Dieťa

laurora

ja neviem naco tu vzdy pletiete spolocnost...ze je nespravodlive, ze vas zato spolocnost odsudzuje...ale to nie je o spolocnosti, je to o tom ako sa vy nerealne a detinsky pozerate na svet...lebo ked chcem mat dieta a viem sa o nho fakt postarat, tak ako to bolo popisane nizsie, tak ziadna spolocnost odsudzovat nikoho nebude. Ale ak porodi dievca v 16 alebo 18 dieta a musia jej vsetci pomahat, lebo nema ani pracu, ani skoncenu skolu ani nic, tak jasne, ze ju budu odsudzovat...staci len logicky uvazovat. Nestaci len chciet. Aj ja chcem lietadlo, ale musim pockat kym budem mat aj nato financne a ine prostriedky...

TinaM

No vazeni,mne sa to nahodou tiez stalo, hoci ja som mala uz 18 rokov. A prislo mi to nespravodlive, ze ja chcem byt mama a spolocnost ma za to odsudzuje. No ale to obdobie preslo, teraz mam 24, koncim vysku a som rada, ze to dieta nemam. Vtedajsieho priatela som uz davno vymenila a s mojim terajsim zvazujeme dieta zase- tentokrat realne, s jasnou predstavou, co to obnasa a co mu mozme dat.
ANO, je to skoro. Nic ti neujde, ked par rokov pockate.

Kvety zla

V 16 a "velmi po tom tuzime" :D :D :D :D
mat dieta a byt dobrym rodicom obnasa nasledovne:
ked budes chciet ist vonku s kamaratmi, nebudes moct.
ked budes chciet ist s kamaratkou na kavu, nebudes moct.
ked budes chciet ist na party, nebudes moct.
skola pojde uplne bokom, cize ak si budes chciet najst dobru pracu, nebudes moct - ak by si aj zazrakom skoncila strednu skolu, na vysku nepojdes kym decko nevyrastie.
tvoj zivot sa prevrati hore nohami. hocico teraz rada robis (hras na hudobny nastroj? venujes sa sportu? mas kamaratov...?) - ked sa ti narodi dieta, uz to NEBUDES MOCT robit. minimalne prve tri roky jeho zivota nie - pretoze budes matka na plny uvazok. mat dieta nie je len o tom ze ho nakojis, vymenis plienku a mas od neho na X hodin pokoj, v zivote je to inac ako v Simsoch. Dieta neodlozis do suflicka ked ta prestane bavit.
Kup si radsej Babyborna, a s priatelom pouzivajte ochranu.

otycek

Ak mate strach, ako to prijme okolie, tak rozhodne nie ste dostatocne zreli na dieta. Chyba vam dostatok sebavedomia a zodpovednosti za svoje ciny. Ak uz nie si v tom, tak este pockajte, kym nebudete dostatocne silni, aby ste sa o dieta zodpovedne postarali. Ak si uz v tom, tak si ho rozhodne nenechaj zobrat ziadnym sposobom a zisti si, ako sa da vybavit predcasna plnoletost pre tento pripad, aby ste sa mohli osamostatnit a vychovavat ho bez zasahovania do sukromia od inych ludi.