Problém s matkou a jej správaním

Príspevok v téme: Problém s matkou a jej správaním
Michaela.b

ahojte.. mám jeden problém.. mám 26 rokov a mám dlhoročný perfektný vzťah....s priateľom sme pracovali v zahraničí niekoľko rokov a našetrili sme si peniažky na byt (pomohli nám aj rodiny)vlastný nie veľký ale veľmi sa s neho tešíme..problémom je ale moja matka.. správa sa kumne ako k dietatu popritom som dospelá žena.. bohužial sa moji rodičia pred pár rokmi rozviedli a ostali sme spolu iba my dve a ona je namňa príliš fixovaná..robí všetko preto aby som sa neodstahovala odhovára ma a nedokáže pochopiť že aj ja chcem mať vlastnú rodinu že nato máme podmienky a že chcem byť šťastná...s otcom sa sem tam stretneme ten ma podporuje a teší sa spolu somnou.. nechcem byt sebecká a nechat matku samu.. ale tiež si nechcem nechať ujst príležitosť žiť svoj život.. neviem ako jej to povedať vysvetliť máte niekto podobnú skúsenosť?

srnečka

Moja mama má už 79 rokov. Ale čo ju poznám, vždy bola lakomá, sebecká a a vždy každého dirigovala. Kvety v kvetináči boli pre viac, ako vlastné vnúčatá. Mám 54 rokov a stále ma diriguje. Len lamentuje, nič ju nebaví, len každého ohovára a kritizuje. Ja už ďalej nevládzem. Už mala všetky choroby sveta, ak je niečo mne, len mávne rukou a povie...jaj to je nič, to som už mala. Keď som raz skoro umrela na zápal tenkého čreva/ abolo so mnou naozaj veľmi zle/ len mi povedala, že to nič nie je, že ona si nemohla /pardón/ 2 dni prdnúť. Nič na svete nei je dôležité, len ona. Aj náš otec pred 34 rokmi od nej utiekol, aj môj brat s ňou prerušil všetky kontakty. Dávala som jej peniaze, ale vždy to bolo málo. Ja už naozaj ďalej nevdládzem

MultiLevel

mama to robi preto lebo sa boji byt sama a nechce aby si ju opustila....poznam x takychto pripadov. Navyse prezila rozvod, urcite to s nou zamavalo, nevies co sa v nej deje....Je mozno starsia, ale to neznamena, ze nema city. Vykaslat sa z vysoka na nu tiez nie je riesenie, ako nie je riesenie podriadit sa jej. Urcite si s nou sadni a porozpravajte sa. Raz mozno budes v jej veku presne ako ona! Pozor na to....
Vysvetli jej, ze si dospela a potrebujes sa rozhodovat sama za seba. Co zas potrebuje ona, je vyplnenie volneho casu. Existuje xy moznosti, musi len chciet

magister

nehovor jej nic a normalne chod prec, casom pochopi..
alebo si vyloz nohy, cely den sa od nej nechaj obskakovat a vyhodi ta sama.
neexisutje univerzalna rada na toto, kazdy priapd je iny.
volil by som moznost c1