Sen o Taliansku

Príspevok v téme: Sen o Taliansku
talianka00

Ahojte. Myslíte že je reálne mať sen raz žiť a usadiť sa a pracovať v Taliansku, niekde pri Ríme. Je to môj sen. Taliansko sa mi strašne páči. Jedlo, hudba, jazyk, kultura, všetko... proste snívam o tom. Dá sa naučiť ako samouk nejako po Taliansky, lebo tu kde bývam nemám veľmi možnosti nikto tu neodoučuje ani škola vzdelávania nemá tento kurz. Mám 20 rokov a chcela by som si isť do UK zarobiť čo to aby som sa mohla potom časom pobrať do talianska a z niečoho tam začať. Pretože tu to neznášam, a robotu si tu neviem najsť a toto je moj taký asi posledný sen ktorý mi ešte realita nezničila.. žijete niekto v taliansku viete niečo poradiť?

Emily opat

Ceny zavisia od toho v ktorej casti zijes a potom aj od mesta. Juh Talianska je chudobnejsi ako sever. Ale aj na severe su rozdiely, ja zijem v Terste a ceny su tu ovela nizsie ako napr. v Milane.

Terst: najom bytu 50 m2 okolo 500 eur mesacne + energie, Milano: 1 000 eur + energie

Jedlo: vsetko drahsie ako u nas, aspon dvojnasobne

Kazdopadne kvalita zivota je vyssia ako u nas.

o.m.g@

ja zijem v uk a je tu velmi dobre.kto by nechcel zit v taliansku asi kazdy :-)len neviem ako to tam funguje.
taliansko je fakt prekrasne:-)

talianka00

aha dakujem.. no ja sa ucim tak po trošku.... ono to je ako učiť sa nekonečnu báseň všetko sa končí na -ere :D... ale strašne sa mi to páči..a to je moj sen žiť niekde dolu.. či už Rím.. alebo iné mesto..ktoré dýcha Talianskom.. ano viem že taliansko teraz nie je na tom dobre ale nevadí... ako sa tam pohybuju ceny za ubytovanie a tak...živobytie potraviny.. ovocie zelenina...

Emily opat

Ahoj,

ja zijem na severe Talianska. Jazyk sa da naucit aj samostudium ak ti nechyba pevna vola. Na zaciatok by som povedala, ze je zaklad spravit si aspon zakladny kurz, aby si pochopila vyslovnost, zdvojene pismenka atd.
Hovorit po taliansky nie je tazke, ale hovorit taliansky DOBRE to je uz trochu ina liga.

Ci ist najprv na skolu, zalezi aku pracu chces robit. Situacia v Taliansku nie je momentale lahka, s pracou su velke problemy.

Nedaj sa odradit, ak sem chces prist, urcite sa ti to podari.

lilyianka

ja by som na tvojom mieste odisla tam a ved taliansky sa tam uz naucis :)) ani na vysku by som nesla, zbytocne stratis niekolko rokov, ktore mozes vyuzit v Taliansku na to, aby si sa niekde vypracovala a vycibrila si jazyk :)

rouzsa

kniha pre samoukou tie milujem taliansko udbu a jazyk este asi pred 20 rokmi som si tu knihu kupila ale moja sjusennost je ta ze najlepsie s ucis jazyk v interakcii s ostatnymi kazdy niecim ptrispeje ine sa sputa na hodine a prispeje k tomu ze vzdy sa nieco ine nauciss.Mam doma pre samoukov talianciba kniha a da sa z nej naucit ale neporovnatelne lepsie saa naucis ak sa zapuses na jazykovy kurz aj sama mozes zaklafy si osvojit.Taliancina ma v srbe vela latinskych slov ktore pouziva aj slocencina ci anglictina nie ke tazka tiez som sa rozhodla ze este ju po angline sa naucim.tiez milujem vsetko cosa talianska tyka.a nie je irealne tam ak ostat zit len si stav priprity postup ako si co prv osvojis a postupne mozes skysit tam hladat si pracu a najst niekoho.Pri tom vsetkom ta chcem upozornit kedze si velmlada aby sisi dala pozor na obchodnikov s bielym masom kt sahraju zamilovaneho muza a ponuknu ti supet pracu vonka aj bez jazyka samozrejme podradnu pracu .Takze ostan rwaliatka jazyk sa mozes pomaly naucit a aj ked by si chodila na
dovilenky do Taluanska bez moznosti tm ost
dufam nejaka ilozoficja icha ci je na mna napojena vymysla vzdt inu a inu temu.
at zit si oavojis ich jazyk
co je uzasna vec a vyuzijes aj v inyxh jrajinach.

zewa

Sen tí môže prekaziť len prekážka, ktorú si sama vytvoris. Podľa mňa to nebude problém ;) Poznám ľudí, čo tam žijú a taliančinu sa naučili až tam.