Pozicali by ste?

Príspevok v téme: Pozicali by ste?
kakalinkaka

Oslovila ma blizka osoba(nie rodina), aby som jej pozicala 9tisic na kupu bytu na nejake 3 mesiace, ze potom by mi ich vratila, ked sa jej manzelovi uvolnia peniaze z firmy. Ponukla som jej moznost, ze si moze zobrat na mna uver(za predcasne splatenie sa zo zakona uz nic neplati), s tym, ze poplatky-urok by si platila ona, aj ked viem, ze je nespolahliva. Lenze ona ho nechce, len hotovost, ze staci kolko mam a spytala sa ma, kolko mam k dispozicii. Som v neprijemnej situacii, lebo mam zeleznu rezervu a tu nechcem rozpustat. Mamina po dlhom zvazovani meni miesto a slubila som rodicom, ze im budem istit hypoteku, keby jej to nevyslo. Navyse, ked sa ma pyta, kolko mam k dispozicii, tak to jej mam povedat akoze presnu sumu bez "vaty", co mam na minanie(stravu, byvanie, dopravu)? Mam hroznu dilemu, nemam problem pozicat peniaze(uz som tak urobila v minulosti, ale boli to male sumy tak do 1000eur a dokonca mam zlu skusenost, ze mi ich kolegyna z prace dodnes nevratila, lebo ju vyhodili a padla na dno). Na druhej strane by som jej rada pomohla. Snubenec ma tiez nejaku rezervu, ale on by jej tie peniaze nepozical, lebo tiez sa v minulosti popalil

Maoam

0vecka: neviem v ktorej teme sme sa o tom bavili, chcela som ti len odpisat ohladne obcianstva - zvol radsej tu dlhsiu cestu (8r), lebo ta kratsia (do ktorej ta tlaci 'stara') je sice na prvy pohlad lakavejsia, ale ak vam to nevyjde, trpko zaplaces potom, ked pojde o rozvod v DE, takze sa nedaj tlacit do chomuta kvoli obcianstvu, ked skutocne nechces a ked to nie je 'the one'

Maoam

cau, necitala som vobec prispevky podo mnou, ak sa budem opakovat, sorac, takze spustim:

NIE, z vlastnej skusenosti ti poviem, ze tie prachy s najväcsou pravdepodobnostou nikdy viac neuvidis

a uz vobec NIE, kedze ide o tutu sumu a o nespolahlivu osobu s takou drzostou voci tebe

ja som bola pred sto rokmi sprosta, tie prachy som viac nevidela, boli to dodnes, lebo za tie prachy som si chcela zaplatit studium

nesmrtelna

0vecka, Sejla sa pýtala koľko máš na účtoch a tajne ukryté pod vlnou nie koľko máš práve v peňaženke.

ebi77777

človek ktorý si chce požičať sa surovo spýta,,,citujem:
" kolko mam k dispozicii." ?

akože vôbec nemá chrbtovú kosť,,,, takýmto ľuďom hovno požičať, a ešte ty sa cítiš nepríjemne, určite nie,

ja by som surovo povedala nie, nie je čo riešiť

a ešte ma zarazilo, ešte ty jej ponúkaš možnosť vybrať si úver na tvoje meno,,, ach jaaj, hrôza, čo jej máš robiť dobrosrdečnosť? nechápem

ebi77777

9 tisíc eur blízkej osobe? NIKDY, nechápem ako môžeš nad tým vôbec uvažovať
kašli na to, povedz, že nepožičiaš, to je jediné rozumné riešenie

kakalinkaka

Ovecka, co na tom nesedi? Vybrala si dobry byt za slusnu cenu a hypoteku jej schvalili malu a neprefinancuju 100%, takze rychlo to potrebuje. Nesedela mi vsak jedna vec, preco nechcela ten uver, asi si je vedoma, ze by tie peniaze nesplatila za tie 3 mesiace a tym padom by na urokoch preplatila vela.
Stretla som sa s nou a povedala jej, ze teraz musim istit rodicom hypoteku, ze ked tak, tak len ten uver. Odmietla a brala to sportovo... tak je to za mnou, aj ked pocity viny zostali, ze som jej nepomohla, ale dostanem sa z toho:D

soffa

halo,??ty chces pozicat 9 tic eur???si normalna???a to ze sa ta kamoska pyta kolko mas je strasne neslusne,za dobrotu na zebrotu pamataj si!!!nie je hanba povedat v dnesnej dobe nie,my slovaci to este nevieme,ale je to normalna vec,nepozicala by som ked tak nech si pyta z banky.a radsej pomoz rodine,ked uz tak!!!

Oui

este dodam, ze ked uz, tak jedine na zmenku a to tiez len s vedomim, ze vzdy hrozi, ze ani po sudnych prietahoch sa k peniazom nedostanes.