Zivot po smrti

Lumik

anjelik*: ak tam teda neuvazujem to nejake ucenie sa pripadne obohacovanie, tak stale sa mi to zda take strasne materialne nieco ako perla = bateria, zivot = elektricka energia, ziarovka pripojena k baterii = nejake to telo, a svietenie ziarovky = taky ten organicky zivot teda od narodenia do smrti.
Pises o vedomi ako, ze potrebuje mozog, a o obohacovani toho zivota ktory je asi jeden(v tej perle). Co vlastne myslis tym obohacovanim ? to sa prenasaju nejake myslienky niekam? pripadne pocity? Pripadne sa len vyrovnaju ( vratia ) energeticke hladiny (naboje...)?
Taky ten organicky zivot, teda ten co subjektivne vnimame, tak tam to vlastne chapes tak, ze smrtou zanikne ?
Pripadne ako si predstavujes ten vznik toho prejavu ( tu cestu z tej perly do konkretneho organizmu ? )
Nejaky druh evolucie ( evolucna teoria ) alebo nieco podobne (myslim teraz z hladiska takeho zivota co bezne volame organicky, teda nie ten energeticky v tej perle )?

anjelik*

Ovečka, väčšina diskutujúcich si píše svoj názor a nijak sa neháda...:o) Ak si to prečítaš, aspoň si povieš, aký som ja spokojný s vlastným názorom. ;o) Ber to ako príjemný nedeľný pokec.
Fidel, to nie je o krutosti, to je o vývine, čím viac spomienok, čím viac pochopených spomienok, tým väčšia šanca vyskladať pochopenie. Že sú spomienky nespojité, nevidíš súvislosti..to všetko chce čas, spústu času, ale bez toho sa nepohneš. Preto musíš žiť znovu a znovu. Anjelik je aj synonymum nevinnosti a to ja rozhodne som. ;o)))

0vecka

2 fd ja som to nepovedal z enic neexistuje. ja hovorim ze neviem a nebudem tu drbat veci ktore sa mi z nejakeho dovodu zapacili a vydavat ich za jedinu neochvejnu pravdu ako tuto vecsina diskutujucich... a neviem co tym "niecim ako ja myslis" cela vynimocnost je len v tvojej hlave... cize ty sa odvolavas na pocit ohladne seba sameho a to je to iste ako povedat ze sa moja dusa reinkarnuje... proste je to len nejaky tvoj pocit ktory absolutne nieje relevantny...

fd

ovečka, a ty máš aký dôkaz na to, že po smrti nič nie je? ako si vysvetľuješ, že existuje niečo také, ako tvoje "ja"? Len si sa tu akosi vyskytol a po istom čase momentom smrti aj zmizneš?

0vecka

mne sa paci ze napr taky fidei je schopny sa pohadat s reinkarnistom o tom ze co je po smrti a pritom je to ako debata dvoch ludi ze ake intimne ochlpenie ma nahodne okoloiduca slecna... a pritom to nieje slecna ale chlap...

fidei

ghoster, po smrti život existuje, telo zomrie, ale duša nemôže. Si jedinečná bytosť a tou zostaneš aj po smrti. Nikdy predtým (pred svojím narodením) si nežil a nikdy viac sa po smrti na zem nevrátiš v zmysle prevtelenia. Aký by malo prevteľovanie zmysel? Ako sa môžeš počas série životov dostať na vyššiu úroveň, keď nevieš, čo bolo v tvojom predchádzajúcom živote, a teda sa nemôžeš zo svojich chýb poučiť? Ak niekto zariadil, aby bola reinkarnácia, tak by musel byť veľmi krutý a zákerný - trápiť ľudí a ani nevedia za čo. Nemá to zmysel. Väčší zmysel dáva viera v Boha, ktorý všetko okolo stvoril a teba rovnako. Tam je počiatok, reinkarnácia či evolúcia ten počiatok nedokáže vysvetliť. Boh a reinkarnácia sa vylučujú.

PS: anjelik, keďže neveríš v Boha, mala by si si zmeniť nick, pretože anjel je tiež božím stvorením :)

anjelik*

Lumík, predstav si, že vznikne perla. Vďaka zákonitostiam, ktoré vedú k jej vzniku a to základný zákon a tým je gravitácia, príťažlivosť. Táto perla je už nezničiteľná a v nej je ukrytý život. Tento sa postupne stáva súčasťou rôznych foriem života, až sa dopracuje k človeku. Telo človeka vďaka mozgu je schopné vytvárať to, čo ty nazývaš vedomie a tak sa táto perla, tento život, môže prejavovať. Vďaka každej inkarnácii sa obohacuje o nové skúsenosti alebo aj nie, záleží na tom, spravidla rovnako sprostý ako sa narodíš aj zomrieš. ;o) Ale v prípade, že sa skutočne jedná o nejaké to obohatenie, ukladá sa to do tej perly a tak sa nič nestráca. Tá jedinečnosť zostáva, menia sa len telá, len formy, ale ty ako entita si stále rovnaký. :o)

Lumik

jablcko4: k tej postupnosti, by to mohlo byt preformulovane na to ako vznikol ten prvy prejav? Pripadne ako to vlastne vnimaju ludia ktori veria v reinkarnaciu? Ak ten prvy prejav ( obdobie od narodenia do smrti ) nemal predchodcu tak len tak vznikol ? Ono ked vedomie je len v ramci kazdeho prejavu a neprenasa sa tak to potom hovorit o zivote po zivote mi pride take nejake materialne, teda ak dalsi prejav v poradi nebude mat pamat a strukturu vedomia toho predosleho tak to bude asi uz iny prejav ( iny zivot ). Mi to pripada (mozno to uplne zle chapem) ako, ze pod zivotom vlasnte myslis nejaky material z ktoreho mozu byt vyskladane tie prejavy zivota ako napr. ja, ty, pes ... nieco ako ked sa tehla rozdrvi na prach zmiesi s prachom z inych tehiel a z tej zmesy sa vyrobi nova tehla. Pricom uplne zaniklo to usporiadanie ktore tvorilo jedinecnost tej povodnej. A ten prach je v tom priklade ako ten material alebo zivot.