Vyvrtnutie členka

Príspevok v téme: Vyvrtnutie členka
joachim

Dobry den v sobotu som na volejbale zle doskocil na pravy clenok adost to zchrupcalo clenok mi zapati silno opuchol bol som aj na pohotovosti a tam mi nepovedali ze to je vyvrtnute a dali to do dlahy ... stale to mam opuchnute nie len okolo clenka ale komplet cele chodidlo a vobec sa nemozem ani zopriet na to chodim o barlach bojim sa ci mi nepraskli nejake vaziva vopred dakujem

Alverde70

Myslim si, ze by ste mali opat navstivit lekara, tiez som si vyvrtla clenok iba tak, ze som zle stupila a mala som obojstranne potrhane ligamenta. Na clenok treba urobit RTG snimok, tam sa ukaze rozsah poskodenia a mne dokonca dali nohu do "sadry" a uzivala som aj nejake lieky proti opuchom. Trvalo to dost dlho pokym som mohla zacat aktivne sportovat. A nebojte sa teraz su uz aj moznosti mat clenok fixovany v specialnej orteze alebo ja som mala taku sadru, na ktoru som normalne obula tenisku a dokonca som sa v pohode mohla kupat len som to potom vysusila fenom takze nakoniec som vedela aj primerane fungovat :-) Len samozrejme to je "nadstandardny" material a nehradi ho zdravotna poistovna.

gasko

ja som mal tiez,to iste v podstate,mozno mas aj vazy poskodene, mne trvalo aj pol roka kym som mohol zas normalne bez bolesti chodit a behat som mohol asi az za nejakych 9 mesiacov,takze chce to len cas,clenok sa velmi dlho hoji..