Fitness tréning a vynechaná menštruácia

Príspevok v téme: Fitness tréning a vynechaná menštruácia
Sportovkyna

Už tretí mesiac sa mi nedostavila menštruácia. Mávam veľmi náročné silové tréningy, kvôli ktorým som zhodila pár kíl, no zvýšila som svoj príjem a opäť pomaličky naberám. Bola som u svojho gynekológs, ktorý mi povedal, že sa mi kvôli nedostatku tuku zmenšila maternica a sliznica maternice sa mi stenčila na veľkosť, akú majú ženy pri menopauze. Okamžite mi pichol vyvolávačku, no povedal, že pravdopodobne ani nezaberie. Takže. Ako privolať menštruáciu popri tréningoch? Lekár mi predpísal nejaký estrogén, no ten môžem brať až potom ako sa mi menštruácia dostaví. Napchávam sa jedlom, aby som pribrala čím skôr, no vzhľadom k tomu, že sa chystám na fitness modeling, nemôžem si dovoliť netrénovať. Neberiem žiadne lieky. To je proste môj životný štýl. Existujú nejaké prírodné zdroje, ako navodiť menštruáciu? Zvýšiť si produkciu estrogénu? O teplých sprchách, harmančekových čajoch a alchemilke viem. Dokonca mi jedna brazílčanka zaručila, že ak budem piť vývar zo škoricového struku s cukrom, určite sa mi menštruácia dostaví. No zatiaľ nič nezaberá. Sú tu nejaké športovkyne s rovnakým problémom?