Muži, na čom vám u ženy skutočne záleží? Alebo moj pribeh...Som len ja taká iná?

Príspevok v téme: Muži, na čom vám u ženy skutočne záleží? Alebo moj pribeh...Som len ja taká iná?
Gnes

Som 17 ročná baba a v žiadnom prípade nie som dokonalá, či nejaká krásavica. A už len to ako my ženy vyzeráme ovplyvňuje náš osud, sebavedomie, prácu, výber partnera a pod. Neviem či sa len stretávam s nesprávnymi mužmi a chlapcami, ale každému ide o tieto veci: dievča musí mať bezchybnú tvár a krásne vlasy, postavu a´la Megan Fox, teda min. musi byt dobre obdarena hore, byť dokonale upravená a oblečená podľa najnovšej módy. A často sú to aj peniaze či spoločenské postavenie, rodina, z akej pochádza. Kde to žijem? Naozaj medzi dokonalymi, kde každý musí vyzerať ako modelka z titulky či byť solventný, inak je braný ako odpad?

Ja nezodpovedám asi ničomu z tohto a preto sa cítim ako poškodený tovar vyradený na zánik. Neverím, že si niekoho nájdem, kto ma bude milovať takú, aká som aj s chybami.

Ďalšia vec je charakter. Čo sa vám na žene v tomto ohľade páči? Ja som tichá, pred cudzími toho veľa nenahovorím, ale keď som s niekym, koho dobre poznám, viem s ním normálne kecať. Kedysi som bývavala iná, ale isté skutočnosti to zmenili. Všetko, čo som vždy chcela bolo zapadnúť, niekam patriť, byť akceptovaná a možno aj milovaná, i keď v to už ani neverím. Veľmi často som súdená a nenávidená len kvoli tomu, ako vyzerám a aká som. Pritom nikto nevie,čím som si prešla a že to aká som je pre nejaký dovod. Nerozumiem mužom ani psychike tejto spoločnosti absolútne, tak najprv človeka zničia psychicky aj fyzicky a potom čo čakajú? Že to človeku neublíži? Že sa nebude cítiť menejcenný? Že si podreže žily? Alebo že bude sebavedomým úspešným vodcom? Celý život mi bolo ubližované, bola som nenávidená a urážaná a hlavne nemilovaná, PREČO teda všetci očakávajú, že sa budem správať ako ostatní, tí tzv. normálni, čo pozitívne veci nepostrádajú a berú za samozrejmosť? Čo robím ja, je predstieram, že nejaké to sebavedomie mám, cez deň sa celý čas smejem a v noci plačem. A viete čo? Aj tak nikomu nevyhovujem. Ale nemožem ukázať to, aká naozaj som, inak by ma umučili zaživa a mali za úplneho asociála. Neviem ako ďalej. Som len ja taká iná?

innerworld

Gnes:

Necitala som vsetky prispevky,mozno to tu uz niekto spomenul,ale myslim,ze jedna z ciest na zmenu je aj nastup na vysoku skolu. Stredna skola je ako uzavreta bublina zatial co na vyske mozes spoznat mnozstvo ludi nie len z tvojho okolia,cize mas vacsiu pravdepodobnost,ze stretnes tych,ktori ti budu viac vyhovovat. Vyckaj,bude lepsie :)

Simonella

Gnes, vdaka za odpoved, ak chces pomahat ludom, mozes ist napriklad na socialnu pracu? ale to neviem, to by si skor asi s ciganmi robila..skussa spytat v detskom domove alebo v starobinci ci nepotrebuju pomoct niekedy..
tym posolstvam verim aj ja, je to tak..
uvidis, ze po strednej zacnes novy zivot. aj ja som zacala. uplne sa zmenil. zmen h aj ty, na taky,ako chces ty. drzim ti velmi prsty, hlavne uz nikdy nemysli na samovrazdu ?! ved si mlada baba, uvidis ze sa este budes mat super. bude mat dobreho manzela,deti...uvidis.. budes raz lutovat ze si na cosi take vobec myslela. len vsetko pride casom, postupne..bud trpezliva , viac komunikativna (s novymi ludmipo strednej) a uvidis, ako to vsetko pojde samo. :)

kafe

"Vobec neviem stále čím by som mohla byť" tak prestaň nad tým rozmýšľať a začni cítiť. Kde ťa to ťahá? Čo ťa baví, teší, čo ťa hreje, čomu sa venuješ, čo ovládaš, aké vlohy máš.. aké zvedavé otázky sa ti preháňajú hlavou a chcela by si sa dopátrať odpovede. Celkom by ti prospelo, keby si po mature cestovala/robila operku a utriedila si to v sebe. Tiež nebude na škodu, ak dokážeš byť neochvejne presvedčená o tom, že si vybereš na maturu presne tie predmety, ktoré budeš potrebovať na vysokú. S tým by si nemala mať problém, nie? Ak veríš v Boha, tak sa nauč veriť pevne, bez pochybností.
"Jediné, čo viem, je že chcem pomáhať ľuďom,neviem síce ako, ale nejako." To síce vyzerá pekne, ale je to to najstrašnejšie čo asi môžeš urobiť TERAZ v tvojej MOMENTÁLNEJ situácii. Ako asi môže prázdny, slabý človek, čo má v sebe chaos, pomôcť niekomu druhému? Veď ty sama potrebuješ pomoc! Uprac si v sebe, daj sa trochu do poriadku, zosilni (!), ujasni si, čo chceš v prvom rade TY, ako dokážeš spraviť šťastnou sama seba - to nikto druhý za teba nespraví to je tvoja robota! Tak sa jej chop. Lebo ak nie si schopná milovať seba, nedokážeš ani druhých. Nemáš im ako pomôcť, ani im čo dať. Pusti sa do toho, milovať sama seba je základ.
Paradoxne, ty veríš v Boha (prakticky ale moc nie, asi skôr formálne) ale pretože si slabá a prázdna, hrozí ti, že ti Boh vezme aj to málo, čo máš. A prezývka55 síce v Boha neverí, ale má pevnú vieru (v seba? niečo iné?), preto má život v plnosti - lásku, peniaze, prácu kt.á ho baví a veľmi fajn život (to viem z jeho iných príspevkov na fóre). Kto má, tomu sa pridá a kto nemá, tomu sa vezme aj to málo čo má. Tak nejako to je v Biblii písané a v živote to je presne tak isto. Vlastná skúsenosť.
Všímaj si ľudí, ich chovanie, vlastnosti a čo sa ti na nich páči, rob podobne. Poskladaj si samú seba z toho, čo sa ti páči na druhých a aká by si sama chcela byť. Všímaj si, ktoré aktivity ťa tešia, čo ti robí radosť - tak sa môžeš dopracovať k povolaniu, ktoré ťa bude baviť a napĺňať a ktoré ti je šité na mieru. To čo ťa nadchne, zaujíma, teší, to je smer, ktorý je pre teba dobrý, tým smerom choď. Neistota, strach, hnev, pochybovanie, smútok je brzda. Neber život tak strašne vážne. Život je fantastický aj s chybami a "zlými" ľuďmi v ňom, je tak skonštruovaný aby fungoval, takto je to normálne :) Spravíš "zlé" rozhodnutie (alebo niečo zlé), ale robila si ho v okamihu, kedy si sa rozhodovala najlepšie ako vieš (nevedela si urobiť inak, nemala si odvahu, silu alebo poznanie, že lepšie je urobiť niečo inak). V treťom ročníku zistíš, že to neni ono a chceš ísť iným smerom. Bože, nič sa nedeje tak len vykročíš iným smerom. Dôjdu ti peniaze a nemôžeš dokončiť školu.. tak na rok prerušíš, nájdeš si prácu niekde vonku a možno nájdeš skvelé miesto kde by si chcela žiť a vychovávať svoje deti. Po piatich rokoch v práci budeš mať chuť na zmenu, hodíš za hlavu vzdelanie i prax a vrhneš sa do toho, po čom ti srdce piští (a je jedno či začneš okopávať záhradku pri dome, štrikovať alebo poletíš zachraňovať choré deti v Indii, dôležité je, aby ťa to BAVILO/tešilo). Proste žiješ, rozvíjaš sa, si šťastná, stále túžiš po nových veciach/skúsenostiach a tým pádom NESMIERNE ovplyvňuješ svoje okolie, všetkých ľudí s ktorými sa stretávaš (aj tých, s ktorými sa nestretávaš). Sám Boh chcel, aby ľudia žili svoj život v plnosti (na plné gule). Ak to niekto odmieta, (je úplne jedno z akých "ušľachtilých" dôvodov) jeho vec. Ale podľa mňa potom len niečo nepochopil.

Tak veľa zdaru dievča. Máš neobmedzené možnosti, Boha na svojej strane, stačí sa len rozhodnúť, čo chceš (žiť naplno a byť šťastná napríklad) a ísť za tým. Nie zakvačiť sa zubami nechtami, ale tak zľahka a voľne. A potom aj situácie do ktorých sa dostaneš ti budú hrať do karát, stretneš skvelých, inšpiratývnych ľudí (alebo takých, ktorý ti presne ukážu ako veci NErobiť, ako sa NEchovať). Mimochodom, v tvojom veku som rozmýšľala dosť podobne, neisto a zakomplexovane, tiež som si myslela, že verím v Boha úprimne.. našťastie ma to prešlo :) a život ma neprestáva fascinovať a tešiť.

Fleur-de-lis

Gnes, rozumiem ti čo prežívaš. A to sú veci, ktoré potrebujú čas ale aj uzdravenie.
Ak chceš, napíš mi na emaema@hotmail.sk Rada sa s tebou podelím o moju cestu a moje uzdravenie. Som staršia ako ty, takže som mala viac času prísť na to, ako čo najlepšie žiť a vyrovnať sa so zraneniami. Máme podobnú vieru, tak ti to možno pomôže o to viac.

Gnes

Simonella: Ďakujem, i keď určite až taká skvelá nie som. Vravíš, že by som sa mala zmeniť- ale na koho? Ja sa proste snažím byť čo najviac sama sebou. Ak by som však bola úplne sama sebou, zabili by ma psychicky. Doslova. I keď neviem, či už aj nie som, zvláštne, že prosbu o smrť mi Boh nechce splniť. Určite je to sebecké, ale keď ja už naozaj neviem ako ďalej. Zabiť sa nemožem, nechcem prejsť z jedného pekla do druhého. Spoločnosť proste očakáva od druhých sebavedomie. Ako ho mám získať? Kto mi ho dá? Ja by som sa musela inakšia narodiť, aby som ho mala. Preto, keď ho teda nemám,musím aspoň hrať, že mám, lebo neviem čo by sa so mnou stalo, keby bolo toho zla viac ako je teraz. Niekto hovorí:"buď sám sebou" a iný zase "zmeň sa". Vobec neviem, čo mám robiť. Veď to, že končím gympel a neviem ani z čoho pojdem maturovať a kam pojdem na VŠ, všetky mi pripadajú tak ťažké. Vobec neviem stále čím by som mohla byť, preto som šla na gympel. Jediné, čo viem, je že chcem pomáhať ľuďom,neviem síce ako, ale nejako.

Vieš, neviem či vlastne chcem si niekoho nájsť. S chlapmi mám len zlé skúsenosti- či doma, či v škole, či v okolí, kde bývam.

Možno by to nikto iný tak nenazval, ale pre mňa je to osobná skúsenosť.Bolo obdobie, že som sa od Boha vzdialila, ale teraz som začala úplne nanovo a inak veriť, tešiť sa na omšu.. Je to vďaka istým posolstvám, kt. mnohí odsúdili. Ale verím na 100% že sú pravé, nielenže tam cítim Božiu prítomnosť, viem, že by to nedokázal napísať človek a od diabla to určite nie je, lebo ten by nikomu nekázal modliť sa ružence. Predpovedali odstúpenie pápeža Benedikta a splnilo sa to do roka a do dňa. Predpovedali záplavy. Predpovedali smrť Kadaffiho. Toto nie je náhoda. Ďalšia vec, kt. ovplyvnila moju vieru je satanizmus v hudob. priemysle. Ľudia sa tomu smejú, ale je to tak. Neviem, prečo to ostatní nevidia. Mne sa stači niekomu pozrieť do očí a hneď viem, čo asi prežíva, oči neklamú. Ich texty neklamú. Ich reč tela neklame. Takže vidím či niekto slúži Zlému alebo nie. A viem to aj podľa iných vecí, je to ťažké vysvetliť. Asi si myslíš, že nie som v poriadku, ale to nevadí,už som zvyknutá na hocičo. A ďakujem za tvoj krásny príspevok :)

Simonella

Gnes, si velmi rozumne dievca, tiez mi az bolo divne, ze taky prispevok napisala 17 rocna baba :) si inteligentna a moc dobra. proste taka..az moc dobra, empaticka...vidis aky je tento svet...ako si napisala-zalozeny na tom zovnajsku a dokonalosti. ale pozbieraj si posledne sily a sebavedomie a zacni odznova. zmen sa. musis to chciet sama. my ti s tym nepomozeme. predpokladam, ze koncis Strednu, zacnes novy zivot,ci uz na vyske alebo inde, tak snaz sa byt inym clovekom. takym,aky chces byt. ked budes viac sebavedomejsia, nebudes sa hanbit komunikovat s ludmi, najdes si aj priatela, alebo aspon nejaku spriaznenu dusu.
inac, este som sa chcela opytat, ake osobne (??) skusenosti si mala s Nim ?? ak to nie je teda tajomstvom.
..a prezyvka55 - ty by si si zasluzil jednu po papuli od zivota , aby si padol riadne na hubu, pretoze lietas az moc vysoko. ale neboj sa, urcite nebude take vsetko dokonale, ake sa ti zda teraz, a prehonostis svoje hodnoty. ci prachy a zeny su to najdolezitejsie. je mi ta luto..

Larrra

mila Gnes nikto nie je dokonaly, kedysi som mala podobne pocity ako ty, ja som si pripadala strasne skareda, neschopna,takze som nechodila ani von, nemala vela kamaratov, venovala sa len skole,to bolo vlastne jedine, co som vtedy mala, postupne som menila niektore veci na sebe, liecila akne, zmenila uces, dokonca som podstupila aj korekcnu operaciu, vela sa ucila, abysom bola dobra, uprava vzhladu mi zdvihla sebavedomie a postupnesom sa zmenila aj ja, uvedomila som si, ze ludia ktori sa mi vysmievali, nie su na tom o nic lepsie ako ja, nevyzeraju az tak uzasne ako si myslia, ani nie su ktovieako inteligentny, a tak som pochopila, ze aj ja mam svoju cenu, takze po tom vsetkom ked sa porovnavam s inymi som na tom celkom dobre, vyzeram vraj celkom dobre, mam dobru skolu a plany do buducnosti a hlavne robim veci preto, ze maju pre mna zmysel a je mi jedno, co si o tom kto mysli, no nad nikoho sa nepovysujem, ale ani sa neponizujem - uz nikdy,
mozno ze len stretavas zlych ludi, ano ludia su povrchni, a budu ta hodnotit podla vyzoru, ale nie len podla neho, lebo vzdy ta budu brat tak komplexne ako celkovu osobnost a nemusis byt extra vynimocna, aby si ta ludia vazili, staci ked si budes vazit samu seba, budes pracovat na svojich schopnostiach a vylepsovat tie horsie stranky a hlavne si verit, kazdy kto by mal chut ta ponizovat, mu ukaz, ze ti si dost silna osobnost a nejake posmesky, ta predsa nemozu zlomit, nikto nie je ani viac ako ti a ani menej, vsetci sme len ludia,
a na tych chalanov zabudni, su to len nevyspele deti,co si vidia akurat pred nos, ovplyvnene perfekcionizmom spolocnosti sirenym mediami, urcite sa najde niekto, kto ta bude mat rad, taku ako si, len najskor sa musis mat rada ty sama aj so svojimi chybami, ale nikdy to nevzdat a snazit sa byt nie niekym inym, ale svojim lepsim ja

Prezyvka55

Gnes nie dik o politike som neuvazoval kedze je to malo plateny job :) ale inak dakujem za analyzu a hodnotenie :D

PS o moj hrebienok sa neboj je o neho dobre postarane ale mile od teba ze si robis starosti :)

prezyvko

ty by si mala pochopiť, že ľuďom sa zdôverovať môžeš, veď to tu už nejakú dobu robíš. alebo si píšeš s robotmi?
to že sa usmievaš ešte neznamená že z teba srší pozitívna energia. pretvárka zostane vždy len pretvárkou a nie každý sa dá oklamať falošným úsmevom, aj keď si to nemusí úplne uvedomovať. možno niesi tak dobrá herečka ako si myslíš (čo je podľa mňa plus) a stále si to neuvedomuješ.

Gnes

as: Keď si čítal príspevok, tak si určite zachytil, že som napísala, že cez deň sa smejem, snažím sa byť milá, takže nemyslím si, že nejak veľmi šírim negat. energiu. Tú šírim asi len keď som sama so sebou a hlavne ja si na nikom nič nevybíjam. Lenže pochop, že ja sa ľuďom vobec nemožem s ničím zverovať. Prepáčte teda tí, čo si tu myslíte, že sa veľmi ľutujem a sťažujem, fórum je jediné okrem Boha, čo mám.

A ja naopak poznám ľudí, čo čím viac šíria tú negatívnu energiu, tým viac sú obľúbení.