Tinitus po dopravnej nehode

Príspevok v téme: Tinitus po dopravnej nehode
Sokyra

Dobrý deň. Jedným s následkov dopravnej nehody je popri stredne ťažkom poškodení sluchu aj tinitus - neustále, teda neprestávajúce pískanie v oboch ušiach. Toto pískanie je rôzneho typu, teda od nízkych po vysoké tóny a často mi to pripadá, akoby tieto vskutku nepríjemné zvuky - pískanie - doslova súťažilo, ktoré je silnejšie a ktoré slabšie. Priznám sa je to dosť na psychiku, najmä ak utíchnu tzv. pouličné zvuky. Mám preto časté nutkanie nastavovať vyššiu hlasitosť prijímačov (TV,rádio)na ich prekrytie. Je to však komplikované, lebo sebe síce ako tak pomôžem,ale zase na to dopláca moje okolie. Pre neustále pískanie v ušiach som podráždený, čo už viackrát smerovalo k hádke s partnerkou i okolím, vždy sa potom ovládne a ospravedlním, ale je mi to nepríjemné. Je to proste \"na nervy\". Snažím sa proti tomu bojovať - nedá sa. Vybral som jak infúzie na ušnom oddelení, rôzne lieky na potlačenie tinitu, pri poslednom ušnom vyšetrení mi zistili zhoršenie sluchu oproti minulému vyšetreniu. Nie žeby som nepočul - počujem - síce zastrene, ale najväčší problém je v tom, že ak sa rozprávajú dvaja a ja s nimi - nerozumiem a tak sa nemôžem ani aktívne \"do debaty\" zapojiť. Aj s tým som sa zmieril, teraz už jednoducho iného upozorním, že mu nerozumiem - väčšina to chápe (vďaka), ale to pískanie......neprajem ani tým najväčím nepriateľom (ako sa to zvykne hovoriť). Takže vlastne ide nie len o jeden,ale o dva dôvody zdravotných problémov - nie len ušný,ale i psychycky. Mojou hlavnou otázkou by bolo : Skutočne sa nedá nejako - hoc operačne potlačiť to pískanie? Ďakujem za odpoveď, nech už je akákoľvek.