Nezamestnaný syn

Príspevok v téme: Nezamestnaný syn
Fatima18

Všetkým dobrý podvečer,
vzťahy v našej rodine sa zvlášť pokazili, keď mladší syn stratil zamestnanie a vyše roka nikde nepracuje. Starší syn je naopak veľmi schopný, ten si prácu vyberá, vyhráva personálne pohovory, zamestnal sa ihneď po ukončení štúdia a tak je tomu doteraz, stále sa niekam posúva, rieši si veci a nestagnuje.... Starší nevie zniesť, že jeho mladší brat nepracuje, len tak sa poneviera a vždy, keď sú spolu, tak sa len hádajú, lebo mu to neustále vyčíta a poukazuje na jeho spôsob života. Mladší je nepriebojný, akosi mu je všetko jedno, prácu síce hľadá, ale až tak sa netrhá... Aj keď ho mám rada, tak už vidím, že je lajdák, že sa za ten rok, čo je doma nič nové nenaučil, stále len sedí za PC a mobilom.... A pritom nie je hlúpy, práve naopak...
Nepokoje sú veľké, starší vyčíta aj mne, že som vraj príliš benevolentná, že iná matka by ho (mladšieho) už vyhodila z domu - nech ide hoci aj pod most...
Som z toho všetkého dosť vyčerpaná, tlačím na mladšieho, nech už zoberie hocijakú prácu, aj brigádu - Starší tlačí na mladšieho, že je príživník a aj na mňa, že mi to nevadí (vadí veľmi) proste cirkus ...
Čo by ste robili na mojom mieste, dokázali by ste vlastné decko vyhodiť z domu, za to, že je lenivé a ľahostajné k svojmu osudu ???

iana

co to je za otazku, ci by sme boli schopni vlastne decko vyhodit z domu... sa mi prevracia zaludok. na tvojom mieste ho povzbudim, lebo ti spacha samovrazdu.

dennis

Pozitívna motivácia je jediný liek na daný problém. Ale na tom musia zapracovať úplne všetci, vrátane inkriminovaného syna.
Inkriminovaný syn by mal byť motivovaný štýlom nie byť taký istý, ako oni, ale byť sám sebou a zároveň byť lepší.

eddings

Ja by som kopol do prdele aj toho starsieho, lebo mladsi je nepriebojny, po roku bez prace ma urcite sebavedomie na bode mrazu, a on do neho este sije miesto aby ho povzbudil. Urcite mu dava ako priklad seba. Ver mi, toto este nikomu nepomohlo ani nepomoze. Akurat budete furt nasrati cela rodina jeden na druheho...
Samozrejme mladeho treba tlacit do aktivity, ale inym sposobom

0vecka

2 evinka a myslis ze to nevie? vsak on tam trpi asi najviac. Vie ze totalne zlyhava a vsetci mu to vycitaju ale nevie sa z toho vyhrabat a preto mu treba pomoct napr aj tym ze ho vyrazia aj ked len na tyzden napr.

evinka

Ja si myslim, ze mladsi syn by si mal uvedomit aj ty, ze je uz dospely a ty si bola dlhe roky samozivitelka a teraz by mohol nejako on financne pomoct tebe... Okrem toho, ze ta odbremeni, tak aj navyse nieco dat, nielen na najom. Moja mama nas tiez zivila sama, teraz s nou este byvam, ale uz zarabam a citim povinnost jej pomahat a nenechat ju tahat celu domacnost samu...

0vecka

2 Fatima18 a tak to je este v pohode... zrejme ho ti stari rodicia vobec nekritizuju takze sa tam dobre citi. Skusil asi sa snim porozpra at ze by si nasiel nieco aspon na polovicny uvezok?

Fatima18

..v týždni nevarím, mladší si varí sám, a drobné práce v domácnosti zase robieva, ale musím ho naháňať, to je fakt... a mimo zimného obdobia chodieva pomáhať na záhradku starým rodičom robiť všetko, čo treba

0vecka

2 fatima je uplne jedno ako to bolo...z tvojich prispevkov mi to pride ze sa citis vinna za to akeho otca si im "vybrala"..ale je to uplne jedno preco to je tak ako to je...Podla mna si straaaaasne mekka. Akoze bolo by dobre ist k psychologovi ale nechce. Bolo by dobre keby si nasiel pracu ale on nechce. Uvedomujes si ty vobec ze on chce sediet na riti a nechat sa zivit? (samozrejme ze chce asi viest normalny zivot ale upadol v tejto pohodlnej rutine)..tuto ziadne dohovaranie nepomoze dohovarat si mu mohla ked bol tyzden nezamestnany po roku je to uz dost kriticke.

Inak ako je to s domacimi pracami? robi aspon nieco ?

zdena

vedela by som pochopit cloveka ktory si chce najst pracu ale nedari sa mu. Dnes je kopa takych ale ked ma moznost si najst a nechce tak to nechapem. Ved ked citam inzeraty tak je viac v ponuke muzskych prac ako pre zeny. Muzi maju vzdy vacsiu sancu si najst pracu ako SBSkar, casnik, murar, zvarac, sofer, straznik, obchodny agent atd. Ja ked som nemala pracu tak vzdy boli ponuky na urade prace ale pre zeny maloco. Aj teraz len brigadujem lebo je to fakt mizerne. Ale tento tvoj syn je zvyknuty na full servis. Asi si zanedbala vychovu. Urcite si ho viac setrila v povinnostiach ako starsieho a tam je ta chyba nieje nauceny robit.

poPotvorka:

on cita nase komentare ? Hmmm :-/
Dobre by bolo ,keby sa vyjadril i nejaky muz ,mozno jeho radu zoberie vaznejsie ako to nase "trkotanie" sorry :)))
on zenu asi moc v ucte nema ,podla spravanie ,ci ?
A prepac za moje prispevky (mozno trosku ostrejsie) ,len sa mi zdalo ,ze problem je asi v rodine ,teda v jednom z rodicov .... ja mam 25 a moj brat ma podobny problem ,preto som tu vobec pisala a snazila sa poradit