Chcem prestat jest maso

lolinka

No zalezi od toho kolko mas rokov a aki su tvoji rodicia. Ja som prestala jest maso ked som mala 16 z etickych dovodov a to bolo doma kriku. Matka nado mnou zalamovala rukami a otec mi furt hovoril ze umrem. Bolo to tazke obdobie. O dva roky neskor som sice zase zacala jest maso, ale odvtedy mi uz nejak moc nechuti, cervenemu masu sa stale vyhybam, dam si obcas kura alebo rybu. Ale maso k zivotu skutocne nepotrebujeme, ak je vyvazena vegetarianska strava, tak to telu len prospeje.

Gima

Kludne meso nejedz, vegetariáni ho nahrádzaju mäso sojou, sojovym mäsom, temphel,fazuľou a strukoviny, prípadne orechy a rôzne semená. Uprednostnuju výhradne rastlinnú stravu a zbavili sa tým chorôb . Mliečne výrobky tiež jedia. Vajcia, syry a mlieko. Najlepšie je acidofilne a cmar. Gratulujem ti k pevnemu životnému rozhodnutiu, málokto to vydržal. Verím, že ty to dokážeš!
Adios muchasos. :)

táňa danišovičová

ahojte (:
prosim podporte peticiu za bezmasite jedla - aby zvierata tolko netrpeli:
www.peticie.com
aj ja som za bezmasitu stravu, da sa tak v pohode prezit a najkrajsie na tom je ze ak nejete maso, neumieraju kvoli vam ziadne zive tvory.

Biela Kobra

Čože rodičia, ja mám problém sama so sebou :) Mám zakázanú zeleninu, surovú i varenú, smiem len šťavu, tiež mám zakázané všetky druhy orieškov a semená. Zo zemiakov mi je zle, múčne jedlá ma nezasýtia (okamžite spálim), syry môžem len niektoré. Na suchej ryži a pive sa vyžiť nedá :) A pritom mám morálny problém, pretože viem z vlastnej praxe, koľko námahy dá priviesť na svet život (aj zvierací), udržať a zachrániť veľakrát z najhoršieho, a tiež viem, aké veci sa dejú na bitúnkoch a vo veľkochovoch. Lenže stejk je jediné jedlo, ktoré strávim bez problémov a nie je mi z neho zle. Takže si ho dám raz do týždňa a zvyšok kadejako kombinujem :)

forever life

Pozor nejedzte Mäso! Ak zahodím do zeme mŕtvolu ostane mŕtva. Ak zahodím semeno do zeme začne z neho vyrastať nový život. Mäso hnije dlho v črevách a spôsobuje civilizačné choroby.V mäse niesu žiadne vitamíny,je to mŕtvola!

kukuckaSNV

ja som prestávala jesť mäso, keď som chodila na druhý stupeň ZŠ. Doma som to nejaké obdobie hrala v tom zmysle, že som potajme mäso vyhadzovala. Keď som však už bola väčšia, tak som sa dokázala aj sama obhájiť. Je samozrejmé, že rodina mi to stále vyčítala, že nerobím dobre a neviem čo sa mi môže stať. Ja som sa však nevzdala svojho spôsobu konzumácie. Rodičia to však po čase začali akceptovať a už mi nič nehovorili. Nikdy som nemala kvôli tomu problémy. Chodievala som aj darovávať krv a od lekára viem, že som mala výborné výsledky - lebo tam som mu hovorila, že nejem mäso.
A nejem nič nejako extra špeciálne.

0vecka

2 bmw ono to zase az take zle bez mesa neni da sa tak vydrzat vela rokov takze hovorit o nich ako o samovrahoch je prehnane... ale zase raz do tyzdna meso je podla mna dobry kompromis.

nevim my sme doma museli jest to co nam dali a vo vecsine rodin najme kde je nizky rozpocet to tak bude

bmw

nič nehradíš živinami z mäsa...nemusíš ho jesť často, ale raz do týždna by si mohla...ak ho vynecháš , spýtaj sa svojej milej lekárky čo ti na to povie:DD, vegetariani su podla mna samovrahovia...a druhá vec, to čo je za rodičov , čo nutia zjesť svoje deti to čo nechcú...keby moje dieťa povedalo, že mu to nechutí, že to nechce, že mu je z toho zle, tak ho to nenutim zjesť...spravim mu to, mu chutí...