Zmenšenie prsníkov

koalka42

Ahojte zienky...fakt sa to tu nejako nehybe...precitala som to tu predtym asi vsetko...ale nejako som nezachytila... som 4 mesiace po zmenseni, a na vrchnej strane kde mam bradavky prisivane... mam take vacsie jazvicky...ale objavili sa mi tam po odpuchnuti cca po 6-8 tyzdnoch stehy...take konceky...troska sa to zle hojilo okolo, ale len tak nepatrne, nie ze zle. Teraz su zacelene jazvicky, ale teraz to tak omina v tom mieste dnuka. Mam pocit akoby vstrebatelne stehy troska zavadzali alebo sa nevstrebali snad este? Na inch strankach som citala ze sa tazko vstrebavaju. Mate niektora podobne pocity? Alebo mala ste niektora?
A som prekvapena, ze az teraz to svrbi tak viac, tie jazvicky. A je uzasne ked vas nieco svrbi...a skrabkate sa a nic necitite :-D Teda okolo bradavky ano, troska sa to poriesi poskrabkanim vedla...len niekedy to je na nervy :-D

Kostička

Ahoj Patulik, nejako sa tu nikto neozyva. Ako si dopadla u toho ortopeda? Ja som bola operovana v january a mala som odporucenie od ortopeda, neurologa aj gynekologicky, ona ma v tom dost podporila. Takze vela trpezlivosti pri vybavovackach! Oplati sa. Ale aj keby nepreplatili. Ja som bola rozhodnuta vziat si aj požičku. Mala som taku velkost ako ty, teraz mam take D - E a je to uplne ine, super!!
Tak sa drz a ozvi sa!

patulik213

Ahojte :) som rada ze tu bezi diskusia takehoto typu, precitala som si skoro vsetky prispecky :))) a ja by som tiez rada sla na operaciu, mam prsia podla tabulky velkost I a riadne ma obmedzuju. Chcem aby mi to preplatila poistovna, tak som uz objednana ortopedovi na 25.8.ale fakt sa bojim ci mi bude suhlasit..:( od neho zavisi asi vsetko nie??? :( a boli ste niekto u palencara/fedelesa v BA v Ruzinove? Myslite ze by mohol byt s poistovnou problem? Dakujem za odpovede a tesim sa na vase dalsie skusenosti :)))

eris

Ahoj lienka,
Ja som 8 tyzdnov po OP, mne vsetko dopadlo dobre. Dokonca az tak dobre, ze po piatich tyzdnoch som uz mohla robit vsetko..plavat, behat, cvicit. cokolvek.
A co sa tyka tej podprsenky, ja som v nej spavala tak dva - tri tyzdne max. kedze som si vzdy na noc davala olejcek na rany, dost mi prekazala.
drzim palce, nech sa jazvy rychlo hoja :)

Lienka027

Ahojte,
Tak ja som 10. tyždňov po OP a až teraz možem povedať, že je všetko OK i keď mam stale opuch väčši kvoli komplikaciam ktore vznikli po pri OP. Stala sa mi podobna vec ako Cufke, po 4.tyždňoch po OP sa mi otvorila rana trošku mimo stehu a začal kolobeh - odliepanie gazy, repik, biolampa ani po 3. tyždňoch sa rana nezatvarala.. Nakoniec obvodna mi zobrala ster a bola tam infekcia po nasadeni antibiotik a použivania naplasť inadine sa rana začala hojiť.. A už je všetko OK, i keď hojenie bolo naročne, trošku na nervy, nelutujem.. Išla som zo sedmičiek na dvojky i keď zatiaľ trojky som veľmi spokojna.
Ako sa mate všetky?
A prosim Vas, ako dlho ste spali aj v noci v podprsenke?

Kostička

Ahoj blska35! Som po opke 5 mesiacov a mozem ta len posmelit: chod do toho!!!!!! Ja som mala po opke aj mensie problemy, ale nie je to nic v porovnani s radostou, ako sa citim, co si mozem kupit na seba a a a, je to proste supeeeer!!
Prajem dobre rozhodnutie!!Papa

blska35

Ahojte kočky,
je Vás tu vela, všetky mate tesne pred či po operácii.
Ja som momentálne v stave rozhodovania, triedenia si myšlienok, strachu, obav, a všetkého možného čo takáto operácia prináša, otazky, čo a ako. Dosť by mi pomohla nejaká posmelujúca správička.

Ďakujem

petulla87

Ahoj Kostička,

ja som absolvovala zdvihnutie prs koncom januara a teda je to cca 4 a pol mesiaca po OPke.. mne ale prsia nezmensovali, len odobrali prebytocnu kozu po radikalnom schudnuti a teda nadvihli ich.. zhruba pred mesiacom som este bola na korekcii jaziev nakolko som to mala robene stylom ,,single scar,, jedna zvisla jazva.. ale dole sa to uplne pekne nenatiahlo a tej koze tam bolo este viditelne naviac.. takze mam 2 nove jazvy pod single scar do kotvy, ale su to asi 5 cm jazvy, efekt splnili.. je to teraz o dost lepsie.. v stoji tie jazvy ani nie su videlne nakolko to mam presne v zhybe prs.. ja som mala stehy vstrebatelne po OPke aj po korekcii, otvory sa mi nespravili, krasne sa hojilo vsetko.. akurat teraz pri tychto novych jazvach si na konci oboch jaziev citim steh, ako keby kusok vysiel.. ale nerobim s tym nic.. cakam, ze sa to samo vstrebe.. uvidime.. len mam prsia strasne suche, napriek tomu, ze ich 2 krat denne olejcekujem.. ale mozno to robi aj ta pooberacna podprsenka, nakolko ja si ju na noc stale davam - sila zvyku :)
..kazdemu kto vaha, chodte do toho.. u mna maximalna spokojnost.. neskutocny rozdiel pred/po.. + nove krasne prsia bez komplexov ;)

Kostička

Ahojte všetky, takže bola som na tom sone a nemusím ísť zatiaľ na opku! Hurá!!Tie tvrdé miesta mám len masírovať lioton gelom, sledovať a znova idem na kontrolné sono v októbri. Je to krátko po opke, 5 mesiacov.
Tak len toľko.. Zaujímalo by ma, ako sa má Gubka a ostatné, čo ste boli na opke od novembra po január, ozvite sa!!!
papa