Trápim sa lebo som škaredá

Príspevok v téme: Trápim sa lebo som škaredá
takata

Mám už skoro 23 rokov, som škaredá. Ľudia mi to aj bez problémov povedia, že som škaredá. Nemám ani žiadnych kamarátov. Vyzerám ako opica, spolužiaci ma aj tak na základnej prezývali, že som planéta opíc. A to mi nepovedali len v škole, ale aj ľudia na ulici a aj sused. Už je to dobrých 7 rokov, čo som vyšla zo ZŠ ale ešte s tými narážkami na môj výzor som sa nevyrovnala. To bolo na dennom poriadku. Keď som to povedala rodičom, že mi v škole nie je dobre, tak ma len odbili že nemám žalovať, a keď som im povedala že už do tej školy chodiť nebudem tak sa mi vyhrážali že zavolajú na mňa policajtov pôjdem do decáku a neviem čo ešte. A neraz som prišla domov s revom keď ma cestou zo školy spolužiaci zmlátili. Nakoniec ani neviem ako ale tú školu som skončila. Doteraz som si kvôli mojej otrasnej tvári nenašla priateľa. Keď si aj hľadám vzťah cez net, napríklad na pokeci tak akonáhle pošlem fotku tak mi prestanú chalani písať a aj mi povedia že som škaredá a sa im nepáčim. Chcem ísť na plastiku s tou tvárou ale mama o tom nechce ani počuť. A pritom ona aj s babkou každý týždeň do mňa rýpu aká som neschopná si nájsť priateľa, že v mojom veku už niektorí aj majú deti. Rozmýšľam už aj nad samovraždou, celý môj život bol len utrpením, už dlhšie myslím že toto bude najlepšie riešenie.

lombardo1981

"Pekná tvárička, hlúpa hlavička"
A potom sa človek diví, že ženy sú povrchné a starajú sa iba o svoj vzhľad. A o vzniku PPP ani nehovorím, pretože "pán dokonalý" potrebuje dokonalú postavu.
takata, ešte pretým, ako si jeho príspevok prečítaš, vedz, že ak ťa svet bude brať ako "pipinku", tak ťa nikdy nebudú brať vážne. A to by si chcela?

tlsty joe

mozno ze nemas ani peknu postavu...vies mne ako chlapovi by stacila pekna postava, tak ti odporucam ist si zabehat. casto sa stava, ze sa meni pri tomto aj tvar, vyrazne vystupia licne kosti, zvyraznia sa oci, usmev etc. samozrejme uz ani nehovorim o krasnom pevnom zadku, ktory je na nezaplatenie. alebo si chod zacvicit. Aj mne sa posmievali, ze som opica a teraz ma zeny pri sexe zboznuju, lebo mam pekne telo (a dobru vydrz ;o) )

lombardo1981

Otázka do pléna:
Čo je sebeckejšie? Spáchať samovraždu a nechať rodinu tak smútiť alebo Nečinne sa prizerať ako člen rodiny celé roky trpí?

Resolution

Prečítala som si pár názorov a skutočne majú niektorí pravdu. Definícia krásny nebola daná a nikdy nebude. Na svete je 7miliárd ludí a nikto nemá rovnaký názor. Nikdy mat nebude ..preto treba hladať tú svoju polovičku..skús to inak nie na pokeci, ani tak cez net. Skúšaj napr.knižnicu alebo to co máš rada. Samovražda je hlúposť ako voda v koši, pomyslela si už nato, že z tých 7 mld.ludi prežíva prbližne 200 RODIN práve teraz smutok zo samovraždy ietorého člena? A ak ani to nie, tak premýšlaj nad ludmi co majú život 2x horší a snažia sa bojovať..

K tvojej estetickej stránke - zmena účesu, štýlu obliakania,make-up ťa vídu lacnejšie ako plastika a pomôžu ti v núdzi. "Ah! Tamm mám nedostatok! Nevadí, zatriem make-upom'
Ak to vážne nebude stačiť, alebo si tieto alternatívy skúsila, tak sa poraď s odbornou poradkyňou - napr.v salone krasy. -naozaj, samovraždou nič nevyriešiš, lebo, úprimne, pre nich budeš škaredá ďalej! Pred takým uvažovaním treba skúsiť viac vecí, veď život ti dáva vela možnosti! -R

mnamka257

si krasna! len si to musis sama pripustit, musis milovat samu seba - je to jeden z najkrajsich pocitov ake mozu byt, pokial chces, tak mi napis (bronicka.br@gmail.com) a rada sa s tebou porozpravam, len si neber zivot a nerob ani ine hluposti a vaz si samu seba a neublizuj si tym, ze sa budes ponizovat a zhadzovat, ked to robia druhi, robia to zo zavisti, alebo preto, aby si nieco dokazali, pretoze dostatocne v seba neveria

euridika

adela vobec nie je skareda, len nie je vytvarovana podla tej šablonky toho co je vo vseobecnosti povazovane za krasu.
a to je blbost, krasa nikdy nemoze a nebude objektivizovana.
autorka temy viac ako upravu zovnajsku podla uz spominanej sablonky podla mna potrebuje akceptovat svoju bytost taka aka je
intelektualne reci úúú úúú

pandorica

Fleur má pravdu, hlavne sa neuzatváraj do seba.Mne napr. v 15rokoch hovorili päatnásť ročná, pätnásťtonová, a to som ani nebola tučná. Vtedy som kvôli tomu preplakala celé noci, dnes sa na tom už len smejem.

Fleur-de-lis

Tak si možno nebola obdarená fyzickou krásou. No určite máš iné klady.
Minimálne musíš mať úžasne vyvinutú empatiu, keďže si si veľa vytrpela.
Nájdi si nejaký cieľ, niečo čo ti dá zmysel a zameraj sa na to, pracuj na sebe, zdokonaľuj sa v tom. Nájdi si niečo na čo sa budeš sústrediť, čo ti bude robiť radosť, v čom budeš stále lepšia a lepšia.
A časom nájdeš svoje miestečko. Môžeš pracovať aj na sebaprijatí. Ale hlavne potrebuješ robiť niečo v čom budeš dobrá a čo ti bude robiť radosť.
Môžeš skúsiť niekde dobrovoľne chodiť pomáhať ľudom. Myslím, že je to celkom dobrá kúra na vytiahnutie nás z naších "obrovských" problémov.
Ja nezmenšujem tvoj problém. Ja viem, aký je to pocit sa takto vnímať. Ale viem aj to, že to ho len naša hlava postavila na piedestál všetkých ostatných problémov...

pandorica

Za to, že (ako ty hovoríš), že si škaredá, ešte nemusíš byť nešťastná a odpísaná.Pozri sa napr. na jednu z našich najlepších moderátoriek Adelu,to je škaredá baba, a aká je úspešná!Na výzore až tak nezáleží, záleží na tom ako prijmeš ty sama seba.

megii

To , čo ti písali , má niečo do seba. Dievča nie je škaredé, pokiaľ si to o sebe nemyslí a nie je o tom presvedčené. Možeš so sebou spravit vela vecí, co ti dajú pocit, že si krajšia, ale hlavne si to musíš mysliet, a musís byt hrdá sama na seba, na to aká si. Lahko je to písat, sama s tym mám velky problem, automaticky ked sa pozriem v skole alebo niekde do zrkadla a nie je to ideálne tak mám blbú náladu , že som skaredá a bla bla. Ale nie kazdy to musí tak vnímať. A potom to vlastne vyžaruješ, ludia si to všimnú a začnú si dovolovať niečo hovorit, nejaké hluposti a podobne, ako si písala. Sama mám s tymto obrovsky problem, milion ludí mi povedalo , že som pekná ale ja si to nemyslím, proste mám vsugerované niečo iné a to suvisí s mojím nulovým sebavedomím... Sebavedomie nemám preto , lebo mám veľmi problematickú rodinu, otec má na tom velkú vinu, a tak podobne to je aj u teba. Netreba si brať hlúpe reči hlupych ludí, tých je všade moc, ale treba si uvedomit svoje dobré vlastnosti a byt silnou, odolnou, sebavedomou... V tejto dobe sa to inak nedá, lebo ľudia v tejto dobe su velmi zlí a to velmi dobre poznám, a to je vlastne predsavzatie aj pre mna, to s tym sebavedomím:) ... vela uspeechov