Stres z rodičov

Príspevok v téme: Stres z rodičov
dasenka52

Ahojte, mám 17 rokov a som v permanentnom strese. Je to hlavne kôli rodičom . Už niekolko rokov majú nefungujúce manželstvo. Stále sa hádajú , nadávajú si a bohužial do toho zaťahujú mňa aj moju sestru. Ak volný čas trávim s otcom vyčíta mi to mama a naopak . So sestrou to už nezvládame , ona to má však lahšie tým že je už na vysokej škole a väčšinu času trávi na internáte . Neviem čo mám robiť pretože tie neustále hádky a krik vo mne vyvolávajú permanentný strach . Mám pocit že sú obaja na tom psychicky dosť zle . Otec má psychicky namáhavé povolanie a nemá sa o svojich problémoch s kým rozprávať pretože s mamou väčšinou nekomunikujú a ak áno vedie to k hádke .No jeho frustrácie si vybíja na nás všetkých . No mama nieje o nič lepšia . Má fakt hroznú povahu . Je tvrdohlavá a velmi rýchlo sa vie nahnevať aj kôli maličkostiam . Za každú blbosť na mňa kričí ,nadáva mi , všetko mi vyčíta a aj ked sa velmi snažím , mám dobré známky , som slušná a nerobím jej problémy jej to nestačí .Okrem toho mám však pocit že sa za mňa snaží vo všetkom rozhodovať.Kamrátka mi už dávnejšie povedala že som vraj mojou mamou príliš ovplyvňovaná .Samozrejme že som si to nechcela priznať , no niečo na tom pravdy asi bude .Som v maturitnom ročníku takže si tento rok vyberám vysokú školu a ona ma "nenápadne" núti vybrať si zubarinu bezohladu na to čo jej hovorím . Nemôžem sa na ňu obrátiť ak mám nejaké problémy pretože nikdy neviem ako zareaguje . Navonok vyzeráme možno ako normálna rodina , obaja rodičia majú dobrú prácu a nežijeme si zle , no vo vnútri je všetko nefunkčné . Velmi ma unavuje že musím znášať ich problémy , ktoré si nevedia sami vyriešiť .Ja sa vlastne doma už necítim bezpečne a neviem čo mám robiť .Do toho ešte stres zo školy , obavy z maturity a akné , ktoré mi tiež nepridáva na sebavedomí no mám pocit že sa mi spravilo z toho všetkého stresu ktorý prežívam .Prosím poradte .

Som co som

Ahoj viem ako sa citis. Aj moji rodicia sa hadali a ja som to tazko znasal. Ked sa nehadali tak len malo spolu komunikovali. Aj so mnou len malo komunikovali. Ak sa ti tazko uci doma skus sa zapisat do kniznice kde budes mat vacsi klud na ucenie. Nejako zmaturujes znamky nie su dolezite. Ak mas jasnu predstavu co by si chcela v zivote robit tak nema zmysel ist na zubarinu aj ked je to asi dobre povolanie. Tak si to este dobre rozmysli. Neboj sa ak budes na skole v inom meste tak sa postupne osamostanis a zacnes si na seba zarabat. Drzim palce.