Neviem sa opalit

Príspevok v téme: Neviem sa opalit
tomas444

Ahojte, mam trosku problem. Mam velmi svetlu pokozku, skoro az ako albin. Cele leto som travil dni vonku aj v tych horucavach na slnku a stale nic, som biely. Mam trochu iba chytene ruky a krk, ale aj ked som bol bez tricka tak ani len naznak. Skusil som preto UVcko, tak ze par minut sa tym nechat opalit. Najskor mi pokozka zcervenala, trochu akokeby nabrala taky hnedasty odtien ale na druhy den uz som mal zas bielu kozu ako stena. Neprehanam to, koza sa mi nelupe dolu. Neviete co by mohlo zabrat? Nechcem zas ist medzi ludi a vysvetlovat im ze sa neviem opalit tak ako ostatny.

parlamentka

Tomas, odporúčam ti prečítať eBook o opaľovaní, nájdeš tam všetky info o tom ako sa správne opaľovať. Stiahnuť sa dá za free napr. na Fakebake.sk

tomas444

Dakujem velmi pekne za odpovede. No slnko mi asi naozaj viac skodi ako pomaha. Na niektorych miestach mi na pokozke ostali take male silno cervene drobne bodky. Nechcem zbytocne riskovat nejaky melanom za cenu opalenia,.

Emi

Ach, kiežby som mala podobný problém. :D Ja sa po slnku len prejdem a som hneď opálená. Keď sa vyzlečiem, vyzerám vtipne, lebo ma opáli podľa každého oblečenia čo si dám a každé má iný výstrih, iné rukávy, topánky iné otvory a ešte je len stred augusta a už som tmavá akoby som sa dva týždne slnila v zahraničí (našťastie že nie tak umelo ako tie solárkové ženské, ale pekne prirodzene lesklo), a to som sa ešte nikdy neopalovala - nikdy ma neprinútili, príde mi to ako tá najväčšia nuda na svete :D Túžim byť bledá. Do zimy sa mi to celkom darí na moje pomery, citrónovou šťavoú si bielim pokožku, no závidím ti :) Každý chceme to čo nemáme.

emoglobina

teraz stym uz nic nespravis ale na rok mozno hej ,ale musis na slnko hned na jar prve jarne luce ta musia oslahnut a postupme kazdy den az do leta, aj dlhsie vydrzi aj lepsie ta opaluje v lete ,,odskusane,nezabudni kremy na opalovanie aj po opalovani a este cervene ovocie zeleninu co najviac musis jest, dynu repu mrkvu broskyne atd ...
a ked uz ..v zime do hor choj sa opalovat na kopce to mas zarucene :) aj ked nie cele telo ale predsa :D

xaaax

Bledá koža starne najrýchlejšie, tak sa radšej ani neopaľuj, každý deň používaj vysoký faktor. Každé opálenie je poškodenie kože.

Lulita

ja som sa kedysi nevedela opalit poriadne, kazdy sa ma pýtal, ci nechodim na slnko, bola som uplne biela k tomu tmave vlasy, svetle oci, nevadilo mi to, potom som zatuzila byt pekne do hneda opalena, zacala som brat betakaroten a chodit castejsie na slnko v ramci moznosti a dalo sa opalit, len tiez mi trva dlhsie, teraz ako pracujem a na slnko sa dostanem len cez vikend som poslabsie opalena, ako roky ked som v lete bola cele dni doma a mohla sa vyvalovat na slnku

a ano, mozno uz inak reagujes na slnko, aj ja si vsimam, ze niekedy sa opalim lepsie, inokedy horsie, kedysi bleda cele leto, teraz sa to uz da

Hrac

niekto je taky :-) na mna si zvykli a uz sa nevypytuju, a to som byval aj v praci denne od 5:00 do 20:00 stale na slnku a biely :-D az vtedy si vsimli ked ostatni boli spaleni :-D