne vyzerá po oboch rukách.
Snažím sa na to nemyslieť, nejak zabaviť svoju myseľ, aby som nemyslel na hlúposti, ale nedá sa to. Mám tušenie, že si opäť niečo vyvediem, ale v tomto momente mi je to jedno.
Všetko sa začalo, keď som sa zaľúbil do kolegyne a ona do mňa nie. Všetko sa vtedy rozsypalo. Veľmi ťažko sa mi takto pracuje a ona neskutočne ovplyvňuje moju náladu. Rozmýšľal som aj nad výpoveďou, ale to nie je len tak, v dnešnej dobe zmeniť prácu a myslím si, že aj tak by som tie problémy nevyriešil.
Strašne ma to trápi, že nemám priateľku a nechápem prečo. Mám prácu, nežijem s rodičmi, starám sa sám o seba a proste nič. A to je proste všade, absolútny nezáujem o všetko. Nič ma vôbec nezaujíma, neviem na koho sa mám obrátiť, s kým sa porozprávať. Proste neviem, čo mám robiť, som úplne stratený.
Mám nové tabletky na spanie, dva balíčky a keď sa to v najbližšom čase nezmení, tak si ich zoberiem a budem dúfať, že sa už nikdy nepreberiem ...

smola:D

Shinody33. s hypnotikami tretej generacie prakticky neexistuje sanca ako spachat samovrazdu ak vazis viac ako priklad 20kg :D ti co tie lieky vyrabaju nie su sprosti a dobre vedia ako ich ludia kedysi zneuzivali. stredna smrtelna davka pre priemerne vaziaceho cloveka je tak vysoka ze by si ich musel pojest vagon, lenze ani to by ti nepomohlo kedze do rizikovych liekov sa pridavaju male mnozstva latky ktora sa normalne neprejavi ale pri velkom pocte tabliet kedy sa zvysi jej koncentracia tak vyvola zvracanie.

Mimulus

Shinody33 -prečítaj si vo vlastnom záujme príspevky v mojej téme prečo? - Hlavne tie posledné, možno ti pomôžu.

Shinody33

Mali ste pravdu. Včera, keď som sa vrátil z práce, zamkol som byt, zavrel dvere do izby, spravil všetko tak ako každý večer, vypol mobilný telefón a zjedol všetky lieky na spanie. A bohužiaľ, nič sa nestalo, stále som tu, pri vedomí a rozmýšľam, čo som urobil zle a aké budú moje najbližšie kroky.

Shinody33

Nie, nechcel som to formulovať aby to znelo, že za pomoc očakávam automaticky nejakú určitú formu vďaky. Len sa aj nad takými vecami zamýšľam, čo sa hovorí, že keď budeš dávať, tak sa ti 100 násobne vráti a ja mám taký pocit, že sa mi nič nevracia.
Môže byť, že sa na svoj život pozerám zo zlého uhla, že mám prácu, mám čo jesť, mám kde spať a som relatívne zdravý, tak si to proste nevážim a rozmýšľam nad somarinami.
Často si prajem, aby som sa už nezobudil, alebo sa zobudil na úplne inom mieste, aby táto nočná mora, ktorá sa volá život, v ktorej sa musím usmievať a tváriť sa, že je všetko v poriadku, skončila.
Vadí mi, že iní sú šťastní a ja nie, vedí mi, že si nemôžem nájsť nejakú priateľku, ako keby som bol úplný chudák. Proste mám toho dosť, v piatok vyskúšam tie lieky a uvidíme, či to bude mať nejaký efekt, lebo ja už fakt nemienim žiť ďalej, keďže život je len bolesť, smútok a utrpenie.

karol3

shinody mam pre teba jeden navrh, ked tu uz bol spominany Jezis Kristus.
Ked rozmyslas ze sa chces zabit, najprv predaj byt zober vsetky svoje uspory a rozdaj ich chudobnym. Nechaj si len tolko aby si mohol prezit niekde v skromnom pribitku. Ale musis to urobit od srdca a nie preto, ze si teraz nastvany pre veci ktore sa ti prihodili v zivote. Potom mozno stretnes dievca, ktore ta bude mat rado takeho aky si a budete stastny do konca zivota. Len treba snivat dalej.
Ty cakas, ze niekomu sem tam pomozes a vrati sa ti to hned spat, zaujimave. Co maju potom povedat ludia ktori pomahaju cely zivot a nakoniec dostanu napr. rakovinu. To sa mame teraz vsetci vesat, ktori sme nejako chori?, lebo aj dusevna choroba je len choroba. To by ludstvo nemalo dlhu zivotnost. Skus pomahat len tak, mozno natrafis na 100 ludi \"zlych\" ale ten jeden bude urcite dobry ktory ta vitiahne s tohto zufalstva, mozno to bude ta slecna a mozno lepsia nez kolegyna. Na kolegynu zabudni. Mozno by sa aj stalo, ze ju opusti priatel a vtedy moze byt nastvana na vsetkych chlapov a uz nebude k tebe taka mila ako teraz. To by si asi nechcel.
A este, myslim si ze ak zomries nevisporiadany s tymto zivotom tak ani v tom buducom sa nebudes mat velmi dobre. Takze, mas len 26, si sikovny v praci ( ja viem pre teba len take dristy), tak hlavu hore a ide sa dalej. Umierat mozes aj v 70-ke.
Prepac ak sa ta niektore veci dotkly a drzim palce. Som na tom podobne.

abcEF

ok, no ale podľa mňa má samovražda zmysel len napr. keď trpíš nevyliečitelnou chorobou atd, teraz máš len 26, si zdravý, nevieš čo sa ti ešte v živote pripletie do cesty

no a či bude po smrti lepšie, tak nato len tolko, že po smrti (podla mňa) :

1.nebude NIJAKO, žiadna ,,tma" ako to niektorí tvrdia, lebo aj tma je výsledkom vnemu a keď si mŕtvy tak nevnímaš, proste nie si

2.nebo, posmrtný život, reinkarnácia záleží či na to veríš

skús sa aspoň uspokojiť s tým, že máš rodičov(neviem aký máš s nimi vzťah, máš prácu- čo dneska vôbec nie je samozrejmosť, a vôbec ak máš každý deń čo jesť a piť, tak už len kvôli tomu si na tom lepšie ako x % ludi, ktorí nemajú ani to.

všeobecne s i myslím, že ludia s vyššou inteligenciou páchajú samovraždy častejšie ako ti s nižšou, to je fakt

Shinody33

Ta neopatovana laska kolegyne to len sposobila. Taky moj "zly" pohlad na svet sa zacal asi pred piatimi rokmi, kedy som sa zoznamil s jednou babou, ktora mi narozpravala rozne "sladke" reci, ja som sa zalubil a ked malo prist na "lamanie chleba", tak povedala, ze je jej luto, co mi vsetko narozpravala a ze to neciti tak ako ja. Tak mi prislo tazko z toho. K tomu sa pridali problemy na vysokej skole, neskor otcov infarkt a mal som toho skutocne vsetkeho plne zuby a v dusi som mal neskutocny hnev a nenavist. Ale, casom som sa troska ukludnil, dokoncil skolu, prestahoval sa do BA, nasiel si robotu, v ktorej ma dokonca vyhlasili za "Top Performera za rok 2012". A ta neopatovana laska kolegyne mi len opat otvorila vsetky stare rany a neviem odkial kam. Pri tej prvej to bolo lepsie tym, ze som ju odvtedy uz nevidel, ale tu druhu stretavam prakticky kazdy den.
Aj samota ma trapi, mam sice taky staly okruh kamaratov, s ktorymi sa da stretnut, ale uz ma to nebavi, vsetko je o tom istom. Dost casto len tak sedim v kute izby a rozmyslam, ci by bolo po smrti, ze nebudu ziadne problemy a len klud.
Tie lieky na spanie su na predpis, tak si myslim, ze su silnejsie. Skusal som ich a skutocne som zaspal ako drevo, tak nieco na nich bude. Preto si myslim, ze ked ich zoberiem vsetky naraz, zapijem alkoholom, popripade nataham do seba vsetok xanax, co mam, tak malo by to nejak zaposobit.
Tak zase nie som samaritan, alebo unicef. Pomoham preto, lebo viem, ze ludia menej stastni ako ja, slabsi a tak.

hypnogen

tento svet sa odmeni laskavym ludom ktori chcu pomahat ostatnym len tym najtvrdsim vypraskom.. viz. napriklad jezis kristus. cim vacsi egocentricky a bezohladny grazel ktory ma dost energie a sily na to aby isiel za mamonom aj cez mrtvoly, tym pohodlnejsi, spokojnejsi a stastnejsi zivot. tak si vyber

hypnogen

nechcem ta sklamat, ale s modernymi liekmi na spanie prakticky NEMAS SANCU na vykonanie uspesnej samovrazdy. teda ak mas viac ako 20kg :D

abcEF

Z tvojich príspevkov mi stále nie je jasné čo ťa vlastne najviac trápi ? Len tá neopätovaná láska kolegyne ? samota ?

Podľa mňa ak človek nemá žiadny cieľ v živote, niekoho alebo niečo kto/čo ho napľňa, tak potom život nemá zmysel.

ja sa tiež niekedy pýtam sám seba načo sa snažiť a budovať niečo, keď sme tu len dočasne