MENZES

RNG

Neplac dievca , mas stastie, ze si v normale. Pohlavna vyspelost este pred sto rokmi bola v 16 rokoch. To len dnesne potraviny a skodlive latky, ktore mimikuju hormony posuvaju tento proces umelo dopredu.
Napriklad v soji sa nachadza latka posobiaca ako estrogen(v doplnkoch vyzivy to pouzivaju pre poruchy v prechode), a mnoho deti dostavalo umelu vyzivu so sojovymi pridavkami. Tak sa umelo posunula vyspelost az o 4 roky. Nemyslim, ze je to spravne. S prirodou sa zahravat je nebezpecne.

rebecca

moja zlata,ja som na tom bola presne tak isto,mala som z toho vies jake mindraky a jak trapne som sa citila,ked sa kamosky rozpravali o menzse a ja som bola ticho??? dostala som v 15 a kozy mam male dodnes :(( ale uz som s tym zmierena,ale trvalo mi to dlho...ale tak nezufaj,raz to pride....

moniqa87

co by som ja za to dala keby som to dostala az v 15 :-((( a to sa s tym uz serem od 11... ale da sa povedat, ze som si uz zvykla, po tolkych rokoch to cloveku uz ani take strasne nepride...

gabika989

bud rada!!! mam 14 a ja som kramy dostala v 10. asi niesom uplne mormalna a uz mi to aj trochu lezie na nervy... este si mozes uzivat...

Interaktivna

wp to hej....ja som to dostala vo februari..ked som chodila na toto forum vzdy som hladala nato temy,ale kazdy napisal ze o nic sa nemam bat a mam pockat a ze su s tym starosti...ja som uz mala nervy ze kazdy to pise a teraz to ja pisem tebe...neboj ak mas vytok tak to uz dostanes:)

wp

Ahoj anonymka,aj ked mi mozno neuveris presne viem co prezivas!!!!ja som bola presne taka ista az pokym som to nedostala.inak mam 13:)stale na to musis mysliet a myslis si ze to uz snad nikdy nepride....no nic ine ti neostava len cakat,viem ze toto slovo ta uz riadne unavuje,ale urobit sa s tymnic neda!!!a to je natom hnusne!!prajem pevne nervy a vela stastia:)

sashka

Ja som ho prvy krat dostala v 12 a este stale som si poriadne nezvykla-teraz mam 16.Vazne bud stastna ze ho este nemas,moja sesternica ho dostala az v 16 a bola rada ze tak neskoro.Je s tym vazne otrava,ked nemas spravnu vlozku,mozes pretiect.Na zaciatku sa mi to stavalo skoro stale a potom ten trapas ked mas biele nohavice:)Lepsie su asi tampony lenze ja s nimi nemam dobru skusenost,takze im sa vyhybam...