Najprv som ho milovala, teraz by som ho aj rok nemusela

Príspevok v téme: Najprv som ho milovala, teraz by som ho aj rok nemusela
mpppp

Sme s priatelom rok. Prvé mesiace nádhera, vztah bol až moc krásny. Až na jednú vec. V kuse, kam som išla, čo som práve robila vyžadoval aby o mne vedel. Verila som tomu čo hovorí, že sa o mna bojí. Robila som ako chcel. Ale začala som sa dusit. Než som ho mala, chodila som 3x týždenne do fitka, chodila som plávať, s kamarátmi do hôr, na kávy..Mám 24 rokov, robím si školu. On by ma už videl pri šporáku doma s deckom. Keď by som chcela mať teraz dieťa, on je na to ideálny, viem, že by pri tých deťoch bol. Ale ešte nechcem.Potrebujem sa nejako zabezpečiť, ukončiť školu, nie ostať ako ťuťka dve deti vychovám a potom čo budem do smrti robiť niekde poskoka? Navyše sme spolu necelý rok a občas mám taký pocit, že ma chce niekam dostať. Spoločná hypo a pod. Už nie som pri nom tak šťastná..Začal si viacej dovolovať, nepozorný nesiem tašky ide v predu s volnými rukami..Zo srandy zanadávam poviem: ,,však aj tvoje deti budú hrešiť.A poviem tie nadávky a on mi na to že má chuť mi dať za to po hlave. Toto mi velmi víri v hlave, že jak ma on vlastne berie........Som ja krava?

MultiLevel

:) Ano...prve mesiace su take nadhernee vo vztahoch, lebo sa este dostatocne nepoznate, casto predstierate pred sebou to aky ste naozaj, a ste cely pototototo, ze niekto ma o vas zaujem :) A potom pride moment, kedy sa clovek prestane pretvarovat, kedy prestane mat ruzove okuliare a zrazu vidi partnera v skutocnom svetle. Ano...takto to byva, bohuzial a je to preto, lebo ludia idu do vztahu ako keby im malo nieco utiect. Strasne rychlo :) Pritom ak par neprejde tou prvotnou fazou chodenia, otukavania sa, spoznavania sa, tak uz vo vztahu je neskoro plakat v style "to som o nom nevedela". Treba byt cim dlhsie priatelmi, zazit spolu vela situacii, zazitkov, az potom sa rozhodnut, ci ist do vztahu s niekym. Sedenie v kine a na kavicke este nikdy neukazalo pravu tvar cloveka :) Nuz, tot moja rada aj pre inych...
Rada pre teba - zvaz si, ci s nim chces aj nadalej vztah. Nehovorim, ze ludia sa musia rozchadzat kvoli kazdej blbosti, ale ide o to, ci ta konkretna "blbost" je pre cloveka dolezita. Ak ta strazi, vypocuva a chce vecne vediet kam ides, popripade ti zakazuje chodit von, davaj si bacha...moze ist o ziarliveho jedinca, ktory ti moze v buducnosti urobit este len peklo. A mozno staci, aby ste sa o vsetkom porozpravali, vyskusali mozno psychologa (on). Neviem preco je taky majetnicky a ziarli na teba ked ides von (nech tomu nehovori strach o teba), ale je tam ista pricina preco to robi. A ked ju odstrani (on, lebo je to jeho pruser), tak mate moznost prezit pekny a stastny vztah :)

Euva

chrono, súhlasím, zrejme na seba narazili dve dominantné osobnosti.
Možno sa iba nehodia k sebe navzájom. Možno sa utrasú a budú spokojní.
Chce to čas a zatiaľ žiadne zásadné životné kroky, kým sa nevyjasní, či sa k sebe hodia.

chrono

V kazdom vztahu po krasnom zaciatku pride obdobie otukavania,teda obaja teraz premyslate rozdielne.Ziarlivost je v poriadku pokial je v rozumnych medziach,ale neustale vyzadovanie tvojej momentalnej polohy uz velmi nie.Mozno by ste sa mali porozpravat otvorene a stanovit si hranice,inak sa ten vztah rozpadne.Podla toho co pises si dost dominantna povaha a on sa snazi drzat krok.Mmozno to chce viac otvorenosti,nez zakopovu vojnu a vzajomne trucovanie.

Euva

No vidiš, rozumne dievča si. Oba kroky (HAK, žiadna hypotéka) sú zásadné a správne.
Jeho reakcia do telefonu bola prejavom nespokojnosti až nepriateľstva. Keby vaša celková situácia bola iná, tak by to mohol byť len momentálny hnev. To by ma nevyrušovalo, hoci ... slušné ani priateľské to nebolo.
Myslím, že medzi vami prebieha boj o moc. Tým, že si začala s HAK a odmietla hypotéku, si demonštrovala odstup a silu. Ak je dominantný typ, znáša to ťažko.
Ale tým potvrdzuje, že tvoje váhanie je správne. CHceš, aby ťa rešpektoval. Na tom nie je nič zlé.
Chce to čas. Je škoda prísť o dobrého chlapa. Čítaj si o vzťahoch, typoch, je lepšie skočiť do poradne, než si navždy zamontovať do života nesprávneho muža.
casprezeny.azet.sk

mmmp

Euva
začala som chodiť cvičiť, včera som mu volala z posilky akurat hrali češi s nami, pytala som sa na stav a on mi potom povedal že Cvič, keď si išla cvičiť. Trápne ticho, vo mne bolo tak jakeby som stretla revizora a nemám lístok, zasmial sa, potom som hovor ukončila. Je to teraz bude to aj potom?? Kolkokrat mi trepne take že mi je zle.......na to si nezvyknem..A deje sa to odvtedx čo som mu ukazala dva svoje razne kroky: nasadila som si HAK a do hypo s nim nejdem.............

Euva

mmmp, si rozumné dievča, nehádaj sa.
Predsa rozoznáš útok a otázku možno aj kritickú ale so snahou pomôcť ti.

Euva

Nevyzerá to na úplne špatného chalana. Ale má aj vlastnícke prvky. Možno je žiarlivý. Možno mierne narcistický. Prečítaj si niečo o tom.
Sú horší chlapi. Vy ste mladí. Nenauč ho, že ťa môže ovládať alebo byť k tebe bezohľadný a môžete byť ok.
Ak je nepozorný občas, mohol byť le práve vetdy zamyslený. Neskôr mu kľudne povedz, že ti to vadilo. Alebo mu tašky strč do rúk, kľudne so slovami "prosím, pomôž".
Uvažuješ múdro. Škola ti pomôže k lepšej práci a práca k lepšej pozícii v rodine aj celkovo. Kým ti nebude jasné, či s ním chceš žiť, dôslená antikoncepcia.

mmmp

nie vobec, mam mať dieťa, keď sa o neho nedokážem postarať po 9 mesačnom vztahu? mám ísť s ním do hypo, s takým mužom, čo keď sa snažím presadiť si svoje, tak trucuje? Mám sa nechať obmedzovať? Ja si neviem predstaviť, keby mal nejakú zíľubu, že by som mu zakázala alebo ho kontrolovala. K čomu je to dobre????
myslím, že ty nevieš o čom píšeš.

...xcvcxv

Stoho co pises je uplne jasne ze ty este vobec netusis co je to zivot ...
Tvoj priatel je urcite podstatne vyspelejsi ako ty, mala by si ho opustit podla mna si zasluzi lepsiu.