Ako riešit tažku zivotnú situaciu? Muž-alkoholik

Príspevok v téme: Ako riešit tažku zivotnú situaciu? Muž-alkoholik
Maryyyx

Dobrý den, mám muža strašného alkoholika,ktorý nikde nepracuje, z domu všetko predáva,strašne nadáva,rozbíja dvere,háda sa....Tak velmi by som chcela odíst niekam preč , do bytu,ale bojim sa velmi , či to finančne zvládnem. Dom , v ktorom spoločne byvame, je zatazený hypotekou.Mám ešte sedemnástrocnú dceru,ktora velmi trpi toutu situaciou. Ona ma stále nabáda , aby sme išli do bytu, vraj moje príjmy prepočítala a finančne by to malo stačiť, avšak ja sa veľmi bojím a pre tento môj strach z budúcnosti , som zastala na jednom bode a neviem sa pohnút. Dcéra zhána byt , no ja sa o to moc nestarám, i ked veľmi chcem odíst, no môj strach je priveľký. Ako by ste riešili takúto situaciu? Keby sme aj odišli do bytu, musela by som splácať polovicu z dlhu na dom, a veľmi sa bojím, že muž to splácať nebude. Toho domu je veľká škoda. Rozvod manžel odmieta, ja s ním však uz nemôžem byť. Tak čo robiť?

0vecka

boze vsak je to len dom sice vela prace okolo toho, ale ja osobne by som si radsej v klude pospal ako riesil nejaky barak o ktory aj tak pravdepodobne pridem.

To ze bude podrazdeny ze sa o tom dozvie je uplne jasne a nemalo by ta to odradit. Co sa pravnika tyka tak za tym isli aj moji stari, ale oni sa dopredu na vsetkom dohodli a nebol tam nijaky spor vzdy je ale lepsie ked vies na co mas pravo. Podla mna je to zakladna vybava pri rozvode.

Iba Katka

O dom prídeš tak či tak. Buď ho predáte a rozdelíte si peniaze, čo ti pomôže aj s dcérou prežiť (mohli by ste si za tie peniaze kúpiť byt) ALEBO budeš platiť polovicu hypotéky, ale druhú tvoj manžel platiť nebude a prídete o dom. A nebudeš mať ani dom ani peniaze.

Alebo je tu ešte tretia možnosť a to je to, čo robíš - živiť povaľača alkoholika, platiť hypo a zblázniť sa z toho

phoenix

Ale súd mu určí výživné, ak nebude platiť, pôjde do väzenia. No nic moc teda, kde bývaš ? Koľko tam stoja prenajmy?

Maryyyx

S vyplatou a inval.dochodkom je to 460 eur. Muž platit na dceru určite nebude, je nesamostatný, väcsinu učtov a podobnych papierovačiek zariadujem ja. On nebude v stave riešiť to.

Wayne

Známa mala podobný problém len tam to skončilo lepšie prehovorili sme jej mužovi do duše(priznám boli aj vyhrážky) a ten sa spamätal a odišiel z domu aj kvôli dcérke 9 ročnej síce jej dáva výživné iba nejak 100-150 € neviem presne ale tak majú pokoj od neho. Ale určite to nepredlžuj toho právnika ti dobre radia treba sa ho zbaviť čo najskôr nikdy nevieš čo môže spraviť tebe alebo tvojej dcére a potom budeš ľutovať. Ale prajem ti veľa pevných nervov budeš to mať ťažké ale zvládnuť sa to dá.

phoenix

Koľko zarabas ? Ak ti muž nebude platiť výživné na dcéru, bude ti ho platiť socialka a budú to od neho vymáhať.