Je mozne nakazit sa HIV pri beznom vysetreni u zubara?

Príspevok v téme: Je mozne nakazit sa HIV pri beznom vysetreni u zubara?
xyz1

je mozne nakazit sa HIV u zubara odsavackou na sliny?myslim ak ju mal predo mnou HIV pozit.clovek v ustach(takze odsavacka prisla do kontaktu s jeho slinami a mozno aj s krvou ktoru mal v ustach napr.pocas osetrenia aj ked nepatrne mnozstvo)ja neviem ci kazdy zubar ju po kazdom pacientovi tu odsavacku vydenzifikuje..takze je mozne ze putuje z ust do ust bez akehokolvek vycistenia...dik

xyz1

ebi to iste robim aj ja...nezniesla by som valat sa v posteli vo veciach ked som v nich sedela predd tym u lekara,v bare,restike,vo vlaku kde sa vala kade kto...kde sedelo pre domno milion ludi...kto vie v akych veciach,aj vlasy si mam potrebu umyt...napr sa ak sa napr.lezim u lekara na lehatku,alebo sa oprem o opierku vo vlaku...apod

ewelína.

ja nemyslím HIV - ale nejaké iné choroby. chápeš, človek sa môže nakaziť hocikde a hocikým...hoci aj ekzémom :)

o.m.g@♥♥♥♥♥

A co je este horsie ked ides kupovat rozky a niaky bezdak sa tam hrabe to prejde chut na rozky...a u gynekologa to iste

xyz1

ewelin takto sa HIV neprenasa...ze si lahnem pod RTG po nejakom HIv pozitv.cloveku(v pote,v moci,stolici ani slzach sa nenachadza virus...takze aj jeby som si sadla bez nohaviciek napr.v kabinke na gynek.. po nejakej pacientke nenakazim sa...

ebi777

ma napadlo, ako čítam tie príspevky, že mňa zas irituje, ak si musím sadnúť niekam na stoličku :(
napr. u lekára, keď viem, že predomnou tam sedel/a nejaký ocikaný starší človek :(
alebo keď si mám sadnúť do vlaku, uf nedajbože sadnúť si v autobuse, uf a fuj
preto, ak prídem od lekára, tak všetky veci hodím do prania a seba do sprchy :D :D :D
a nikde si nesadám, keď nemusím

:D :D :D len si predstavte, že by ste si sadli v bus na sedačku, kde sedel nejaký očúraný bezďák a potom prídete domov hodíte sa do postele fuuuj :D ja z takýchto veci mám mindráky, preto periem dosť často veci ;-)

o.m.g@♥♥♥♥♥

Ano pravdepodobnost je nizka a predsa sa to stalo ten zubar co nakazil tych ludi by si zasluzil dozivotie

xyz1

preto sa ani franc.bozkavanim neprenasa HIv(aj ked je mala ranka v ustach u 1partnera)to by musel ten druhy riadne krvacat z ust aby preniesol tu svoju nakazenu krv do tej ranky..a si myslim ze kto by sa bozkaval s clovekom kory masivne krvaca z ust??,takze moc neverim..na nakazu u zubara..inak sme by bolo tisice ludi nakazeni takou -beznou,nevinnou formou,ze ides k zubarovi dostanes odsAvacku do ust a hned sa nakazis HIV...HLUPOST si myslim,ale pytam sa aj nazor inych ludi

ebi777

áno tak ako píšeš, musí byť určité množstvo účinnej dávky v krvi... pravdepodobnosť nákazy je veľmi nízka....

Najčítanejšie články