Ako sa motivovat?

Príspevok v téme: Ako sa motivovat?
slovakia

Mate rodinu, mate kde byvat, mate dobru pracu, ale zivot vas nebavi, nieco tam chyba, nieco co mozno ani neexistuje. Ako sa motivovat aby mal kazdodenny boj so zivotom vyznam aj nadalej ?
99 zo 100 ludi ma nebude chapat, takze sa spytam takto:
Ako sa radovat so svadobnych darov, ak nikto netrafi vasu chut (alebo potrebu)?

ta3

Anjelik*
opat musim s Tebou iba suhlasit, velmi rada by som sa osobne stretla s clovekom, s ktorym mam take zhodne myslenie, dlhsi rozhovor by bol potesujuci a obohacujuci, zial je to tazkouskutocnitelne kedze sme tak daleko od seba, i ked nic nie je nemozne, aj preto som sa minule pytala na Tvoj vek (iste, vek nie je najrozhodujucejsi) lebo mne trvalo velmi dlho prist k pochopeniu a ku zmiereniu, preto ma vek u Teba zaujimal

whiteamerica

no momentalny stav mi este az tak extremne neprkaza, no nechcem zajst za breaking point, to by bola skoda..
ale co uz, je to len 1 zivot :D

anjelik*

Nie, nenosím pulóvre, ktoré sa mi nepáčia. :o) Ale ak niekoho poteší, vidieť ma v jeho darčeku, prečo nie? :o) Vždy sa dá všetko vysvetliť, pokiaľ sa bavia dvaja naslúchajúci..ak je jeden hluchý, platí, čo som napísala v predchádzajúcom príspevku. :o)
Zmeníš sa len vtedy, keď ti momentálny stav začne prekážať a budeš mať dostatok síl na zmenu.

whiteamerica

anjelik*

tak ina otazka, preoc by som sa mal zmenit a zmierit stym ze mi niekto daroval zly darcek a ja to teraz musim nosit?

ty nosis pulver ktory sa ti nepaci ?

anjelik*

Zase sa tu toho veľa popísalo a najmä ty, Lost.;o) Tak začnem odpoveďou na otázku témy. Ako sa radovať, keď dostanem niečo, čo som nechcela? Predsa sa radujem z toho, že ten druhý to pre mňa urobil z lásky, že mi to daroval z úprimnosti svojho srdca a s takýmto pohľadom sa potom môžeš tešiť z každého, aj nechceného daru.
Pohľad na svet a tvoje miesto v ňom je daný tvojim pochopením. Ak raz dospeješ do štádia, že toto pochopíš, nastane to, čomu sa hovorí zmierenie. A to je nezameniteľný stav, kedy sa zmieriš sám so sebou, kedy ti to prinesie konečne pokoj a až v tomto momente sa môžeš začať rozvíjať. Pretože už ti nebude v pohľade na tento svet brániť clona vlastného ega, vlastnej urazenosti, prečo ťa ľudia nevidia takého, akým si a prečo ťa nedokážu prijať. A možno im prestaneš radiť, pretože pochopíš to, že na tvoju radu ešte nedozreli alebo na ňu nemajú silu. Darmo im to budeš vravieť, že ja som to dokázala takto alebo onak, Ta3. ;o) To pre nich znie asi tak, ako keď slepému opisuješ ružovú. :o) A takto asi vnímaš Lost aj ty tento môj príspevok, keď jediné, čo ťa napadne, je ako? :o) A vidíš, toľkokrát som ti to už napísala, toľkokrát ti to napísali druhí. :o) Bez tvojho zamyslenia to ale nejde. :o)

whiteamerica

pajtaska

pretoze kazdeho nasyti nieco ine.
mna napriklad cestoviny nie, pomaly uz ani maso :D ale kafriol ano, napriklad no..
kazdemu robi radost nieco ine.

pajtaska

Podla mna tp je otazkapovahy cloveka.a vsetko je relativne teda subjektivne.preco bohata zena s milujucim muzom je nestastna a zena s nohou protezou sa tesi zo vsetkeho z toho ze moze v mori plavat z toho ze vidi rozkvitnute svoje kvety z toho ze si kupi pekne oblecenie z toho ze ma radost zo zivota ze si da v kvetinovej zahrade dobry caj.ina narieka a nemusela by a ina je stastna z mala.hm??????niekto sa vie tesit zo zivota a mohol by plakat a druhy narieka a nemusel by.hm....

ta3

tuzby su predsa zapracovane do cielov, tuzila som zit v Australii, tak som si postavila ciel sa tam dostat a na tom som pracovala zhruba 10 rokov, tuzim napisat roman a to uz dost davno, preto je mojim cielom to aj uskutocit, lebo ciele bez akcie, snahy, trpezlivosti a vytrvalosti su iba zbozne zelania, ktore vzdy ostanu iba v rovine snivania
k Tvojej situacii Mimulus som sa vyjadrila uz velakrat a som skonstatovala, ze s Tebou je zbytocne o veciach diskutovat, preto sa ku Tvojim prispevkom uz nevyjadrujem, teraz som urobila vynimku kedze si ma priamo oslovil, Tvoje sny sfukol vietor ako domcek z kariet preto, ze si to Ty dovolil, nebol si na ceste za svojimi cielmi dostatocne vytrvaly, lebo na uskutocnenie niektorych cielov treba naozaj makat