Depresia - nezáujem o život

Príspevok v téme: Depresia - nezáujem o život
Shinody33

Čaute,

už dlhší čas trpím podľa všetkého depresiou. Bol som párkrát u psychiatra a predpísal mi lieky. Zo začiatku sa to čiastočne zlepšilo, ale posledné mesiace to ide so mnou riadne dole kopcom.
Opäť prestávam jesť, ťažko sa mi spí, stačí mi maličkosť a už sa mi v hlave spustí príval negatívnych myšlienok, ktoré nejde zastaviť.
Neviem, či to môžem nazvať pokusom o samovraždu, ale jedného dňa som to proste už nevydržal a zožral všetky lieky, ktoré som mal, už som to chcel ukončiť. Uchýlil som sa k sebapoškodzovaniu, avšak nikdy som si nerezal zápästie, mal som strach, ale aj tak to hnusne vyzerá po oboch rukách.
Snažím sa na to nemyslieť, nejak zabaviť svoju myseľ, aby som nemyslel na hlúposti, ale nedá sa to. Mám tušenie, že si opäť niečo vyvediem, ale v tomto momente mi je to jedno.
Všetko sa začalo, keď som sa zaľúbil do kolegyne a ona do mňa nie. Všetko sa vtedy rozsypalo. Veľmi ťažko sa mi takto pracuje a ona neskutočne ovplyvňuje moju náladu. Rozmýšľal som aj nad výpoveďou, ale to nie je len tak, v dnešnej dobe zmeniť prácu a myslím si, že aj tak by som tie problémy nevyriešil.
Strašne ma to trápi, že nemám priateľku a nechápem prečo. Mám prácu, nežijem s rodičmi, starám sa sám o seba a proste nič. A to je proste všade, absolútny nezáujem o všetko. Nič ma vôbec nezaujíma, neviem na koho sa mám obrátiť, s kým sa porozprávať. Proste neviem, čo mám robiť, som úplne stratený.
Mám nové tabletky na spanie, dva balíčky a keď sa to v najbližšom čase nezmení, tak si ich zoberiem a budem dúfať, že sa už nikdy nepreberiem ...

Shinody33

Mne sa tiež nepáči to, že musím do seba hádzať tie hnusné tabletky, pričom zatiaľ necítim žiadnu zmenu.
Mal som ciele, že študovať, dokončiť vysokú školu, nájsť si prácu. To všetko som splnil, len neprišla tá odmena v podobe lepšieho života, lebo takto zle, ako sa mám teraz, som sa ešte nemal.
Neviem aký si mám vytýčiť ďalší cieľ. Tento život je strašný stereotyp, nič nové, nič pekné a k tomu ešte tá nešťastná láska. Bludný kruh z ktorého sa nedá dostať.
A k tomu citátu, presne tak. Už x-krát som si povedal, že dnes je ten deň, kedy začnem "lepší" život, budem sa o seba starať a tak, ale to nadšenie mi vydrží pár hodín a potom som naspäť v depresiách a sebaľutovania.

RNG

Clovek musi mat rozne plany v zivote, realisticky vytycene, aby mal program na dlhe roky a mal moznost sa radovat z kazdeho vysledku, ktory ho prinesie blizsie k vytycenym cielom.
Ludia co nemaju program nemaju pre co vlastne zit a ked maju depresiu, pokusaju sa z nej dostat pilulkami a to zialbohu malokedy pracuje,. Najma ked beru take navyove chemicke , co maju casto pre nich len skodlive ucinky a navykovost,takze sa s nich nevedia ani striast, a za to, ze je to statisticky uzitocne pre ludi nemusi to byt uzitocne, ale len skodlive pre jednotlivca.

Meretseger

Zajtra zmením svoj život. Včera som to chcel urobiť dnes.
(M. Twain)
Smutný citát, není-liž pravda? Povedala by som, že ty máš na zmenu najvyšší čas, nirv má fajn inšpiráciu.

nirv

Pozri, ako je krásne. Chod každý deň niekam do prírody. Začni študovat zvieratá. Začni sa venovať ochrane prírody...bude to mať zmysel. Pomahaj zvieratám, napr v útulku. Pripoj sa k cisteniu lesa. Svet ťa potrebuje, sprav pre neho niečo. Aj ty si jeho súčasťou.

Shinody33

Môj mozog, ale funguje opačne. Ja verím, že, keď konečne zomriem, tak budem šťastný. Dokonca som si aj spravil zoznam, že prečo žiť a prečo zomrieť a dôvodov pre smrť bolo viac. Celých mojich 26 rokov mi príde úplne zbytočných. Doteraz som proste nenašiel ani jeden jediný dôvod, prečo by som mal ďalej trápiť. Nikde nie je zaručené, že o 26 rokov budem sa mať lepšie. Môžem sa mať rovnako, alebo horšie. A preto radšej si chcem vziať život ako o 26 rokov tvrdiť, že teraz som mal pravdu.
Najhoršie na tom je, že ja si uvedomujem, že aj iní ľudia sa majú ťažko, niektorí sa majú horšie, či už po zdravotnej, alebo finančnej stránke. Ale, nedokážem sa tešiť zo života, vadí mi toto počasie. Každý sa teší na to teplo aké je, na leto a ja vo vnútri zúrim na seba a na celý život.
Stále premýšľam, že kde sa stala chyba, komu som ublížil, že som dopadol tak, ako som dopadol.

michael

Ta máš akéto problémy, a ty berieš citalex,? To čo za lieky , ved to na niekoho pôsobia ako placebo efekt. Rýchlo chod ku druhému psychiatrovi, a nech ti okamžite zmení lieky! Lucino ti dobre radí.Dnes už psychiatria pokročila, treba "len" vedieť,aké lieky aké dávky stanoviť a samozrejme to treba sledovať.V tvojom stave je nutné spolupracovať s lekárom 1,- krát týždenne pokiaľ sa lieky nestanú pre teba ako významná pomoc.Ked ti lieky zaberú, zmení sa ti život, a potom pomaličky budeš ich vysádzať aj rok to myslím pomaly. Všetko bude dobré uvidíš! Na záver môžem ti len toľko povedať, že pokiaľ máme možnosť žiť , tak život je oveľa oveľa krajší než smrť,- to mi ver! Pokiaľ máme naozaj zomrieť,(ale to už od našej vôle nemôže zavisieť!) tak môže byť aj smrť lepšia ale to si musíme zaslúžiť , trebars teraz že ukážeš Stvoriteľovi že sa nevzdáš len tak pre ženu ktorá tebou pohrdá.Hľadaj,- povedz si tak! Idem hľadať ženu takú ktorá má bude milovať, a ja som taký dobrý, že sa jej prispôsobím! A uvidíš čo to s tebou urobí Čau ,- Dobrú chuť do života.

Meretseger

Súhlasím s lucianom. Na tie tabletky bacha, nie je až také jednoduché otráviť sa s nimi, mám dosť skúseností. Je vysoko pravdepodobné, že ti nanajvýš bude riadne blbo, prinajhoršom sa dá skončiť aj s poškodeným mozgom - ale nažive, a to už je potom svinstvo! Čo sa týka sebapoškodzovania, pokiaľ nie si dosť vyrovnaná osobnosť, vidím to tak, že sa k tomu uchýliš opäť. Ja s tým takto bojujem s prestávkami už 2 a trištvrte roka. Tiež nič príjemné, že áno?
Citalopram je dosť slabé AD, na tvojom mieste by som počkala, ako tvoja kombinácia zaberie, potom zašla za doktorom. Nejaké lieky ti však URČITE pomôžu. Všetky tie samovražedné idey sú len v tvojej hlave, určite na tom nie si tak zle, aby to bolo posledné riešenie... a kvôli láske sa neoplatí nič si robiť, akurát na to často človek príde neskoro :-/ Musíš však veriť, dá sa z toho dostať ;)

Shinody33

Tak momentálne beriem Citalopram a Xanax. Prvé dva dni ma z nich napínalo, ale teraz to už viem vystáť. Beriem ich už týždeň, ale zatiaľ nič necítim, že by sa zlepšovalo.
Zháňal som informácie na internete o endogénnej depresii a tá je vraj spôsobená vnútornou vadou, nedostatok látok, ktoré prenášajú signály medzi bunkami mozgu.
Neviem to posúdiť. Je pravda, že každá maličkosť ma dokáže neskutočne rozhodiť, napr. ako smiech ľudí, dnešné počasie (nikde som nebol von a celý deň mám zatiahnuté žalúzie) a pod.
Ale, najviac ma aj tak vie rozhodiť tá kolegyňa, keď sa spolu bavíme tak je to pre mňa super pocit, ale keď nie, tak je to horšie. Niekedy mám až taký hnusný pocit na žalúdku, balvan na prsiach, ťažko sa mi dýcha, trasiem sa a pociťujem teplo na krku. Neviem, či je to záchvat, alebo úzkosť.

luciano

Zrejme trpíš klinickou endogénnou depresiou. V takom prípade sú rady typu - vzchop sa, raduj sa z maličkostí, začni športovať, nájdi si koníčky a podobne - úplne k ničomu. Veľmi dobre ťa chápem, sám som trpel takýmto druhom depresie. V takomto prípade dokážu pomôcť len účinné lieky. Tvoj psychiater zrejme nevyužíva obrovské možnosti, ktoré ponúka trh s liečivami. Treba hľadať, hľadať, hľadať takú kombináciu liekov, ktoré nakoniec zaberú. Uvidíš, ako sa ti svet zrazu rozjasní a prinavráti sa ti radosť zo života.

FFP2

Nemáš žiadnych priateľov, alebo niekoho, koho máš rád?
Skús nejakú novú záľubu, ak sa Ti nechce, nech Ťa niekto k tomu dotiahne. Treba skúsiť veľa iných zaujímavých aktivít, chodiť von na prechádzky keď je pekne. Zaujímať sa len o pekné veci. Všetko škaredé negatívne rýchlo preč.

Sedieť doma a byť smutný s krabičkou v ruke je o ničom...