Opakovane zapaly mocovych ciest

Príspevok v téme: Opakovane zapaly mocovych ciest
lienocka321

Mam neustale sa opakujuce zapaly mocovych ciest, doberiem antibiotika a uz tyzden po antibiotikach znova citim caste nutkanie na mocenie. Najhorsie je, ze sa mi to prenasa a mam z toho aj zenske problemy (vytok). Nie a nie sa toho zbavit. Konkretne ide o Enterococcus faecalis a Esterichia coli. Umyvam sa kazdy den, dokonca pouzivam po kazdom pouziti wecka aj vlhcene obrusky. Prosim, neviete mi poradit nejake doplnky vyzivy alebo nieco, co zabera ako prevencia?? Dakujem moc :)

Lenka.sekerkov

Este k tomu aby nebolo malo popri 10,druhoch liekov som uzivala dva kratdo tyzdna Metrotexat z casti chemoterapicke lieky po ktprych som nebola schopna sa ani postavit znicili ma uplne schudla som 12 kg vypadavanie vlasov a vsetko..na to vysetrenie sa fakt netesim ale asi by som ho mala absolvovat len teraz uz ked maju doktori dovolenky tak asi az po novom roku a este akeho doktora si vybrat to je hrozne :-)

Maoam

to chapem, intravenozna liecba + injekcie, ked si bola hospitalizovana, to je des...je mi to uprimne luto, vratane psych. traumy z toho, co mas za sebou a tie nasledky

na gynekologii ti lekar prezrie vulvu, vaginu, odoberie ster (najskor z krcka maternice) na kultivaciu a citlivost (bakterie, kvasinky + citlivost na antibiotika, antimykotika), evtl. odoberie ster okrem krcka aj z oblasti vag. vchodu, podla stavu sliznic

myslim, ze zasle aj moc na kultivaciu a citlivost

dalej ta palpacne vysetri (pohmatom), co moze byt neprijemne, ak mas bolesti - ale musi to urobit, lebo ak mas vnutrogenitalny zapal, palpacnym vysetrenim sa da uz vela zistit

sonografia - idealna by bolo sonograficke vysetrenie vag. sondou, tam najlepsie uvidi maternicu, vajecniky a evtl. volnu tekutinu - co by bola indicia pre mozny zapalovy proces, moze vidiet aj evtl. cystu na vajecniku atd.

tak napis potom a drz sa

Lenka.sekerkov

Ja uz mam slzy v ociach ked mi krv beru ked do mna pichali ihly kazdy druhy den a kazdy den do ramena injekcie strasny odpor mam a to aom s tym nikdy problem nemala mam uz len zjazvene ruky po infuziach Ked ma chceli naposledy napojit na infuziu tak az na 6 krat lebo mi zili praskaju..na gyn. Mi budu robit urcite vyter a sono posvy alebo len brucho ?

Maoam

gynekolog moze okrem odobratych sterov z vulvo-vaginalnej oblasti zaslat aj moc, to je najmensi problem,
uz si toho prezila dost, gyn. vysetrenie prezijes, zatni zuby a mysli na to, ze to trva iba od-do a dolezite su vysledky

Lenka.sekerkov

akujem :) ale ja mam strasny stres z gyn. Vysetrenia je to asi jedine vysetrenia na ktorom som este nebola a neviem ci ide stale o mocove cesty a oblicky alebo to moze byt gynekologicky zapal doktori len hovoria ze zapal obliciek ide ruka v ruke s gynekologickymi zapalmi nerada by som mala trvale nasledky aj z tejto strany ako zrasty neplodnost a pod. Dakujem za radu :-)

Maoam

to mi je fakt luto, uprimne :-(

ok, to je dobre, ze aspon chlamydie sa vylucili

tak chod na gynekologiu a napis, drzim palce!

Lenka.sekerkov

Mam toho za sebou uz tolko ze mam odpor chodit na vysetrenie okrem toho mi purpura zanechala vela trvalych nasledkov ako rozpadnute chrupavky znicene organy poskodene cievy na mozgu cysty ááatd. Presla som od zvracania krvi az po mesiac chodenia na vozicku, pri zapale obliciek mi nasli bakteriu E.coli na oblickach, chlamydie nemam kazdy tyzden mi kontroluju moc aj 24 hodinovy..crp som mala 100 a teraz uz je to vraj v norme po prpure sa tomu doktori nevenovali stale ma poslali s tym ze som iba unavena vycerpana psychicky lebo som prekonala silnu chorobu dokonca aj u psychologa aj psychiatra som bola s tym ze ma poslali ze mam traumu po tom vsetkom no teraz mam ocit ze to zas ide dole vodou ked citim bolesti a rezanie hned som v strese a mam bolesti zaludka o tych uz doktorom ani nevravim lebo stale dookola na gastroskopiu

Maoam

bolesti podbruska byvaju aj pri cystitide, ale ak mas podozrenie na gynekologicky zapal, tak to urcite ries a daj vediet