Osteoporoza v mladom veku

Príspevok v téme: Osteoporoza v mladom veku
cajka

Ahojte
mam 35 ale uz 8 rokov mam osteoporozu. viem ze pricina vzniku bola moja nizka vaha , kedy som prestala mat menstruaciu a nemala som ju asi tri roky. Potom uz som pribrala . Liecbu zacali zle, nakolko mi dali neucinny liek, takze o rok boli vysledky horsie v 29 tich rokoch som uz musela zacat brat lieky od bolesti niekedy je to na nevydrzanie boli ma hlavne v oblasti lopatiek. Nepomaha nic. Cvicim na fit lopte skoro kazdy den , jem mliecne vyrobky a ryby.. avsak dnes som sa docitala ze preve tie mliecne vyrobky mozu privolat osteoporozu. nerozumiem tomu. Lekari hovoria ine.. Ma niekto skusnosti s nejakou alternativnou liecbou? Na masaze mam zakazane ist aj na parafin. a kupele mi nikto nechce predpisat Koli tym bolestiam niekedy uvazujem o tom ze sa zabijem. Neda sa to vydrzat ani s liekmi. Prosim poradte..

cajka

ahoj no Calcifeol je vlastne vitamin D v injekcii . je ho 300000 jednotiek na 1 ml.. al musim priznat ze zabudam chodit na to lebo to sa ma pichat kazde tri tyzdne ja chodim tak raz za 6 tyzdnov . a neviem d3 kolko by som mala uzivat denne? myslis to vazne s tou Bonvivou? mne ju predpisali na reumatologickej ambulancii v Piestnoach a som na nej da roky a sa mi zastavilo rednutie.. takze nebolo horsie ako ked zacali liecbou ,, pretoze najskor som len uzivvala nejake lieky a po roku som bola na tom podla vysledkov este horsie.. tak neviem .

RNG

Yam nezvysuje testosteron, len znizuje prolactin a mierne zvysi progesteron.
Neviem co za kalciferol ti pichaju a preco, kde sa pravy vitamin D-3 da brat velmi pohodlne a vo velkych davkach lacno v kapsuliach.
Bonviva umelo prinuti telo ukladat vapnik z krvneho obehu do kosti, co u ludi z nizkym obsahom vapnika v krvi je velmi skodlive. nehovoriac o inych skodlivostiach tejto chemikalie.
Ale na to, aby si budovala kosti potrebujes jest potraviny alebo aspon brat doplnky na kosti, tam ziadne injekcie nepomozu.
A tie doplnky na kosti musia obsahovat nielen spravnu formu a pomer roznych+ mineralov, co potrebujes na kosti, ale aj vitaminy D-3 a K-2, inac sa mineraly nevstrebu a nezabuduju.
Mlieko a mliecne vyrobky , ked beries na ne potrebne enzymy, pripadne aj kyseliny, (Dairy enzymes) sa stanu cennym zdrojom vapnika. Bez tych enzymov sa poriadne nestravia a naopak vapnik z tele odoberaju.

cajka

RNG prosim ta ten yam som pozerala ale neviem ci to mozem uzivat nemam prbolemy s menstruaciou a nechcem aby mi narastli svaly .. aspon tak som to vycitala z letaciku k tomuto pripravku.. taktiez sa ta chcem opytat co si myslis o pichani injekcii Bonviva lebo okrem toho ma ziadno inak neliecia. Kalcium uzivam len a len v strave a D vitamin v injekciach raz za mesiac. Calciferol mi pichaju. Ale to co ma zaraza je ta bolest Ze nepomaha ziadne analgetikum. Je pravda ze si mozem za to sama asi tym ze som moch schudla a vtedy sa mi asi rozvinulo toto ochorenie. Avsak lekari samozrejme kym na nieco pridu tak to trva roky. A viac menej som na to dosla sama vdaka internetu a tomuto foru. Prosim ta pises o strave. takze myslis ze by som mala mliecne vyrobky uplne vylucit?

cajka

ni-ka
ahoj .. problem s menzesom nemam, len s tymi vlasmi.. na endokrinologii som bola vsetko ok.. dvakrat.. som bola dokonca aj v Lubochni

mjanik

vyhľadaj akupunktúru a daj si posilniť obličky,to oni zodpovedajú za ukladanie a udržovanie vápnika v kostiach

ddana

Cajka, mne zistili osteoporózu v 26 rokoch, a príčinou bolo extrémne chudnutie - v tej dobe mi nasadili megadávky vápnika + Kalcitonín, ktorý som si striekala do nosa. V súčasnosti sa podávajú aj infúzie nejakých liekov proti osteoporóze.

RNG

Inac na tvorbu kosti treba aj vitaminy D-3 a K-2 a nie kazdeho telo si ich vie vytvorit v dostatku, tj odporucujem si ich doplnat.
Davka D-3 je az 5000 IU, davka K-2 asi 100 mikrogramov.
Docasne doplnanie mineralov, tj zmesy specificky navrhnutej na kosti na urychlenie remineralizacie kosti je tiez dobry napad

RNG

Hormonalne poruchy, poruchy travenia a zly vyber stravy, to vsetko moze viest k osteoporoze. Na hormonalne pomoze brat napr yam(davka 200 mg Diosgeninu denne),
travenie je vec dostatku kyselin, enzymov mikrovlaknin a dobrej probiotickej crevnej flory, ktoru si treba samozrejme obcas nasadzat.
Pod zlou stravou myslim okyslujucu stravu(privela cukrov, skrobov a bielkovin, nedostatok zasaditych a mineraly dodavajucich zelenin)
Nedostatky sa daju doplnit bez problemov a bezpecne, netreba ist za chemickymi liekmi, lebo to nie je podstatou nedostatku.

Co sa tyka mlieka, ludia co nevedia mlieko poriadne stravit, nevedia z neho vytazit ani vapnik, takze pre nich nie je mlieko zdrojom vapnika, ale naopak ho odobera.
Ale dnes su na trhu kvalitne enzymy, ktore aj ludom , co mlieko nevedia stravit , ho pomozu stravit celkom dobre, tj s doplnkom Dairy Enzymes je aj pre nich mlieko dobra vyziva(tj pokial nie je zamorene...)

tip

Tvoj problem treba riesit komplexne, nie len vysokymi davkami calcia. Skus Osteoklas - komplexna vyziva klbov a kosti, presne zlozenie najdes na internetovej stranke mojezdravie.sk a k tomu na lepsie vstrebavanie aj mensie davky LKVB6, ovplyvnuje metabolizmus a endokrinny system, zlepsi celkovu vyzivu vypadavanie vlasov... a pozri tiez klickovy olej koli prirodnym estrogenom a ostatnym zlozkam.

Deria

Ano, osteoporoza moze byt podmienena inou chorobou, preto treba spravnu diagnozu. Pripadne zmen lekara.
Ci je uz osteoporoza z toho, lebo onoho, ak ju mas, potrebujes nutne doplnit kalcium, lebo sa ti dolamu kosti. Kalcium z lekarne, synteticky ti moc nepomoze, pretoze jeho vstrebatelnost je slaba, len 6-8%, co je velmi malo. Potrebujes kalciove bomby. Doporucujem Kalcium od firmy Amway. Je vyrobeny zo skrupin ustric a lucerny a ma vstrebatelnost 99%. Mojej svagrinej pomohol super! Za kratku dobu, cca.3 tyzdne uz pocitila ulavu (je to individualne, u teba to moze byt 6 tyzdnov)a bolesti zacali vyrazne ustupovat. Aj ked uz netrpela bolestami, brala ho poctivo stale. Po roku isla na kontrolu a neverila svojim ociam,(doktor tiez:))zasoba kalcia sa zvysila!
Ku kalciu brala aj Daily, kde su obsiahnute vsetky vitaminy a mineraly.