Byť či Nebiť : Vegetarián

GoFruit

Ovecka tvoja vec. Tvoj zivot. Tvoje presvedcenia. Ja som tu rozhodne nie na to aby som ta presviedcala. Tvoja osobna volba.
To ja neviem, kto koho podporuje. Daj mi tip na ineho vedca ktoreho ezoterika teda nepodporuje.
Vies mam pocit ze niektore javy medicina akosi skumat nema zaujem inac nechapem preco by bolo o enzymoch tak malo knih.
Ale napokon je to jedno lebo ja nechcem presviedcat ja som dala len argumenty a kazdy nech si s nimi robi co chce. Vsetci mame mozog a srdce tak ich vieme pouzivat teda mali by sme.
Pekny den ti prajem

0vecka

2 Go Frut myslim ze som cital knihu o nom asi do polky kde pisal o nejakom zakladnom enzime s ktoreho sa robia vsetky ostatne enzimy je to on?

en.wikipedia.org - tuto pisu ze jeho tvdenia su kritizovane a su podporovane skor ezoterikou ako vedou... Preto ho ako zdroj skratka nemozem uznat

GoFruit

Enzymy - klice ke zdravi - dr hiromi shinya (mimochodom velmi vyznamny chirurg, pise ze maso ee)
A potom velmi vedecky ponata kniha - dost zlozite citanie, same pokusy Enzymova vyziva - dr Edward Howell

GoFruit

A dalsia vec ja vobec netvrdim ze maso moze za choroby. To len vyplyva v tejto diskusii lebo sa bavime len o mase. Ja som presvedcena ze za choroby moze aj spinavy vzduch a chemikalie a toxiny v jedle a vode, wifi vlny a mobilne frekvencie a psychika, dostatok ci nedostatok slnka.

0vecka

2 GoFruit porovnavam sa z ladovym medvodom aby som ukazal ze je tvoja argumentacia chybna.

kde mas dokazy na toto tvrdenie ze musim pouzivat enzimy ktorych mas cim dalej tym menej. a ze konzumaia mesa moze za choroby. Ja mozem takisto povedat ze nedostatok mesa moze za choroby.

GoFruit

Ovecka tym ze tvoje telo nevie travit varene som myslela to ze proste ked v jedle nemas enzymy tak ich snad telo musi odniekal nabrat aby mohlo travit a tak ich vyraba ci ppuziva z vlastnych zasob ktore sa stencuju vekom a preto su ludia stale viac chori cim su starsi -telo nema enzymy na travenie potravy a potom ich odobera organoma tie ich zas potom nemaju na svoje funkcie.
cize nie nevyseres to maso tak ako ho zjes. Zle som sa vyjadrila.

GoFruit

Ovecka taka otazka ku komu sa citis blizsie - ma koho sa viac podobas na ladoveho medveda alebo gorila ci orangutan? Preco sa porovnavas s ladovym medvedom a jehi traviacim ustrojenstvom?

GoFruit

Akoze ake ma ustrojenstvo? Nechapem. Ved som pisala ze masozravce maju ustrojenstvo masozravcov. Kratke creva ktorymi to rychlo prejde tak aby sa nestravili do tela toxiny z hnitia. Co u nas nie je nase creva su ovela dlhsie apotrava ako maso v nich hnije. Alebo kakas trikrat denne ako by si mal keby si kedol spravnu stravu? A nrsmrdi ti stolica? Ak nesmrdi a jes maso tak klobuk dole a ak dmrdi tak to v tebe hnije.